خبر
بورس کالا   خودرو  

مکانیزم عرضه و توزیع خودرو در نظام بورس کالا منظم می‌شود

می متالز - مسوول کارگروه خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مصوبه اجازه افزایش قیمت سه ماهه خودروسازان را از دلایل گرانی خودرو در این روزها دانست و تاکید کرد: عرضه خودرو تنها باید در بورس کالا رخ دهد.

مکانیزم عرضه و توزیع خودرو در نظام بورس کالا منظم می‌شود

به گزارش می متالز، روح‌الله ایزد خواه با اشاره به طرح کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص ساماندهی وضعیت بازار خودرو، گفت: طبق این طرح مکانیزم عرضه و توزیع خودرو بر اساس نظام بورس کالا منظم خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجلس در تلاش است جلوی سوداگری در بخش خودرو گرفته شود، افزود: شفاف‌سازی مسیر توزیع خودرو از مواردی است که می‌تواند جلوی نوسانات قیمتی ایجاد شده به واسطه دلالی را بگیرد.

عرضه خودرو خارج از بورس حکم قاچاق کالا را پیدا می‌کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه عرضه خودرو تنها باید در بورس کالا رخ دهد، اضافه کرد: طبق این طرح عرضه خودرو خارج از بورس حکم قاچاق کالا را پیدا می‌کند.

ایزد خواه با بیان اینکه با ورود خودرو به بورس تنظیماتی صورت می‌گیرد و این عرضه به معنای رها کردن قیمت نیست، گفت: مراحل مهم برای خودرو اعم از کیفیت، قیمت، تأمین قطعه و غیره بر اساس مکانیزم عرضه در بورس تنظیم می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه استخوان‌بندی صنعت خودرو در کشور ایراد ندارد، افزود: ما تولید خودرو به اندازه کافی در کشور داریم اما مشکلات رخ داده ناشی از رها کردن بازار از سوی دولت بوده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه اجازه افزایش قیمت سه ماهه به خودروسازان، ادامه داد: یکی از دلایل گرانی عجیب‌وغریب خودرو در روزهای اخیر این مصوبه است.

مجلس در تلاش برای کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو

نماینده مجلس گفت: طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو به منظور کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو با ۲۰ ماده تدوین شد و در این طرح، عرضه خودرو تنها در بورس امکان‌پذیر است تا نحوه عرضه به بازار شفاف شود.

ایزد خواه با بیان اینکه با تعیین قیمت دستوری برای خودرو مخالف هستیم، افزود: تعیین قیمت به صورت دستوری اختلال را در بازار بیشتر می‌کند، مانند آنچه در مورد تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی اتفاق افتاد.

وی با تاکید بر اینکه در جریان تدوین طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو از ظرفیت کارشناسان وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان، منتقدان و… استفاده شده است، ادامه داد: قیمت خودرو در طرح ساماندهی بازار خودرو بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

قیمت خودرو در بورس بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قیمت خودرو در بورس بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، تصریح کرد: مابه‌التفاوت قیمت خودرو در بورس و بهای تمام شده تولید خودرو به جیب دلالان و خودروسازان نمی‌رود، بلکه برای این مبلغ اهداف مشخصی تعیین شده است.

ایزد خواه ادامه داد: در تعیین قیمت تمام شده تولید خودرو تمام هزینه‌های غیر تولیدی خودروسازان حذف می‌شوند زیرا مصرف‌کننده نباید تاوان بنگاهداری‌ها در خودروسازی‌ها را بپردازد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حداقل قیمت خودرو به 115 میلیون تومان رسید

می متالز - با تداوم رکوردشکنی در بازارهای ارز و سکه، خودرو نیز به جاه‌طلبی‌هایش ادامه داد تا قیمت‌های شگفت‌انگیزتری در آن به ثبت برسد. هرچند گفته می‌شود صعود قیمت خودروهای داخلی در پی سرکشی‌های ارز و سکه رخ داده، اما گزاف نیست اگر بگوییم «خودرو» روی هر دو بازار را هم سفید کرده است.
 

مخالفان و موافقان بورس مسکن چه می گویند

می متالز - با وجود آن که ۲۹ مرداد ماه امسال اولین معامله ملک در بورس کالا انجام گرفت برخی نمایندگان مجلس با این فرضیه که عرضه زمین و مسکن در بورس کالا منجر به افزایش قیمت می شود با آن مخالف هستند.
 

کشف قیمت بورس کالا تحت تأثیر نوسانات دلار

می متالز - چندی است قیمت آهن و شمش در بازار افزایش یافته است. فعالان صنعت فولاد کشف نادرست قیمت در بورس را عامل نابسامانی‌های این روزهای بازار می‌دانند.
 استقبال قابل توجه بازار کالایی کشور از محصولات فولاد خراسان

رشد 2.5برابری درآمد فولاد خراسان در رینگ صنعتی بورس کالا

می متالز - مجتمع فولاد خراسان با افزایش 77 درصدی حجم عرضه محصولات خود در بورس کالا، 244 درصد رشد ریالی را در ارزش فروش محصولات خود در شش ماه نخست سال جاری کسب کرد.
 

قیمت آهن و نوسانات بازار ارز

می متالز - قیمت آهن آلات در چند ماهه ی اخیر آنچنان دچار بی ثباتی شده که اگر بخواهیم نموداری برای ان در نظر بگیریم باید روز به روز قیمت آهن آلات را در نمودار ذکر کنیم و به بررسی آن بپردازیم. با بالا رفتن قیمت هر یک از محصولات فولادی شاهد بالا رفتن دیگر محصولات مشابه هستیم، در واقع هر یک از محصولات انتظار قیمت دیگر محصولات را می کشد. قیمت های اعلام شده ای که از سوی نوردکاران فولادی نرخ گذاری می شود از سمت و سوهای دیگر قیمت ها را بالا و پایین میبرد. از جمله عواملی که بر قیمت محصولات تاثیر زیادی می گذارد، نوسانات قیمت ارز می باشد.
 

کنترل قیمت بازار فولاد در بورس کالا انجام می‌شود

می متالز - معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است که وزارت صنعت، معدن و تجارت ابزار قانونی برای کنترل بازار فولاد ندارد و همه مراحل عرضه و تعیین قیمت این محصول در بورس کالا انجام می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما