خبر
بانک ها   خودرو   گمرک  
مدیرکل بازرسی وزارت صمت در بازدید از پارکینگ های ایران خودرو:

موضوع احتکار خودرو منتفی است

می متالز - در پی انتشار شایعاتی مبنی بر دپوی خودرو توسط گروه صنعتی ایران خودرو، صبح امروز مدیرکل بازرسی و مدیرکل حقوقی وزارت صمت از پارکینگ خودروهای دارای کسری این خودروساز بازدید کردند.

موضوع احتکار خودرو منتفی است

به گزارش می متالز، در این بازدید، توضیحات لازم در خصوص هر یک از خودروها و تعداد قطعات کسری، توسط قائم مقام مدیرعامل در بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش و نیز مدیر مونتاژ ایران خودرو، به صورت مبسوط ارایه شد. 
غلامرضا صارمیان، مدیرکل بازرسی وزارت صمت، با اشاره به بازدید صورت گرفته، عنوان کرد: دفتر بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت حسب وظایف ذاتی خود مکلف است هم به گزارش‌هایی که در فضای مجازی درباره شرکت های خودروسازی منعکس می شود و هم به شائبه اقدام به احتکار خودرو توسط خودروسازها رسیدگی کند، به همین جهت حسب دستور مقام عالی وزارت خانه، امروز از این شرکت خودروساز بازدید به عمل آوردیم.
وی با بیان اینکه با توجه به توضیحات مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و بازدید میدانی از شرکت و محل دپوی خودروها، این مساله برایمان محرز شد که موضوع احتکار منتفی است، اظهار کرد: عمده مشکلات به دلیل کسری قطعات خودرو است که در این باره گزارش لازم منعکس خواهد شد. 
صارمیان ضمن اشاره به تعهد مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به تسریع در تامین قطعات، تکمیل خودروها و انجام تعهدات به مشتریان، اظهار امیدواری کرد: پس از ارایه این گزارش، مشکلات کسری قطعاتی که ناشی از توقف در گمرک است، با همراهی و کمک گمرک جمهوری اسلامی، در ترخیص کالاها رفع شود.
مدیرکل بازرسی وزارت صمت در ادامه با اشاره به مشکلات ناشی از تخصیص ارز در خرید قطعات نیز خاطرنشان کرد: موضوع تخصیص ارز در ارتباط با بانک مرکزی است که وزرات صمت در جهت رفع مشکل، آن را دنبال خواهد کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در گروه صنعتی ایران خودرو با همراهی زنجیره تامین صورت گرفت:

تجاری سازی بیش از ۴۱ هزار دستگاه خودرو در مردادماه

می متالز - با وجود تعطیلات تابستانی ایران خودرو و قطعه سازان در مردادماه، کارگران خطوط تولید و تکمیل کاری گروه صنعتی ایران خودرو با همراهی تامین کنندگان، موفق شدند در همین ماه بیش از ۴۱ هزار دستگاه خودرو را تجاری سازی و وارد بازار کنند.
 اکبری تالارپشتی مطرح کرد:

اعضای فعال وزارت صمت، ظرفیت وزیر شدن را دارند

می متالز - رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره عدم معرفی وزیر صمت از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی گفت: اوضاع آشفته ای از سوی دولت و رییس جمهور در کشور به وجود آمده است، درحالیکه نیروهای فرهیخته و بالنده در کشور هستند که رییس جمهوری می‌تواند از میان آنها وزیر صمت را انتخاب کند.
 رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران:

از سال گذشته شاهد تحولات مثبت در نظام مهندسی معدن هستیم

می متالز - هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران با حضور روسای سازمان نظام‌مهندسی کشور، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، مشاور عالی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
 استاد دانشگاه تربیت مدرس:

نگاه سیاسی به وزارت صمت حذف شود

می متالز - استاد دانشگاه تربیت مدرس معتقد است در شرایط فعلی اگر وزیری ناآشنا با وزارت صمت و امور آن انتخاب شود جفا به وزارتخانه و صنعت و معدن کشور است و لازم است تا نگاه سیاسی به این موضع برطرف و حذف شود.
 حیدری در تذکر شفاهی:

سوءمدیریت در گمرک های کشور به کمک تحریم ها آمده است

می متالز - نماینده مردم گیلانغرب و سرپل ذهاب ضمن انتقاد به وزیر اقتصاد در خصوص سوءمدیریت های موجود در گمرک های کشور، وضعیت نامناسب گمرک ها را عاملی برای افزایش فشار ناشی از تحریم ها دانست.
 حسینی قطب آبادی مطرح کرد:

انتقاد از بلاتکلیفی وزارت صمت در سال جهش تولید

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه خلاء مدیریتی به اقتصاد کشور آسیب وارد می‌کند، گفت: در سال جهش تولید بلاتکلیفی وزارتخانه ای که وظیفه اصلی تحقق این مسئله و شعار را دارد، درست و قابل قبول نیست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما