خبر
خودرو   گمرک  

یک هزار و ۱۰۰ خودروی بدون ثبت‌سفارش در گمرک باقی مانده است

می متالز - سخنگوی گمرک گفت: یک هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو بدون ثبت سفارش در گمرکات کشور باقی مانده است که در صورت عدم دریافت مجوز ترخیص، در اختیار اموال تملیکی قرار خواهند گرفت.

به گزارش می متالز، «روح الله لطیفی»با اشاره به تعیین مهلت سه ماهه از ۲۶ خردادماه برای ترخیص خودرو از گمرک، اظهار داشت: در این مدت یکهزار و  دستگاه ۴۸ خودرو قابلیت ترخیص داشتند که در مهلت‌های پیشین، تمام فرآیندهای قانونی ترخیص خودرو را پشت سر گذاشته اما در زمان تعیین شده موفق به ترخیص خودرو نشده بودند که در این بازه زمانی اقدام به خروج خودروهای خود از گمرکات کشور کردند.

سخنگوی گمرک با اشاره به اینکه سه هزار دستگاه خودرو پرونده قضایی دارند، تصریح کرد: براساس مصوبه هیات دولت این افراد در هر زمانی که بتوانند از قوه قضاییه حکم برائت دریافت کنند پس از طی مراحل قانون، مجوز ترخیص خودرو را دریافت خواهند کرد که ظن به قاچاق، عدم تطابق اسناد و توقیف اموال برای دین به دیگری از جمله علت های تشکیل پرونده در قوه قضاییه است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت حدود ۳۷۰ دستگاه خودرو با حکم قضایی ثبت سفارش آنها ابطال شده بود توانستند بعد از طی مراحل قانونی خودروی خود را از گمرک خارج کنند اما تعداد باقی مانده به دلیل مجوز نداشتن ثبت سفارش در گمرکات کشور باقی می ماند.

به گفته لطیفی، خودروهای باقی مانده در گمرکات کشور به این دلیل که زمان زیادی از ورود آن می گذرد امکان بازگشت به مبدا را ندارند و در صورت تمدید نشدن مهلت تعیین شده برای ترخیص باید در مزایده فروخته شوند یا در اختیار اموال تملیکی قرار بگیرند.

سال گذشته ۱۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو وارداتی در گمرکات کشور وجود داشت که حدود هفت هزار دستگاه خودرو تا تیرماه سال گذشته ترخیص و پنج هزار و ۱۰۸ خودرو باقی مانده بود که دارای اسناد ناقص بودند.

با توجه به اتمام مهلت ترخیص خودرو در ۲۶ شهریورماه حدود یک هزار و ۵۰۰ خودرو در مسیر تحویل به اموال تملیکی قرار خواهند گرفت که برخی از آنها مربوط به خودروهایی است که نتوانستند حکم برائت از قوه قضاییه دریافت کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واگذاری شرکت زیرمجموعه در "فنفت"

می متالز - شرکت صنایع تجهیزات نفت مزایده برگزار می کند.
 

مزایده «فرابورس» لغو شد

می متالز - شرکت فرابورس ایران مزایده فروش ساختمان اداری خود را لغو کرد.
 

پاسخ بورس انرژی به شایعات

می متالز - مدیرعامل شرکت بورس انرژی ایران (انرژی) در خصوص شایعات اخیر منتشر شده در فضای مجازی توضیحاتی را ارائه کرد.
 

۶ معدن مهم در خراسان رضوی به مزایده گذاشته می‌شود

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ۶ معدن این استان که از صاحبان آن سلب صلاحیت شده است به مزایده عمومی گذاشته می‌شود.
 رئیس پیشین مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی:

عرضه املاک در بورس کالا، چالش فساد در مزایده‌ها را حل می‌کند

می متالز - مزایده اغلب املاک، همواره با آفت سوءاستفاده و فساد همراه بوده که عمده علت آن هم ذات مخفی و پنهان مزایده‌هاست. به عقیده محمود فاطمی عقدا رئیس پیشین مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی، عرضه املاک در بورس کالا می‌تواند این ذات پنهان را بر هم زند و معاملات را به اتاق شیشه‌ای و شفاف ببرد. به‌این‌ترتیب با مشخص بودن طرف‌های عرضه و قیمت و شیوه قیمت‌گذاری، امکان بروز تخلفات به حداقل می رسد.
 

مرز چذابه باز شد

می متالز - طبق اعلام مسوولان گمرک، مرز چذابه بعد از حدود شش ماه توقف فعالیت، باز شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما