خبر
آهن و فولاد  

۱۳۰ میلیارد ریال فولاد احتکار شده در یزد کشف شد

می متالز - فرمانده انتظامی یزد گفت: یک هزار تن محصولات فولادی احتکار شده شامل میلگرد و کلاف به ارزش ۱۳۰ میلیارد ریال از انبار شرکتی در مرکز استان کشف شد.

به گزارش می متالز، سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد افزود: در راستای مبارزه با احتکار کالاهای اولیه و ضروری مردم، ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان یزد با انجام کار اطلاعاتی از دپوی تولیدات یک شرکت فولاد در شهر یزد مطلع شدند.

وی با اشاره به رصد اطلاعاتی ادامه داد: با تحقیقات مشخص شد  یکی از شرکت‌های فولاد اقدام به احتکار محصولات آلیاژی در یک انبار کرده تا با سوء استفاده از وضعیت اقتصادی و ایجاد اخلال در بازار بتواند آن را به قیمت  بسیار بالاتری عرضه و به فروش برساند.

فرمانده انتظامی استان یزد خاطرنشان کرد: ماموران پس از اخذ مجوز قضایی در بازرسی از انبار مذکور کشف و یک متهم را دستگیر کردند.

بهدانی فرد گفت: متهم که با توجه به نیاز مبرم کشور به این محصولات قصد سوء استفاده از این موقعیت را داشت با تشکیل پرونده احتکار و اخلال در نظم اقتصادی، تحویل مراجع قانونی شد.

وی با بیان اینکه محموله کشف شده از طریق اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت در چرخه توزیع در بازار قرار خواهد گرفت اظهار کرد: مبارزه با قاچاق و احتکار کالا در دستور کار پلیس قرار دارد.

بهدانی‌فرد از شهروندان خواست چنانچه اطلاعی از انبار کالا دارند موضوع را از طریق ۱۱۰ به ماموران پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری و برخورد قانونی با متخلفان اقدام شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارش داد:

تدبیر فولادی دولت موجب رانت، فساد و رونق دلالی شد

می متالز - در پی نابسامانی بازار فولاد در ماه‌های اخیر، کمیسیون صنایع مجلس طی گزارشی در صحن علنی مجلس اعلام کرد: «روند قیمت زنجیره فولاد در بازار آزاد و قیمت تمام‌شده بورس کالا نشان می‌دهد اختلاف فاحشی بین این دو بازار وجود دارد. بررسی آمار و اطلاعات ارائه‌شده از سوی شرکت بورس کالا و گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره نه تنها موجب عرضه کالا در بازار داخلی و تأمین پایدار نیاز زنجیره نشده است، بلکه در برهه‌هایی قیمت و محصولات فولادی به بیش از ۱۲۰درصد قیمت‌های جهانی نیز رسیده است.»
 افت صادرات فولاد، عجیب و سوال‌برانگیز

سیاست یک بام و دو هوای فولاد

می متالز - چندی پیش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آماری از صادرات این صنعت طی ۶ ماه نخست امسال ارائه داد. براساس این گزارش طی ۶ ماه نخست امسال، مجموع تولید مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی و ناودانی) در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۴۵ درصد کاهش یافته است.
 

شمش فولادی، شاگرد اول صادرات صنایع معدنی

می متالز - آمارهای مورد بررسی صادرات بخش معدن و صنایع معدنی نشان می‌دهد که که شمش فولادی در سال‌های ۹۸- ۱۳۹۲ و پنج ماهه نخست امسال بیشترین سهم را در بین صادرات صنایع معدنی داشته و در افق ۱۴۰۴ هم حداقل بیش از ۶۰ درصد از صادرات صنایع معدنی را به خود اختصاص خواهد داد.
 عضو هیات مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران مطرح کرد

آسانترین راه حل نوردکاران برای مشکل بازار محصولات فولادی

می متالز - چالشهای زنجیره فولاد با تامین مواد اولیه مورد نیاز نوردکاران در قالب عرضه مکفی شمش فولادی در بورس کالا قابل حل است.
 درباره تصمیمات اخیر معاونت معدنی وزارت صمت

چرا دولتی‌ها توافق با نوردکاران را زیر پا می‌گذارند؟

می متالز - هر صنعتی برای اینکه بتواند کارآمد شود و موجبات رونق را فراهم آورد، نیازمند آن است که تعادل در زنجیره آن صنعت از بخش ابتدایی تا بخش نهایی پایدار بماند. صنعت فولاد در یک سال اخیر شاهد التهابات شدیدی بوده که بیشترین فشار را هم به بخش پایین دستی و مصرف‌کننده نهایی محصولات فولادی وارد آورده است.
 

واسطه‌ها به التهاب قیمت‌ها در بازار فولاد دامن می‌زنند

می متالز - رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه مبنای قیمت محصولات فولادی عرضه و تقاضاست، گفت: امروز واسطه‌ها به تشدید قیمت‌ها دامن می‌زنند و دستگاه‌های نظارتی می‌توانند در این ارتباط وارد عمل شده و مانع از نرخ‌های غیرواقعی و بازار سیاه شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما