خبر
زغال سنگ  

زغال سنگ به بالاترین سطح ۵ ماه اخیر رسید

می متالز - شاخص قیمت زغال سنگ کک شو در بنادر استرالیا دیروز سه شنبه ۱۵ سپتامبر با جهش قابل ملاحظه ۶.۳ دلار معادل ۵.۵۷ درصد مواجه و به محدوده ۱۲۰ دلار نزدیک شد که رکورد قیمت ۵ ماه اخیر است.

به گزارش می متالز، عامل رشد قیمت و رسیدن آن به ۱۱۹ دلار و ۵۴ سنت، دست به دست شدن برخی شایعات مربوط به آزادسازی واردات زغال سنگ کک شو به چین برای ماه آینده است.

به علاوه تقاضای هند به عنوان بزرگترین واردکننده زغال سنگ کک شو دنیا نیز صعودی بوده و پایان فصل طوفان های موسمی این کشور، عامل رشد واردات زغال سنگ خواهد بود.

در ایران قیمت زغال سنگ کک شو، با ضریب ۲۶.۵ درصدی از شمش فولاد خوزستان محاسبه شده، از اینرو صادرات زغال روندی افزایشی داشته و تابع قیمت های جهانی است.

کد خبر: 130081
تاریخ: 1399/06/26 - 13:56
منبع: بورس کالای ایران

قیمت زغال سنگ  زغال سنگ کک شو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بررسی تکنیکال قیمت زغال سنگ

می متالز - روند کلی قیمت هر تن زغال سنگ در بازار لندن، صعودی اما شکسته شده برآورد می‌شود. این کالا در چهار هفته گذشته از محدوده ۲۸ دلار و ۳۵ سنت به محدوده ۲۶ دلار و ۱۵ سنت رسید و کاهش حدود ۷/ ۷ درصدی را تجربه کرد.
 

بررسی تکنیکال قیمت زغال سنگ

می متالز - روند کلی قیمت هر تن زغال سنگ در بازار لندن، صعودی اما شکسته شده برآورد می‌شود. این کالا در چهار هفته گذشته از محدوده ۲۵/ ۲۷ دلار به محدوده ۵۲/ ۲۵ دلار رسید و کاهش حدود ۷ درصدی را تجربه کرد.
 

بررسی تکنیکال زغال سنگ

می متالز - روند کلی قیمت زغال سنگ، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت زغال سنگ با حدود ۱۶ درصد افزایش از قیمت ۱۹/ ۲۱ دلار به قیمت ۶۶/ ۲۴ دلار رسید.
 دبیر انجمن زغال سنگ:

قیمت زغال سنگ در ایران اقتصادی نیست/ ایمیدرو تاکنون هیچ کمکی به معادن زغال سنگ برای مقابله با کرونا نکرده است

می متالز - یک مقام مسوول در انجمن زغال سنگ گفت: وزارت صمت و ایمیدرو به عنوان متولیان بخش معدن و صنایع معدنی، تبلیغات فراوانی در حوزه کمک به جلوگیری از شیوع کرونا می‌کنند اما به طور کامل معادن زغال سنگ را فراموش کرده و تا به امروز یک عدد ماسک به معادن زغال سنگ نفرستاده‌اند. معادن زغال سنگ برای اینکه بیشتر دچار بحران نشوند، تعطیل کردند و مشخص نیست بعد از تعطیلات نوروز چه زمانی بتوانند تولید را شروع کنند. لذا دولت و ایمیدرو باید فکری کنند و یکی از اولویت‌هایشان رساندن کمک به معادن زغال سنگ باشد.
 

ادامه روند افزایش قیمت سنگ آهن و زغال سنگ در بازارهای استرالیا

می متالز - در آغاز هفته جدید قیمت سنگ آهن و زغال سنگ در بازارهای استرالیا افزایش یافت.
 

قیمت جهانی زغال سنگ افزایشی شد

می متالز - به دنبال افزایش تقاضا برای خرید زغال سنگ کک شو در بازارهای چین که یکی از بزرگترین مصرف کننده این ماده معدنی به شمار می آید، بهای آن دراولین روز معاملات بازار 2020 در بازارهای آمریکا با افزایش روبرو شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما