خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  

هیات مدیره "فولاد" با خرید سهام خزانه موافقت کرد/ شرایط و زمان اجرا

می متالز - شرکت فولاد مبارکه از موافقت هیات مدیره با خرید سهام خزانه، شرایط و زمان بندی اجرا خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای شنبه شد.

به گزارش می متالز، شرکت فولاد مبارکه از موافقت هیات مدیره با خرید سهام خزانه، شرایط و زمان بندی اجرا خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای شنبه شد.

براین اساس، مژگان نامداری دبیر هیات مدیره اعلام کرد: با توجه به مباحث مطروحه درخصوص حمایت از ارزش سهام "فولاد" در بورس تهران از سوی شرکت پیشنهاداتی مطرح و مورد بررسی قرار گرفته که یکی از راهکارهای موثر خرید سهام خزانه است. با توجه به اینکه فرآیند خرید سهام خزانه تابع دستور العمل خاصی در سازمان بورس است و در مواردی اجرای مفاد دستورالعمل فعلی مشکلاتی به همراه خواهد داشت لذا طبق اعلام معاونت اقتصادی و مالی شرکت و بر اساس مذاکرات انجام شده با مدیرعامل سازمان بورس و مدیر نظارت بر ناشران بورسی، قول مساعد در راستای تغییر دستورالعمل سهام خزانه برای تامین نظر فولاد مبارکه اخذ شده و در صورت موافقت هیات مدیره اقدامات مقتضی شامل تکمیل بیانیه برنامه خرید سهام خزانه، تامین وجه مورد نیاز، تعیین تعداد سهام مورد نظر و بازه زمانی نگهداری آن به انجام خواهد رسید.

سقف خرید سهام خزانه حداکثر ۱۰ درصد کل سهام موجود است به نحوی که درصد سهام شناور نماد در بورس بیش از ۵۰ درصد کاهش نیابد و مهلت اجرای این فرآیند نیز نهایتاً یک هفته پس از اخذ مجوز از سازمان بورس است که در این مهلت اندک، نیاز به چابکی در تامین وجه و انجام فرایند خرید سهام است. در جلسه ۲۴ شهریور هیأت مدیره با پیشنهاد خرید سهام خزانه موافقت کردند.

به این ترتیب، فولاد مبارکه با هدف حمایت از سهام شرکت با توجه به شرایط حاکم بر بازار سرمایه و توجه به سودآوری پایدار در سال‌های گذشته و پیش بینی بازدهی بالاتر سهام از سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت و بانک، متقاضی خرید سهام خزانه با برنامه خرید به شرح ذیل است:

تعداد سهام شرکت ۲۰۹ میلیارد سهم، سهام شناور آزاد  میلیارد و ۵۶۶ میلیون و ۷۰۰ هزار سهم و تعداد سهام پیشنهادی جهت خرید دو میلیارد و ۹۰ میلیون سهم با قیمت قابل معامله سهم در هر روز است. زمانبندی اجرای برنامه خرید از یک مهر تا یک آذر برای ۵۰ هزار تا ۱۰۰ میلیون سهم و مدت زمان نگهداری دو سال از یک مهر ماه سال جاری تعیین شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان:

تشویق صادرات، یک سیاست ضد تورمی است

می متالز - مصاحبه منتشر شده از کسری غفوری مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان در ویژه نامه «شما و اقتصاد» به مناسبت روز صادرات را در ادامه بخوانید.
 عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد:

وزارت صمت فولادسازان را دور زد/ تعامل نمی‌کردیم، مجوز صادرات نمی دادند

می متالز - سید رضا شهرستانی، عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، اظهار داشت: وزارت صمت در موضوع قیمت‌گذاری فولاد، تولیدکنندگان فولاد را دور زد. وی گفت: اگر ما در انجمن فولاد در بحث قیمت‌گذاری با وزارت صمت تعامل نمی‌کردیم، مجوزهای صادرات فولاد را صادر نمی‌کردند و جلوی صادرات را می‌گرفتند. علی‌رغم این تعامل، وزارت صمت با تغییر قیمت پایه و سقف رقابت در بورس کالا، فولادسازان را دور زد.
 واکنش فولادسازان به فرمول جدید وزارت صمت؛

آدرس غلط قیمت شمش در آستانه سقوطی بزرگ

می متالز - به رغم اینکه قیمت فولاد در سال جاری همپای ارز ،نوسان را تجربه کرده و از ابتدای سال تاکنون، بیش از دوبرابر رشد داشته معاملات امروز بورس کالا آنطور که باید آیینه واقعیت بازار نبود و به نظر می رسد با شروع فصل سرما و کاهش ساخت و ساز آن بخش از تقاضای واقعی بازار رو به افول باشد کما اینکه در معاملات 29 مهر ماه 40 هزار تن از عرضه بازار بی تقاضا ماند و طبق اصل اقتصاد تداوم این روند، کاهش قیمت ها را بدنبال دارد.
 مدیر نظارت بر بازار بورس کالا:

ورق سرد فولاد در خارج از بورس عرضه می شود!

می متالز - مدیر نظارت بر بازار بورس کالا گفت: در حال حاضر شرکت فولاد مبارکه ورق سرد خود را در بورس عرضه می کند ولی سایر تولیدکنندگان ورق سرد خود را با قیمت های بسیار بالا و در خارج از بورس می فروشند.
 فروش بی منطق سهام فولادی‌ها به چه علت است:

چوب حراج سهامداران فولادی با وجود رشد درآمدزایی شرکت‌ها

می متالز - به این آمار دقت کنید؛ بررسی ارزش معاملات شرکت‌های بزرگ فولادی در بورس کالا نشان می‌دهد از ابتدای سال جاری تاکنون ارزش فروش محصولات این شرکت‌ها به ترتیب در فولاد مبارکه اصفهان ۱۲۴ درصد، فولاد خوزستان ۱۳۷ درصد و ذوب آهن اصفهان ۱۵۸ درصد رشد داشته است. همچنین ارزش معاملات فولاد خراسان و فولاد کاوه جنوب کیش به ترتیب رشد ۲۶۵ و ۱۹۹ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته ثبت کرده اند.
 

بازار فولاد سوار بر موج دلار

می متالز - بعد از اینکه بانک مرکزی اعلام کرده بود با افزایش عرضه روزانه دلار به میزان ۵۰میلیون دلار و افزایش عرضه در نیما، بازار ارز کنترل خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما