خبر
مواد معدنی   سرب و روی  

پروانه اکتشاف از معدن آلبلاغ اسفراین صادر شد

می متالز - مدیرکل صنعت٬ معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: پروانه اکتشاف از معدن ارزشمند آلبلاغ اسفراین صادر شده و برای حفاظت از این منطقه باید شرکت‌های حفاظتی استان در مناقصه شرکت کنند.

به گزارش می متالز، رضا فیروزه، با اشاره به سفر مدیرعامل ایمیدرو به استان خراسان شمالی اظهار داشت: پروانه اکتشاف و بهره‌برداری از معدن آلبلاغ صادر شده و شرکت ایمیدرو مسئولیت حفاظت از این معدن را بر عهده دارد.

وی افزود: مرحله نخست مزایده شرکت‌های حفاظتی برای حفاظت از این مجموعه برگزار شده و متاسفانه تاکنون هیچ شرکتی از استان در این مناقصه شرکت نکرده است. توصیه ما به شرکت‌های استانی این است که با توجه به درآمدزایی و اشتغال حداقل 60 نفر در این مجموعه٬ حتما در مرحله دوم مناقصه شرکت کنند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: سرمایه‌گذاری از استحصال سرب و روی این معدن یک اشتغال پایدار در استان را ایجاد خواهد کرد که بسیار برای استان ارزشمند و درآمدزا است.

فیروزه تصریح کرد: طبق مصوبات سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی 13 بند توافق‌نامه با ایمیدرو بسته شده است که بیش از 10 هزار میلیارد اعتبار این بندها است و تاکنون برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی استان اقدامات مهمی انجام شده که در این راستا٬ مجوز سرمایه‌گذای خارجی با مشارکت شرکت‌های ایتالیایی برای سنگ‌بری پیشرفته در بجنورد صادر شده است.

وی با اشاره به مجوزهای اخیر اعطا شده برای بهره‌برداری از معادن خراسان شمالی گفت: جواز برداشت 30 هزار تن در سال کاغذ از سنگ آهک در فاروج نیز صادر شده است و 115 نفر اشتغال ایجاد می‌کند. برای معدن منیزیم گرمه نیز از صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی تخصیص داده شده و سایر معادن استان نیز در نوبت فعال شدن هستند. مهم‌ترین نیاز معادن استان راه دسترسی و برق است.

فیروه تصریح کرد: در سال 96 حدود 4 میلیارد و 500 میلیون تومان به زمین شناسی برای مطالعات معدنی استان از محل اعتبارات سفر رهبری پرداخت شده که متاسفانه هنوز نتایج آن مشخص نشده و در 7000 کیلومتر پهنه جنوب استان معادن ارزشمندی وجود دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نعیمی در جلسه پایش طرح احیای معادن کوچک مقیاس اعلام کرد:

احیا و فعال سازی 147 معدن مقیاس کوچک طی 7 ماهه امسال/ شناسایی و اولویت بندی 672 معدن کوچک تا پایان مهر 99

می متالز - قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: طی 7 ماهه امسال، 147 معدن کوچک مقیاس، احیا، فعال سازی و توسعه یافت.
 رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

امضای ۸۵ میلیارد تومان قرارداد پژوهشی معدنی در ۱۸ ماه گذشته

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال‌های ۹۸ و ۹۹ تعداد ۲۱۹ قرارداد پژوهشی به ارزش ۸۵۰ میلیارد ریال در بخش معدن و صنایع معدنی با دانشگاه‌های مختلف امضا شد.
 در جلسه پایش اقدامات انجام شده شرکت صنایع فولاد کردستان مطرح شد:

غریب پور: افزایش سرمایه 350 میلیارد تومانی فولاد کردستان تا سال آتی/ برنامه زمانبندی اجرای پروژه، تا 7 آبان تهیه می شود

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اهتمام این سازمان در راه اندازی پروژه فولاد کردستان، اعلام کرد: به منظور اجرای برنامه های توسعه ای پروژه های صنایع فولاد کردستان، افزایش سرمایه این مجموعه تا سال آینده به 350 میلیارد تومان خواهد رسید.
 

شرکت‌های معدن‌کاری در مسیر توسعه

می متالز - ایران با داشتن بیش از ۶۴ نوع ماده معدنی، جزو ۱۵ کشور برتر معدن‌خیز جهان است. این منابع طبیعی، زمینه حضور شرکت‌هایی که در حوزه معدن فعالیت کنند بسیار موجه کرده است. البته هستند شرکت‌هایی که با توان بخش‌خصوصی به صورت قدرتمند به حوزه معدن‌کاری راه پیدا کرده‌اند تا این منابع خدادادی را به بهترین شکل ممکن تبدیل به ارزش‌افزوده کنند.
 یک تیر و چندنشان؛

تاثیر مثبت واگذاری سهام دو شرکت زیرمجموعه «ومعادن» به تجلی معادن و فلزات بررسی شد

می متالز - مکاتبات صورت پذیرفته شرکت سرمایه­گذاری توسعه معادن و فلزات(ومعادن) با اداره نظارت بر ناشران گروه صنعتی و معدنی سازمان بورس و اوراق بهادار و منتشره در سامانه کدال در خصوص اعلام نتایج ارزشگذاری سهام دو شرکت “صنایع آهن و فولادسرمد ابرکوه ” و “شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان” و انتقال سهم این دو شرکت به شرکت سهامی عام تجلی معادن و فلزات که به شناسایی مبلغ حدوداً ۸۴۰۰ میلیون ریال سود(حاصل از تفاضل قیمت تمام شده و قیمت کارشناسی اخذ شده) شد که تأثیر قابل توجه­ای بر سود هر سهم پیشنهادی(EPS) سال جاری شرکت “ومعادن” می گذارد به نحوی که تا انجام تعدیل مثبت و لازم نماد شرکت در روزهای اخیر متوقف گردیده است.
 

ابلاغ دستورالعمل وحدت رویه در فعال‌سازی معادن

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت دستورالعمل ایجاد وحدت رویه در فعال سازی معادن و محدوده‌های معدنی غیر فعال را به رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان، اداره کل جنوب کرمان و نیز مناطق آزاد ماکو، ارس و قشم ابلاغ کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما