خبر
اقتصاد   حمل و نقل   خودرو  
مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت:

طرح واگذاری ۱۵۲ هزار خودرو تا پایان سال

می متالز - مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح واگذاری ۱۵۲ هزار خودرو هر ۲ هفته یک‌بار تا پایان سال خبر داد.

به گزارش می متالز، سهیل معمارباشی با بیان این مطلب در خصوص جزییات طرح‌های فروش ویژه خودروسازان، افزود:تا پایان سال هر ۲ هفته یکبار، طرح واگذاری حدود ۱۵۲ هزار خودرو را برگزار می‌کنیم و ۱۰  درصد قیمت رسمی خودرو در هنگام ثبت‌نام دریافت خواهد شد.

وی افزود: افزایش فروش فوق‌العاده یکی از برنامه‌ها برای کمک به تثبیت آرامش در بازار خودرو است که در همین راستا با دستور سرپرست وزارت صمت و تصویب کمیته خودرو مقرر شد عرضه خودروها در قالب فروش فوق‌العاده افزایش یابد.

جزئیات طرح فروش خودروها

مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت یکی از شروط واگذاری خودرو در این طرح‌ها را پرداخت ۱۰ درصد قیمت رسمی خودرو در هنگام ثبت‌نام دانست و تصریح کرد: برای اطمینان از خرید خودرو توسط متقاضی و مدیریت تقاضا این شرط منعقد شده است.

معمارباشی ادامه داد: این مبلغ در هنگام ثبت‌نام به حساب واسطی که توسط شرکت‌های خودروساز اعلام می‌شود، باید واریز شود.

وی در خصوص تجدیدنظر در شرط نداشتن پلاک فعال خانوار برای ثبت‌نام خودرو نیز گفت: نداشتن پلاک فعال خانوار یکی از محدودیت‌هایی بود که قبلاً به عنوان شرط ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده مدنظر بوده که در آخرین جلسه کمیته خودرو این محدودیت به سبب مشکلاتی که برای برخی از متقاضیان ایجاد شد، برداشته شد.

مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت تصریح کرد: در حال حاضر فقط موضوع پلاک فعال شخص متقاضی مطرح است و شخص متقاضی ثبت‌نام نباید پلاک فعال داشته باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سقوط لحظه‌ای قیمت خودرو در واکنش به ریزش بهای دلار

می متالز - سقوط قیمت خودرو که از ابتدای هفته جاری به آرامی آغاز شده بود، امروز متاثر از کاهش شدید نرخ ارز سرعت بالایی به خود گرفت، به طوری که قیمت‌ها به صورت لحظه‌ای در حال فرو ریختن است.
 

قفل معاملات در بازار خودرو

می متالز - تفاوت قیمت کارخانه و بازار خودروهای داخلی به قدری افزایش یافته که بازدیدهای میدانی از بازار خودرو نشان می‌دهد معامله خاصی در بازار صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها صرفا روی کاغذ اعلام می‌شوند.
 

خودرو سازان در تلاش برای تک نرخی کردن قیمت ها

می متالز - تعیین قیمت محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز این روزها داغ‌تر از هر زمان دیگر از سوی دست‌اندرکاران و متقاضیان خودرو دنبال می‌شود. از سویی مدیران خودروساز پیشنهاد دادند که شورای رقابت از پروسه قیمت گذاری حذف و قیمت خودرو در حاشیه بازار تعیین شود.
 

فروش فوق‌العاده «خساپا» تا پایان سال ادامه دارد

می متالز - قائم‌مقام مدیرعامل سایپا، از تداوم ماهانه طرح‌های فروش فوق‌العاده تحویل فوری محصولات این شرکت تا پایان سال خبر داد.
 

مراسم قرعه‌کشی ۸ محصول «خساپا» برگزار شد

می متالز - گروه خودروسازی سایپا امروز (سه‌شنبه 29 مهرماه) از برگزاری مراسم قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده ۸ محصول سایپا با حضور نهاد‌های نظارتی و مسوولان این شرکت خودروسازی خبر داد.
 آیا اوضاع کنونی بازار خودرو به صنعت لیزینگ نیاز دارد:

گزارش ناامیدکننده "ولغدر" و قیمت سهمی که جا برای اصلاح دارد

می متالز - سود خالص این شرکت در دوره ۹ ماهه نخست سال جاری منجر به شناسایی سود خالصی ۱۴۵ میلیارد ریال و ۲۷۵ ریالی به ازای هر سهم بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما