خبر
مواد معدنی  
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران:

از سال گذشته شاهد تحولات مثبت در نظام مهندسی معدن هستیم

می متالز - هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران با حضور روسای سازمان نظام‌مهندسی کشور، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، مشاور عالی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رییس سازمان نظام‌مهندسی معدن

به گزارش می متالز، تقی نبئی رییس سازمان نظام‌ مهندسی معدن ایران در هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران  گفت: از سال گذشته تحول جدید در نظام مهندسی مثبت رخ داده و در تلاشیم تا به جایگاه اصلی خود برسد.

وی اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی معدن کشور ۱۸ ساله شد و ۴۱هزار نفر عضو حقیقی و ۲هزارنفر عضو حقوقی دارد و از بیشتر ظرفیتهای خود استفاده می کند.

نبئی گفت: امسال که سال جهش تولید است و فروش نفت به مشکل برخورده و تحریم هستیم از بخش معدن و صنایع معدنی توقع بیشتری وجود دارد.

وی به ظرفیت و اقدامات سازمان نظام مهندسی معدن در بخش معدن اشاره کرد و گفت: نظام مهندسی در خصوص اکتشاف و طراحی برنامه ریزی و ورود کرده است اما نظارت بر اکتشاف وجود ندارد و ما درخواست داریم که نظام مهندسی معدن نیز در بخش اکتشاف که زیرساخت توسعه بخش معدن است بر عهده نظام گذاشته شود.

وی ادامه داد: در استخراج معادن نیز در نظام مهندسی معدن انجام می‌شود. در بحث خام فروشی مواد معدنی و متالورژی نیز مهم است. اما بحث طراحی و اجرا و نظارت در بخش فرآوری و متالورژی نیز میتوان از ظرفیت‌های سازمان نظام مهندسی معدن استفاده کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد:

وزارت صمت فولادسازان را دور زد/ تعامل نمی‌کردیم، مجوز صادرات نمی دادند

می متالز - سید رضا شهرستانی، عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، اظهار داشت: وزارت صمت در موضوع قیمت‌گذاری فولاد، تولیدکنندگان فولاد را دور زد. وی گفت: اگر ما در انجمن فولاد در بحث قیمت‌گذاری با وزارت صمت تعامل نمی‌کردیم، مجوزهای صادرات فولاد را صادر نمی‌کردند و جلوی صادرات را می‌گرفتند. علی‌رغم این تعامل، وزارت صمت با تغییر قیمت پایه و سقف رقابت در بورس کالا، فولادسازان را دور زد.
 واکنش فولادسازان به فرمول جدید وزارت صمت؛

آدرس غلط قیمت شمش در آستانه سقوطی بزرگ

می متالز - به رغم اینکه قیمت فولاد در سال جاری همپای ارز ،نوسان را تجربه کرده و از ابتدای سال تاکنون، بیش از دوبرابر رشد داشته معاملات امروز بورس کالا آنطور که باید آیینه واقعیت بازار نبود و به نظر می رسد با شروع فصل سرما و کاهش ساخت و ساز آن بخش از تقاضای واقعی بازار رو به افول باشد کما اینکه در معاملات 29 مهر ماه 40 هزار تن از عرضه بازار بی تقاضا ماند و طبق اصل اقتصاد تداوم این روند، کاهش قیمت ها را بدنبال دارد.
 

کالاهای ممنوع الورود ترخیص می شوند

می متالز - طبق اعلام معاون فنی گمرک کالاهای طبقه‌بندی شده در گروه (۲۷) کالایی که ممنوع‌الورود شده اند تحت شرایطی با رعایت مقررات مربوطه، ترخیص خواهند شد.
 قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور خبر داد:

گزارش وزارت اقتصاد و بانک مرکزی از شرایط راه اندازی مجدد ۲۰۰۰ واحد تولیدی تملک شده توسط شبکه بانکی در نود و هشتمین جلسه ستاد تسهیل/ تشریح برنامه های وزارت صمت برای فعال سازی ۱۵۰۰ واحد صنعتی غیر فعال در شهرک ها

می متالز - قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور دستور کار نود و هشتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور را تشریح کرد.
 عضو شورای عالی بورس:

شورای عالی بورس پیگر ممانعت از اجرای مصوبه وزارت صمت می‌شود

می متالز - عضو شورای عالی بورس از اقدام شورای عالی بورس برای جلوگیری از اجرای مصوبه وزارت صمت برای قیمت‌گذاری محصولات فولادی خبر داد و گفت: وزیر اقتصاد در موضوع قیمت‌گذاری دستوری محصولات فولادی ورود کرده است؛ شورای عالی بورس نیز به صورت جدی موضوع را پیگیری می‌کند.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

طرح مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی بازار خودرو به زودی اعلام می‌شود/ حمایت از خودروسازان توانمند در دستور کار وزارت صمت

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه مشترک با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: کارگروه مشترکی میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برای بررسی موضوعات مهمی همچون خودرو تشکیل شده و بزودی طرح مشترکی برای ساماندهی بازار خودرو ارائه خواهیم نمود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما