خبر
مواد معدنی   سرب و روی  
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

۳۰ میلیارد تومان اعتبار جهت حفاظت و اکتشاف معدن آلبلاغ اسفراین

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی برای معدن آلبلاغ اسفراین خبر داد و گفت: مسیر ناهموار منطقه باعث شده کسی در مناقصه واگذاری معدن شرکت نکند.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور ظهر امروز در شورای معادن خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد وزارت صنعت. معدن و تجارت توسعه معادن است و در این راستا خواسته‌های به حق خراسان شمالی را پاسخ می‌دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام مشکلات فراوان در حوزه بودجه کشور، گفت: با تمام این مشکلات، معادن کشور به وسعت ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع در حال اکتشاف و بهره برداری هستند که سهم خراسان شمالی ۶ هزار کیلومتر مربع است.

وی با اشاره به فعال بودن معادن در بازار سرمایه افزود: ۲۲ درصد بازار سرمایه را معادن و صنایع معدنی تشکیل داده‌اند.

غریب پور با تاکید بر ظرفیت بالای خراسان شمالی در حوزه معادن گفت: کارخانه آلومینا جاجرم در این حوزه فعالیت مناسب دارد که طرح‌های توسعه آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به ظرفیت بالای معدن آلبلاغ اسفراین اشاره داشت و تصریح کرد: تاکنون ۳۴ تونل غیر مجاز این منطقه مسدود شده و پاک سازی هایی انجام گرفته است.

وی افزود: به منظور حفاظت از این معدن ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و برای اکتشاف ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم اما به دلیل سختی عبور و مرور به منطقه در مناقصه کسی حاضر نشد و از این رو مناقصه را تمدید کردیم.

غریب پور ادامه داد: در فاز اول شناسایی آلبلاغ ۳۰۰ نمونه برداشت و به آزمایشگاه ارسال شده است زیرا فعالیت‌های معدنی کار دقیق علمی می‌خواهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

امضای ۸۵ میلیارد تومان قرارداد پژوهشی معدنی در ۱۸ ماه گذشته

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال‌های ۹۸ و ۹۹ تعداد ۲۱۹ قرارداد پژوهشی به ارزش ۸۵۰ میلیارد ریال در بخش معدن و صنایع معدنی با دانشگاه‌های مختلف امضا شد.
 در جلسه پایش اقدامات انجام شده شرکت صنایع فولاد کردستان مطرح شد:

غریب پور: افزایش سرمایه 350 میلیارد تومانی فولاد کردستان تا سال آتی/ برنامه زمانبندی اجرای پروژه، تا 7 آبان تهیه می شود

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اهتمام این سازمان در راه اندازی پروژه فولاد کردستان، اعلام کرد: به منظور اجرای برنامه های توسعه ای پروژه های صنایع فولاد کردستان، افزایش سرمایه این مجموعه تا سال آینده به 350 میلیارد تومان خواهد رسید.
 

شماره 83 نشریه «عصر مس» از تنور چاپ درآمد

می متالز - شماره جدید «عصرمس» با سردبیری «علی موذنی» منتشر شد. همراه با انتشار این شماره، ششمین شماره نشریه «مس‌آباد» با سردبیری «لیلا ملت‌دوست» منتشر شد.
 

نشست بررسی حل مشکلات مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک

می متالز - نشست بررسی حل مشکلات مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک با حضور معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو و هیات همراه برگزار شد.
 معاون وزیر صنعت:

صادرات غیرنفتی تقویت می شود

می متالز - معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت با تاکید بر لزوم تلاش برای تقویت صادارت غیرنفتی گفت: پارسال در بخش صادرات غیرنفتی رتبه اول کشور شدیم که یک اتفاق خوشایند است.
 در پنجمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال، انجام شد:

اعطای نشان عالی مدیر سال به خداداد غریب پور

می متالز - خداداد غریب پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو، در پنجمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال، مفتخر به دریافت نشان عالی مدیر سال شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما