خبر
اقتصاد  
دستور ویژه سرپرست وزارت صمت به سازمان حمایت:

تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور دستور ویژه‌ای به رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، از این سازمان خواست تا تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها با اهتمام جدی در اولویت‌کاری قرار گیرد.

به گزارش می متالز، در متن دستور «جعفر سرقینی» آمده است: از آنجا که در شرایط حساس کنونی، علی‌رغم فراوانی کالا در بازار و شرایط مناسب تولید در کشور مشاهده می‌شود برخی از اشخاص سودجو با احتکار کالا و عرضه نکردن به موقع و رعایت نکردن قیمت‌ها به هر طریقی موجب کمبود کالا و افزایش کاذب قیمت‌ها شده‌اند؛ لذا برای تامین آرامش و ثبات بازار و ایجاد بستر امن برای عموم مردم و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، لازم است با استفاده از تمام توان و ظرفیت بازرسان آن سازمان و با همکاری دستگاه‌های ذیربط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان‌های نظارتی، اتحادیه‌های صنفی، بسیج اصناف و سایر تشکل‌ها و دریافت گزارشات و شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۲۴، تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها با اهتمام جدی در اولویت کاری آن سازمان قرار گیرد.

در متن دستور ویژه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین تاکید شده است؛ در صورت مشاهده هرگونه تخلف سریعاً متخلفین شناسایی و جهت سیر مراحل قانونی به سازمان تعزیرات حکومتی و سایر مراجع ذیربط معرفی شوند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: مقتضی است، از این پس گزارش‌های تحلیلی به صورت روزانه و هفتگی در خصوص میزان افزایش، کاهش، کمبود و یا هر نوع عوامل تاثیرگذار در مواردی که ثبات بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد خیلی سریع به اینجانب منعکس شود؛ انتظار می‌رود اقدامات موثر و به موقع آن سازمان فرصت هرگونه سوء‌استفاده را از محتکرین و گران‌فروشان گرفته و موجب آرامش بازار را خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نیمه نخست ۹۹؛

تولید شمش فولادی ۱۰ درصد افزایش یافت

می متالز - تولید شمش فولادی (میانی) در نیمه نخست امسال به ۱۴ میلیون و ۳۹۲ هزار تن رسید که در مقایسه با ۱۳ میلیون و ۸۹ هزار تن مربوط به مدت مشابه پارسال افزایش ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.
 عملکرد شهریورماه سازمان حمایت در حوزه مبارزه با قاچاق کالا اعلام شد:

انجام بیش از 40 هزار مورد بازرسی از مراکز خرد و کلان و تشکیل 807 پرونده تخلف کالای قاچاق/ کشف کالاهای قاچاق در حوزه سوخت ها و روغن های معدنی و لوازم یدکی در رتبه نخست

می متالز - سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: در شهریورماه 99 و در قالب اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه، 40 هزار و 643 مورد بازرسی انجام و 807 پرونده تخلف تشکیل شده است.
 یک مقام مسوول:

قیمت‌گذاری خودرو به سازمان حمایت منتقل نمی‌شود

می متالز - یک مقام مسوول از منتقل نشدن قیمت‌گذاری خودرو به سازمان حمایت خبر داد و گفت: شورای رقابت براساس فرمول هیات تعیین قیمت‌ها این کار را انجام خواهد داد.
 

وزیر صمت خواستار تشدید نظارت بر بازار شد

می متالز - پیرو دستور ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تشدید اقدام‌های بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار، نشستی با حضور رئیس سازمان حمایت و رئیس اتاق اصناف ایران تشکیل و بر ضرورت همکاری‌های مشترک برای نظارت بر قیمت‌ها در سطح عرضه تاکید شد.
 

صادرات 2.38 میلیون تن فولاد در 6 ماهه امسال

می متالز - آمارها نشان می‌دهد: فولاد سازان در 6 ماهه امسال دو میلیون و ۳۸۵ هزار و ۲۸۲ تن شمش و تولیدات فولادی به بازارهای هدف صادر کرده‌اند.
 ۶ ماهه ۹۹؛

فولادسازان بیش از ۲.۳ میلیون تن صادرات داشتند

می متالز - فولادسازان در نیمه نخست امسال دو میلیون و ۳۸۵ هزار و ۲۸۲ تن شمش و تولیدات فولادی را به بازارهای هدف صادر کردند که از این مجموعه ۱۹.۵ درصد سهم ثبت شده در شهریورماه است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما