خبر
سیمان و بتن  
کارشناس سیمان خبر داد:

اثر منفی اقدام جدید وزارت صنعت در رونق بازار سیاه سیمان و کاهش ۵۰ درصدی تولید

می متالز - کارشناس سیمان با انتقاد از اقدام اخیر وزارت صنعت مبنی بر لغو اجرای مرحله دوم افزایش قیمت سیمان از کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید خبر داد و گفت: عده ای بازار سیاه راه انداخته و در صدد کسب سود بیشتر هستند.

به گزارش می متالز، محمد علی بد با اشاره به اینکه تولیدکنندگان سیمان با افزایش هزینه های تمام شده در تنگنا قرار گرفته اند گفت: قرار بود افزایش قیمت سیمان در دو مرحله انجام شود اما متأسفانه این موضوع منتفی شده و همین امر مشکلات را برای تولیدکنندگان افزایش داده است.

وی افزود: در قیمت های مصوب، هزینه حمل و نقل تولیدکنندگان لحاظ نشده و رقابت در بازار سیمان داخلی در پی قیمت گذاری نامعقول افزایش یافته و هر کس در صدد فروش محصولات و حتی ارزان تر از دیگری است. تولید واحدها هم به 50 درصد ظرفیت رسیده در حالی که پیش از این با مازاد تولید در سطح واحدهای تولیدی روبه رو بودیم.

بد ادامه داد: دولت باید سیاست درستی در قبال تولیدکنندگانی که با چنگ و دندان فعالیت می کنند اتخاذ کند. سیمان نباید بازار سیاه داشته باشد اما عده ای از شرایط قیمت ها و نقص توزیع سوء استفاده کرده و در صدد سود بیشتر هستند.

کد خبر: 130542
تاریخ: 1399/06/28 - 16:23
منبع: بورس پرس

افزایش قیمت سیمان  محمد علی بد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رونق بازار سیاه سیمان به علت قیمت‌گذاری غیرمنطقی

می متالز - یک کارشناس سیمان با بیان اینکه نباید سیمان بازار سیاه داشته باشد، گفت: عده ای از شرایط قیمت ها و نقص توزیع سوء استفاده کرده و در صدد سود بیشتر هستند.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان:

با متخلفان افزایش قیمت سیمان برخورد می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، با اشاره به اینکه قیمت سیمان افزایش پیدا نکرده است، گفت: هرگونه گران‌فروشی و احتکار سیمان جرم است و با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.
 [ویدئو]

افزایش ۲۰درصدی قیمت سیمان

می متالز - بازرس سازمان صمت در کرمان: قیمت مصوب هر کیسه سیمان ۱۷هزار تومان تا ۱۷هزار و ۲۰۰تومان است.
 

دلالان، ناکام از موج‌سواری با سیمان/ افزایش 30درصدی ‌قیمت سیمان، ملک را ارزان کرد

می متالز - سیمان 20 تا 30درصد گران شد و این خبر برخلاف پیش‌بینی‌ها نه‌تنها اثر منفی در بازار مسکن اصفهان نداشت، بلکه خیال سازندگان را راحت کرد.
 

افزایش قیمت اثری بر رشد درآمد شرکت سیمانی ندارد

می متالز - سیمان مجد خواف با اشاره به تصویب افزایش قیمت سیمان از عدم اجرای بخش اول خط تولید و عدم تأثیر افزایش نرخ در رشد درآمدها خبر داد.
 در جلسه هم اندیشی مدیران صنعت سیمان مطرح شد:

احتمال افزایش قیمت سیمان

می متالز - انجمن سیمان اعلام کرد: قیمت سیمان تیپ یک علی الحساب ۲۰ درصد و دیگر انواع سیمان متناسب با هزینه های تولید در مقایسه با سیمان تیپ یک افزایش دارد و پیگیری ها برای افزایش بیشتر ادامه خواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما