خبر
مواد معدنی  

اکتشاف معادن خلخال به قرارگاه خاتم واگذار می‌شود

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ادامه عملیات مطالعه و اکتشاف زون معدنی خلخال به قرارگاه خاتم سپاه واگذار می‌شود.

به گزارش می متالز، رامین صادقی روز دوشنبه در نشستی با امام جمعه خلخال افزود: با توجه به تاخیر بیش از اندازه از سوی شرکت اکتشاف معادن خلخال در اجرای طرح مطالعه و شناسایی معادن این منطقه با هماهنگی انجام شده با استانداری اردبیل ادامه مطالعه ،اکتشاف و زمینه‌سازی برای بهره‌برداری از معادن زون معدنی قزل‌اوزن در این شهرستان بزودی به قرارگاه خاتم سپاه واگذار خواهد شد. 

وی گفت: عملیات اجرایی مطالعه و اکتشاف ۲ زون معدنی موجود در مشگین‌شهر و خلخال از سوی شرکت امیدرو از سال ۹۳ آغاز و به علت طولانی شدن زمان اجرای پروژه از سوی این شرکت تاکنون نتیجه‌ای که منجر به واگذاری بهره‌برداری از این معاون به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی شود عاید نشده است.

وی اظهارداشت: نتایج اولیه مطالعات زون معدنی قزل‌اوزن خلخال حاکی از وجود معادن غنی قلز از جمله مس ،روی و رگه‌هایی از طلا در این زون است و با واگذاری ادامه مطالعه و اکتشاف معادن به قرارگاه خاتم که هم‌اکنون قرارداد آن در حال تنظیم است زمینه برای بهره‌برداری از این معاون و همچنین راه‌اندازی کارخانه‌های فرآوری این گونه فلزات جهت اشتغال مردم منطقه در حال فراهم شدن است.

صادقی گفت: با توجه به خواسته مسوولان شهرسنتان از اداره کل صمت استان اردبیل مبنی بر جلوگیری از خام‌فروشی معاون سنگ و شن و ماسه این شهرستان به مناطق دیگر کشور و در جهت پیشگیری از تخریب آسفالت جاده‌های منطقه ناشی از تردد کامیون‌ها و تریلرهای سنگین حامل سنگ‌های معدنی ، شن و ماسه خام این اداره کل از این پس تمدید و صدور پروانه بهره‌برداری از معادن خلخال را مشروط به راه‌اندازی واحدهای فرآوری معادن از سوی سرمایه‌گذاران بهره‌بردار از معادن این منطقه می‌کند.

رییس سازمان صمت استان اردبیل افزود: علاوه بر این بخشی از پهنه‌های معدنی استان به شرکت ملی مس واگذار شده که قسمت‌هایی از زون معدنی قزل‌اوزن خلخال نیز شامل این واگذاری است.

ارژنگ عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل نیز در این جلسه با اعلام آمادگی استانداری جهت همکاری با مسوولان خلخال برای جلوگیری از خام‌فروشی محصولات معدنی این شهرستان افزود: واگذاری اکتشاف معادن این منطقه به قرارگاه خاتم با توجه به کم‌کاری شرکت امیدرو رسیدن به اهداف اشتغال‌زایی در بخش معادن این منطقه را سرعت می‌بخشد.

امام جمعه خلخال هم  گفت: عملیات اکتشاف و بهره‌برداری از معادن غنی زون معدنی خلخال توسط قرارگاه خاتم خواسته مردم این منطقه بوده و اجرای این کار توسط این قرارگاه زمینه ایجاد اشتغال مناسب در منطقه را فراهم می‌کند.

حجت‌الاسلام کریم اسدی از تلاش‌های استاندار  اردبیل برای تحقق این امر مهم تقدیر کرد و افزود: فعال شدن بخش معدن در خلخال به  رفع مشکل بیکاری در خلخال کمک خواهد کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون استاندار اردبیل:

۵هزار میلیارد تومان اعتبار برای اولویت‌های بخش صنعت و معدن در اردبیل تخصیص یافت

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: پنج هزار میلیارد تومان اعتبار برای اولویت‌های بخش صنعت و معدن استان جذب و طی یک ماه آینده ابلاغ می‌شود.
 

تعیین تکلیف سرمایه گذاری محدوده های معدنی مشگین شهر

می متالز - جلسه تعیین تکلیف سرمایه گذاری قرار گاه خاتم الانبیا (موسسه) در خصوص محدوده های معدنی شهرستان مشگین شهر (پهنه سبلان – قرسو) با حضور رامین صادقی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت؛ معاون امور معادن و صنایع معدنی و کارشناسان ذیربط سازمان، دکتر پناهی مسئول سرمایه گذاری های معدنی قرار گاه ومهندس برمر معاون قرار گاه خاتم الانبیادر محل سالن جلسات سازمان صنعت، معدن وتجارت استان اردبیل برگزار گردید.
 رئیس سازمان صمت اردبیل خبر داد

رایزنی با شستا برای سرمایه‌گذاری در حوزه معادن اردبیل

می متالز - صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل از رایزنی با شرکت صدر تامین از هلدینگ‌های شستا برای سرمایه‌گذاری در میادین معدنی استان خبر داد.
 

رعایت ضوابط زیست‌محیطی در فعالیت‌های معدنی کشور

می متالز - مدیرکل دفتر اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با استاندار اردبیل گفت: در فعالیت‌های اکتشافی و استخراجی در بخش معدن ضوابط زیست‌محیطی به دقت بررسی و رعایت می‌شود.
 

فعالیت ۱۲۰ واحد معدنی پروانه‌دار در اردبیل/ بهره‌برداری از معادن فلزی در دستور کار قرار دارد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در کل استان اردبیل ۲۱۰ پروانه بهره‌برداری معدنی وجود دارد که از این تعداد، ۱۲۰ واحد به صورت فعال هستند و تعدادی از واحدها نیز در مرحله مزایده برای بهره‌برداری قرار دارند.
 رئیس صمت اردبیل:

۱۲۰ معدن در اردبیل فعال است

می متالز - رئیس سازمان صمت اردبیل گفت: در حوزه معدن در استان ۲۱۰ پروانه بهره‌برداری داریم که ۱۲۰ واحد از آن‌ها فعال است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما