خبر
مواد معدنی  
دکتر غریب پور در آئین رونمایی از پروژه بومی‌سازی پژوهشی شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک مطرح کرد:

ایمیدرو توجه خود را به حفظ سرمایه انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی متمرکز کرده است

می متالز - امروز آیین رونمایی از پروژه بومی‌سازی پژوهشی شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک با حضور دکتر غریب پور در محل سایت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب‌پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در ابتدا طی تقدیری از دست‌اندرکاران این پروژه عنوان کرد: بومی‌سازی و ساخت شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک را به جامعه معدنی، دانشگاه‌های کشور و بخش خصوصی که این پروژه را انجام داده‌اند و همکارانم در ایمیدرو تبریک می‌گویم چراکه امروز شاهد موفقیت علمی در بخش معدن و صنایع معدنی کشور هستیم. موضوع شبیه‌سازی بسیار حائز اهمیت است زیرا بیش از ۵۰ درصد حوادث معادن روباز مربوط به موارد غیر ایمن و ترافیکی است با این اقدام طبق طرح شبیه‌سازی که توسط دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی ساخته شده تلفات و حوادث معدنی کاهش می‌یابد البته دانشگاه خواجه نصیر قبل از این طرح، در زمینه اتوبوس‌رانی هم شبیه‌سازی انجام داده و موفق عمل کرده بود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: استراتژی ما در ایمیدرو تکیه‌بر ساخت داخل است چراکه در کشور ناگزیر به بومی‌سازی و ارتقاء تکنولوژی هستیم. در سال ۹۸ شاهد رشد ۳۰ درصدی در تولید بودیم و حوادث معدنی نیز زیر ۵ درصد بوده و ما در سازمان ایمیدرو به دنبال صفر کردن درصد این حوادث هستیم که این موضوع نیازمند آموزش، مهارت و تکنولوژی است و با بومی‌سازی میسر می‌شود. در فولاد قائنات نیز در زمینه بومی‌سازی تجهیزات اقداماتی انجام شده و امیدواریم در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد. با ساخت پروژه‌های این‌چنینی نقش زیادی در کاهش این حوادث خواهیم داشت و ضریب تکرار و شدت حوادث را به حداقل خواهیم رساند.

به گفته دکتر غریب پور هدف‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری برای بومی‌سازی در حوزه معدن در نظر گرفته شده تا در این زنجیره به ارزآوری بیشتری دست یابیم چراکه سال گذشته شاهد صادرات ۸ میلیارد دلاری در بخش معدن و صنایع معدنی بودیم.

معاون وزیر صمت ادامه داد: با افزایش اقدامات در حوزه ایمنی، بهره‌وری نیز افزایش پیدا می‌کند. در واقع ایمیدرو به دنبال کیفی سازی تولید و فکر جان پرسنل است. ایمیدرو توجه خود را به حفظ سرمایه انسانی به‌عنوان باارزش‌ترین منابع سازمانی متمرکز کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ارائه ۲ پیشنهاد از سوی فولادسازان برای بازگشت آرامش به بازار

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو در محل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با مدیران عامل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان و فولاداکسین جلسه ای به منظور تصمیم‌گیری در خصوص مشکلات به وجود آمده محصولات فولادی از جمله ورق و اسلب در بورس کالای ایران برگزار کرد.
 در جلسه رییس هیات عامل ایمیدرو با مدیران فولادی بررسی شد:

ارائه 2 پیشنهاد از سوی فولادسازان برای بازگشت آرامش به بازار

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو در محل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با مدیران عامل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان و فولاداکسین جلسه ای به منظور تصمیم‌گیری در خصوص مشکلات به وجود آمده محصولات فولادی از جمله ورق و اسلب در بورس کالای ایران برگزار کرد.
 نعیمی در جلسه پایش طرح احیای معادن کوچک مقیاس اعلام کرد:

احیا و فعال سازی 147 معدن مقیاس کوچک طی 7 ماهه امسال/ شناسایی و اولویت بندی 672 معدن کوچک تا پایان مهر 99

می متالز - قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: طی 7 ماهه امسال، 147 معدن کوچک مقیاس، احیا، فعال سازی و توسعه یافت.
 دولت مشکل صنعت استان را حل می‌کند

کمیته سه‌جانبه در اهواز

می متالز - معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو از تشکیل کمیته سه‌جانبه‌‌ای بین شرکت‌های ملی فولاد، فولاد خوزستان و فولاد شادگان برای رفع چالش‌های راه‌اندازی بخش فولادسازی فولاد شادگان خبر داد. خداداد غریب‌پور افزود: از سال گذشته روند اجرای طرح سرعت بیشتری داشته و امیدواریم با زمان‌‌بندی که انجام می‌دهیم در سال ۱۴۰۱ فولادسازی به بهره‌‌برداری برسد.
 رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

امضای ۸۵ میلیارد تومان قرارداد پژوهشی معدنی در ۱۸ ماه گذشته

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال‌های ۹۸ و ۹۹ تعداد ۲۱۹ قرارداد پژوهشی به ارزش ۸۵۰ میلیارد ریال در بخش معدن و صنایع معدنی با دانشگاه‌های مختلف امضا شد.
 در جلسه پایش اقدامات انجام شده شرکت صنایع فولاد کردستان مطرح شد:

غریب پور: افزایش سرمایه 350 میلیارد تومانی فولاد کردستان تا سال آتی/ برنامه زمانبندی اجرای پروژه، تا 7 آبان تهیه می شود

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اهتمام این سازمان در راه اندازی پروژه فولاد کردستان، اعلام کرد: به منظور اجرای برنامه های توسعه ای پروژه های صنایع فولاد کردستان، افزایش سرمایه این مجموعه تا سال آینده به 350 میلیارد تومان خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما