خبر
برق   انرژی های تجدیدپذیر  

صادرات آمونیاک آبی عربستان به ژاپن

می متالز - نخستین صادرات آمونیاک آبی جهان از عربستان سعودی به ژاپن انجام گرفت و در نیروگاه های این کشور برای تولید برق بدون انتشار آلایندگی کربن مورد استفاده قرار خواهد. گرفت.

به گزارش می متالز، شرکت آرامکوی سعودی این سوخت را با تبدیل هیدروکربن ها به هیدروژن و سپس آمونیاک و گرفتن دی اکسید کربن آن به عنوان محصول جانبی، تولید کرده است. طبق اعلام آرامکو، ژاپن ۴۰ تن آمونیاک آبی را در نخستین محموله صادراتی دریافت خواهد کرد.

آرامکو اعلام کرده که آمونیاک می تواند در نیروگاهها بدون انتشار آلایندگی کربن سوزانده شود. به این ترتیب سهم بسزایی در یک آینده انرژی مقرون به صرفه و قابل اطمینان و دارای آلایندگی اندک ایفا خواهد کرد.

ژاپن قصد دارد در استفاده از هیدروژن که حاوی آمونیاک است، در سطح جهانی پیشتاز شود. این کشور تحت توافق جوی پاریس، متعهد شده است انتشار گازهای گلخانه ای را در مقایسه با سطح سال ۲۰۱۳ به میزان ۲۶ درصد تا سال ۲۰۳۰ کاهش دهد.

آمونیاک آبی ماده خام برای هیدروژن آبی است که سوخت تولید شده از سوخت های فسیلی در فرآیندی است که دی اکسید کربن آن گرفته و ذخیره می شود. هیدروژن حاصل از انرژی تجدیدپذیر که آلایندگی ندارد به عنوان هیدروژن سبز شناخته می شود.

عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، به شدت در تلاش است تا با شهرت خود به عنوان تولیدکننده انرژی کثیف مقابله کند. در ماههای اخیر، آرامکو به حجم اندک گازهای گلخانه ای که در هنگام استخراج نفت عربستان تولید می شوند، برنامه هایی برای افزایش تولید گاز و طرح هایی برای پرورش گیاهان جذب کننده کربن اشاره کرده است.

شرکت آمریکایی “ایر پروداکتس اند کمیکالز” در ژوییه توافقی را با شهر آینده گرای برنامه ریزی شده “نوئم” شرکت سعودی ACWA Power Internatinal برای ساخت یک کارخانه آمونیاک مبتنی بر هیدروژن که از انرژی تجدیدپذیر استفاده می کند، امضا کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت سابیک سعودی که عمده سهام آن در اختیار آرامکو است و شرکت میتسوبیشی با همکاری شرکتهای JGC Corp، شرکت مهندسی صنایع سنگین میتسوبیشی، شرکت کشتی سازی میتسوبیشی و UBE اینداستریز، بر لجستیک حمل پروژه آمونیاک آبی نظارت می کنند.

کد خبر: 132825
تاریخ: 1399/07/07 - 12:49
منبع: ایران پترونت

آمونیاک آبی  آلایندگی کربن  نیروگاه  صادرات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فولاد ضد زنگ چین: افزایش قیمت صادراتی با افزایش یوان

می متالز - صادرات فولاد ضد زنگ چین افزایش یافت که دلیل آن افزایش ارزش یوان، افزایش تقاضای خریداران و افزایش قیمت های داخلی است.
 

بانک صادرات از نرخ تسعیر گفت

می متالز - بانک صادرات اعلام کرد: بخشنامه بانک مرکزی با موضوع نرخ و نحوه تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی در گزارشگری مالی میان دوره‌ای منتهی به شهریور ماه ۱۳۹۹ ابلاغ گردید.
 رشد تنها ۱۸درصدی سودآوری پتروشیمی خراسان:

حاشیه سود خالص به ۷۲ درصد رسید / نرخ بسیار نازل خوراک دریافتی شرکت

می متالز - جمع درآمد‌های عملیاتی این شرکت در نیمه نخست سال جاری به ۷ هزار و ۲۰۵ میلیارد ریال رسیده است.
 تضاد منافع و سود‌هایی که به بهانه بازارگردانی سوخت می‌شوند:

سهامداران "وسپهر" مراقب باشند

می متالز - خرید بی‌رویه سهم‌های بی‌کیفیت، یونیت صندوق‌های بازارگردانی و شرکت‌های گروه مانند انرژی سپهر نشانه‌هایی از رویه مدیریتی غیرمنطقی این شرکت به شمار می‌رود.
 

ساخت داخل قطعات وارداتی نیروگاهی کلید خورد

می متالز - مدیر دفترفناوری و بومی سازی نیروگاه‌های حرارتی، از کلید خوردن طرح تولید اولین‌ها در بخش نیروگاهی خبر داد.
 

اثر پذیری «وبصادر» از تغییر نرخ تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی

می متالز - بانک صادرات ایران با نماد «وبصادر» تاثیر تغییر نرخ تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی در صورت‌های مالی خود را تشریح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما