خبر
برق   انرژی هسته ای  

۲۰۰۰ مگاوات به ظرفیت برق هسته‌ای ایران افزوده می‌شود

می متالز - وزیر نیرو از برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت برق هسته‌ای ایران از ۱۰۰۰ مگاوات به ۳۰۰۰ مگاوات خبر داد و گفت: احداث دو واحد ۱۰۰۰ مگاواتی دیگر از سوی همکاران انرژی اتمی برنامه ریزی شده و در حال کار است.

به گزارش می متالز، رضا اردکانیان، وزیر نیرو اظهار داشت: سال 1353 شمسی وزارت آب و برق با هدف تجمیع همه ظرفیت هایی که دست اندرکار موضوع انرژی هستند، به وزارت نیرو تبدیل شد.

وی افزود: وزارت نیروی ما ترجمه واژه وزارت انرژی است که در برخی کشورها نیز وجود دارد؛ در زمان تشکیل وزارت نیرو هم نیروگاه های برق آبی، هم نیروگاه های حرارتی و هم موضوع نیروگاه های هسته ای دیده شده بود ولی بعدا بحث نیروگاه های هسته ای از وزارت نیرو خارج شد و در اختیار سازمان انرژی اتمی ایران قرار گرفت.

وزیر نیرو با بیان اینکه "وزارت نیرو در زمینه نیروگاه‌های هسته ای بهره بردار است"، گفت: وقتی نیروگاهی هسته‌ای توسط سازمان انرژی اتمی احداث می شود ما از برق تولیدی آن استفاده می کنیم؛ درواقع آن برق را خریداری می کنیم و بهای آن را به سازمان انرژی اتمی می پردازیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت در مدار بهره‌برداری برق هسته ای در کشور 1000 مگاوات است که این ظرفیت در نیروگاه بوشهر بوده و همکاران ما در سازمان انرژی اتمی مدیریت این نیروگاه را بر عهده دارند و ما خریدار برق تولید آن هستیم.

اردکانیان از برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت برق هسته‌ای ایران از 1000 مگاوات به 3000 مگاوات خبر داد و گفت: در مسیر افزایش ظرفیت برق هسته ای، احداث دو واحد 1000 مگاواتی دیگر که از آن به عنوان نیروگاه‌های شماره دو و سه بوشهر یاد می شود، از سوی همکاران انرژی اتمی برنامه ریزی شده و در حال کار است که البته محدودیت های منابع مالی موجب شده که آهنگ اجرای آن، آهنگ سریعی نباشد.

وی افزود: امیدواریم با توجه به پاک بودن این انرژی و فواید زیاد آن، با گشایش هایی که برای کشور می شود، سازمان انرژی اتمی بتواند این دو واحد مهم را تکمیل کرده تا از برق آن بهره‌مند شویم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

وعده وزیر نیرو برای تأمین آب شرب ۱۵۰ هزار روستایی منطقه چابهار تا پایان سال مالی

می متالز - وزیر نیرو، با اشاره به مشکلات شهرستان چابهار در حوزه آب و فاضلاب، گفت: وزارت نیرو در چند سال اخیر اقدامات خوبی را در حوزه تأمین آب شرب انجام داده و امیدواریم تا پایان سال مالی ۹۹، حدودا ۱۵۰ هزار نفر از روستاییان این منطقه از آب شرب برخوردار خواهند شد.
 

راه‌آهن ایران-افغانستان به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد

می متالز - رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت: اقدام‌های لازم برای برگزاری مراسم افتتاح راه‌آهن خواف- هرات درجریان است و این راه‌آهن در هفته‌های آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.
 اردکانیان:

شکست ۲۰۰ سد بزرگ دنیا بر اثر سیل

می متالز - اردکانیان با اعلام اینکه ۲۰۰ سد بزرگ دنیا بر اثر سیل شکسته‌اند، گفت: ۳۶ درصد شکست سدها ناشی از شدت سیلاب و ۴۳ درصد مربوط به ضعف اجرای بدنه سد است.
 

تامین برق مصرف‌کنندگان بزرگ از بورس انرژی

می متالز - با تصمیم هیات وزیران بعد از این مصرف‌کنندگان بزرگ برق ۵ مگاوات و بالاتر، برق‌شان را از بازار بورس انرژی دریافت می‌کنند؛ به‌گفته اردکانیان عرضه برق در بازار بورس انرژی کمک بزرگی هم به تولیدکنندگان است تا مطالباتشان را سریع‌تر دریافت کنند و هم اینکه مصرف‌کنندگان قیمت‌های مناسب‌تری در این بازار عایدشان می‌شود.
 

بعد از این شرکت توانیر خریدار انحصاری برق نخواهد بود

می متالز - با تصمیم هیات وزیران بعد از این مصرف کنندگان بزرگ برق ۵ مگاوات و بالاتر، برق‌شان را از بازار بورس انرژی دریافت می‌کنند؛ به‌گفته اردکانیان عرضه برق در بازار بورس انرژی کمک بزرگی هم به تولیدکنندگان است تا مطالباتشان را سریعتر دریافت کنند و هم اینکه مصرف‌کنندگان قیمت‌های مناسب‌تری در این بازار عایدشان می‌شود.
 وزیر نیرو خبر داد؛

موافقت هیات وزیران برای خرید برق مصرفی تولیدکنندگان بزرگ از بورس انرژی

می متالز - وزیر نیرو از موافقت هیات وزیران با تامین برق مورد نیاز مصرف‌کنندگان بزرگ برق از طریق بورس انرژی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما