خبر
مواد معدنی   مراکز تحقیقاتی  

رتبه سوم مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی کشور؛ ارتقای دو پله ای جایگاه مرکز

می متالز - جایگاه مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی ایران، دو پله ارتقا یافت و به رتبه سوم رسید.

به گزارش می متالز، مجید وفایی فرد مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با خبر فوق تصریح کرد: به دنبال ارایه نتایج ششمین دوره ارزیابی و رتبه بندی آزمایشگاه های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی توسط معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، این مرکز توانست رتبه سوم را در بین 327 آزمایشگاه کشور به دست آورد.

وی با بیان اینکه آزمایشگاه ها مربوط به دانشگاه ها، پژوهشگاه ها،‌ مراکز تحقیقاتی دولتی و شرکت های خصوصی سراسر کشور بوده است، اظهار داشت: عملکرد آزمایشگاه ها در سه شاخص "کارکرد ریالی"، "مشتری مداری و اندازه گیری و رضایت مشتریان" و "فعالیت ها و همکاری های شبکه ای" طی سال 98 بوده است.
وفایی فرد با یادآوری حمایت ها و مساعدت های ایمیدرو از این مرکز، تاکید کرد:‌ طی 15 سال گذشته هیچ مرکز دولتی نتوانسته ثبات و جایگاه مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی را کسب کند یا استمرار بخشد و این مرکز پیشتر نیز در جایگاه برتر آزمایشگاه های کشور قرار داشته است.
وی افزود: این مهم به رغم تمامی محدودیت ها و چالش های پیش رو به دست آمده است.
مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، بازوی تحقیقاتی ایمیدرو و از زیرمجموعه های این سازمان است.

رتبه سوم مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی کشور؛ ارتقای دو پله ای جایگاه مرکز

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

زیست‌بوم نوآوری و بسترسازی همکاری‌های فناورانه در بخش معدن

می متالز - مجید وفایی فرد- مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران: ذخایر معدنی بخش مهمی از سرمایه های ملی هر کشور محسوب می‌شود و استفاده بهینه از این ذخایر تاثیر بسزایی بر اقتصاد کلان کشورها و در نتیجه روی نرخ رشد صنعتی آنها دارد. در دهه های اخیر، کشورهای صنعتی که دارای منابع غنی مواد معدنی هستند، سرمایه گذاری‌های عظیمی را در این بخش انجام داده اند. امروزه با تکثر و تنوع پتانسیل‌های سرمایه گذاری و جریان سیال سرمایه بحث نوآوری و توسعه فن آوری در بخش معدن و صنایع معدنی از اهمیت بالایی برخوردارست.
 

زیست‌بوم نوآوری و بسترسازی همکاری‌های فناورانه در بخش معدن

می متالز - ذخایر معدنی بخش مهمی از سرمایه های ملی هر کشور محسوب می‌شود و استفاده بهینه از این ذخایر تاثیر بسزایی بر اقتصاد کلان کشورها و در نتیجه روی نرخ رشد صنعتی آنها دارد. در دهه های اخیر، کشورهای صنعتی که دارای منابع غنی مواد معدنی هستند، سرمایه گذاری‌های عظیمی را در این بخش انجام داده اند. امروزه با تکثر و تنوع پتانسیل‌های سرمایه گذاری و جریان سیال سرمایه بحث نوآوری و توسعه فن آوری در بخش معدن و صنایع معدنی از اهمیت بالایی برخوردارست.
 مجید وفایی‌فرد:

خدمات مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران در ایران و خاورمیانه منحصربه‌فرد است

می متالز - مجید وفایی‌فرد، مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، امکانات قابل توجه آزمایشگاهی و پژوهشی که در این مرکز برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی و خدمت‌رسانی به این بخش ایجاد شده را تشریح کرد. به گفته وی این مرکز در دو سال گذشته ۱۰۰ هزار آنالیز مواد معدنی انجام داده و در هر سه بخش اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی، فعالیت کاربردی پژوهشی و آزمایشگاهی انجام می‌دهد.
 مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران خبر داد:

انعقاد بیش از 10 تفاهم‌نامه با ارگان‌های فعال معدن و صنایع معدنی/ امضای 3 قرارداد با فولادمبارکه اصفهان

می متالز - مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: پروژه‌های تحقیقاتی بزرگی در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران تعریف شده اند که بسیاری از آنها منجر به قرارداد شده و استارت کاری آن زده شده است. این مرکز بیش از 10 تفاهمنامه همکاری با نهادها و ارگان‌های فعال در حوزه معدن داشته است که از جمله آنها می‌توان به فولادمبارکه اصفهان اشاره کرد.
 

تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی البرز با مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی عملیاتی می شود

می متالز - رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز از انعقاد تفاهم نامه همکاری میان این دانشگاه با مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران خبر داد و عنوان کرد که این تفاهم نامه به زودی عملیاتی می شود.
 به‌زودی؛

تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی البرز با مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی عملیاتی می‌شود

می متالز - رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان این دانشگاه با مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران خبر داد و عنوان کرد که این تفاهم‌نامه به‌زودی عملیاتی می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما