خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  
نشانه های ر ونق در ابر صنعت خاورمیانه؛

شرکت «هپکو» بعد از سال ها رکود نیروی جدید جذب می کند+جزئیات

می متالز - شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو اراک بعد از سال ها رکود و مشکلات کارگری به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز از طریق آزمون استخدامی اقدام به جذب نیرو می کند.

به گزارش می متالز، بر اساس آخرین اخبار دریافتی از شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو اراک این واحد تولیدی به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز و ایجاد فرصت اشتغال از طریق آزمون استخدامی اقدام به جذب تعدادی نیروی تخصصی می کند، متقاضیان می توانند با توجه به شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آگهی استخدام از تاریخ ۱۴ مهرماه به مدت یک هفته از طریق سایت hepco-uast.ac.ir اقدام به ثبت نمایند.

گفتنی است شرکت هپکو اراک که در پی بحران های ناشی از خصوصی سازی های غیر اصولی به مرز تعدیل نیرو و بحران های کارگری رسیده بود طی ماه های اخیر با واگذاری سهام عمده مالکیتی آن به سازمان تأمین اجتماعی و تغییرات مدیریتی جان تازه ای گرفته است و در هفته های گذشته نیز اولین قرارداد تولید ماشین آلات معدنی در این شرکت به منظور تأمین ۳۰ دستگاه دامپتراک ۴۰ تنی با یکی از پیمانکاران معدنی کشور به امضا رسید.

درصورتی‌که این قرارداد به مرحله‌ی اجرا برسد اولین گام مثبتی خواهد بود که بعد از سال‌ها رکود و بحران در راستای بازگشت شرکت هپکو به ریل تولید و فعالیت این شرکت در زمینه‌ی تخصصی تولید ماشین‌آلات سنگین برداشته‌شده است، در این قرارداد صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی از زیرمجموعه های ایمیدرو به عنوان پشتیبان عمل می کند و تأمین ۸۰ درصد از ارز مورد نیاز را برعهده دارد.

شرکت هپکو از اواسط دهه ۸۰ و بعد از اولین واگذاری به بخش خصوصی تاکنون علیرغم بازنشستگی بسیاری از پرسنل و سیر نزولی در این بخش، نیروی جدیدی را به کار گیری نکرده است و طبق اظهارات فعالان کارگری این شرکت با توجه به اینکه بسیاری از کارگران نیز در آستانه بازنشستگی قرار دارند هپکو برای بازگشت پر قدرت به ریل تولید نیازمند اصلاحاتی در حوزه منابع انسانی و جایگزینی ظرفیت های از دست رفته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

امضای ۸۵ میلیارد تومان قرارداد پژوهشی معدنی در ۱۸ ماه گذشته

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال‌های ۹۸ و ۹۹ تعداد ۲۱۹ قرارداد پژوهشی به ارزش ۸۵۰ میلیارد ریال در بخش معدن و صنایع معدنی با دانشگاه‌های مختلف امضا شد.
 رییس کمیسیون تشکل های اتاق بازرگانی اراک:

هپکو برای تهیه کارت بازرگانی و ترخیص مواد اولیه دچار مشکل است

می متالز - مهدی نیا، رییس کمیسیون تشکل های اتاق بازرگانی اراک با اشاره به اینکه بانک مرکزی در حوزه تامین ارز مشکلات فراوانی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است، گفت: شرکت هپکو که در این اوضاع بد اقتصادی نیاز به حمایت دارد، برای تهیه کارت بازرگانی و ترخیص مواد اولیه از گمرک به علت نداشتن‌ تسویه حساب مالیاتی دچار مشکل شده است.
 

واردات ۷۲ میلیارد دلار ماشین‌آلات صنعتی چگونه کارخانجات داخلی را به تعطیلی کشاند؟

می متالز - در دولت‌های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم مجموعاً ۷۲ میلیارد دلار ماشین‌آلات صنعتی وارد کشور شده که نقش مهمی در ایجاد بحران در کارخانجات داخلی همچون هپکو و ماشین‌سازی تبریز داشته است.
 در جلسه پایش اقدامات انجام شده شرکت صنایع فولاد کردستان مطرح شد:

غریب پور: افزایش سرمایه 350 میلیارد تومانی فولاد کردستان تا سال آتی/ برنامه زمانبندی اجرای پروژه، تا 7 آبان تهیه می شود

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اهتمام این سازمان در راه اندازی پروژه فولاد کردستان، اعلام کرد: به منظور اجرای برنامه های توسعه ای پروژه های صنایع فولاد کردستان، افزایش سرمایه این مجموعه تا سال آینده به 350 میلیارد تومان خواهد رسید.
 

شرکت‌های معدن‌کاری در مسیر توسعه

می متالز - ایران با داشتن بیش از ۶۴ نوع ماده معدنی، جزو ۱۵ کشور برتر معدن‌خیز جهان است. این منابع طبیعی، زمینه حضور شرکت‌هایی که در حوزه معدن فعالیت کنند بسیار موجه کرده است. البته هستند شرکت‌هایی که با توان بخش‌خصوصی به صورت قدرتمند به حوزه معدن‌کاری راه پیدا کرده‌اند تا این منابع خدادادی را به بهترین شکل ممکن تبدیل به ارزش‌افزوده کنند.
 یک تیر و چندنشان؛

تاثیر مثبت واگذاری سهام دو شرکت زیرمجموعه «ومعادن» به تجلی معادن و فلزات بررسی شد

می متالز - مکاتبات صورت پذیرفته شرکت سرمایه­گذاری توسعه معادن و فلزات(ومعادن) با اداره نظارت بر ناشران گروه صنعتی و معدنی سازمان بورس و اوراق بهادار و منتشره در سامانه کدال در خصوص اعلام نتایج ارزشگذاری سهام دو شرکت “صنایع آهن و فولادسرمد ابرکوه ” و “شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان” و انتقال سهم این دو شرکت به شرکت سهامی عام تجلی معادن و فلزات که به شناسایی مبلغ حدوداً ۸۴۰۰ میلیون ریال سود(حاصل از تفاضل قیمت تمام شده و قیمت کارشناسی اخذ شده) شد که تأثیر قابل توجه­ای بر سود هر سهم پیشنهادی(EPS) سال جاری شرکت “ومعادن” می گذارد به نحوی که تا انجام تعدیل مثبت و لازم نماد شرکت در روزهای اخیر متوقف گردیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما