خبر
آهن و فولاد  

عملیات اجرایی طرح‌های توسعه فاز ۲ جهان فولاد در سیرجان آغاز شد

می متالز - طرح های توسعه فاز ۲ جهان فولاد سیرجان با آغاز عملیات اجرایی کارخانه احیا مستقیم شماره ۲ و کارخانه فولادسازی ۲ با حضور استاندار کرمان، مدیرعامل صنایع ملی مس ایران و گل گهر و سایر مسوولان کلنگ زنی شد.

عملیات اجرایی طرح‌های توسعه فاز ۲ جهان فولاد در سیرجان آغاز شد

به گزارش می متالز، در این آیین عملیات اجرایی کارخانه احیا مستقیم جهان فولاد شماره ۲ با اشتغالزایی مستقیم ۲۰۰ نفر در زمان بهره برداری و ۳۵۰ نفر در مراحل اجرایی و اشتغال غیرمستقیم ۶۰۰ نفر با سرمایه گذاری ۲۷ هزار میلیارد ریال آغاز شد.

همچنین عملیات اجرایی کارخانه فولادسازی شماره ۲ با اشتغالزایی مستقیم ۵۰۰ نفر در زمان بهره برداری و غیر مستقیم یکهزار و ۵۰۰ نفر با سرمایه گذاری ۳۰ هزار میلیارد آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان روز سه شنبه در این آیین گفت: حرکتی که ۱۰ سال قبل در منطقه با یک و نیم میلیارد تومان در این شرکت آغاز کردیم، امروز با کمک خداوند و حمایت سهام داران شاهد و ناظر احداث پنج کارخانه هستیم.

علی عباسلو اظهار داشت: مجموعه جهان فولاد سیرجان شامل کارخانه‌های آهن اسفنجی، شمش فولادی و میلگرد است که زنجیره فولاد در منطقه گل گهر از سنگ آهن تا میلگرد تکمیل شده که جای قدردانی از سهام داران و فعالان این حوزه دارد.

وی با تاکید بر اینکه ادامه طرح های توسعه فاز ۲ جهان فولاد سیرجان امروز آغاز می شود افزود: در فاز ۲، پروژه های آهن اسفنجی و شمش فولادی کلنگ زنی می شود.

مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان گفت: سالانه بیش از ۶ هزار میلیارد  تومان فروش کارخانه جهان فولاد است و امیدواریم طرح های امروز را با سرعت و کیفیت بیشتری به پایان برسانیم.

وی تصریح کرد: شرکت جهان فولاد سیرجان طی ۶ ماه ابتدای امسال در آهن اسفنجی ۴۳ درصد افزایش تولید، در شمش هشت درصد از برنامه پیش هستیم و در میلگرد ۵۰ هزار تن سال گذشته، امسال به ۱۶۰ هزار تن رسیده و تا پایان سال جاری به ۳۲۰ هزار تن خواهد رسید.

عباسلو افزود: ۴۵۰ هزار تن برای نیمه دوم امسال با توجه به راه اندازی کارخانه اکسیژن تولید خواهیم داشت که در عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری سرافراز باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 استاندار کرمان:

معادن کرمان به‌سرعت فعال می‌شوند

می متالز - استاندار کرمان با بیان اینکه این استان پایگاه معادن کشور است ،گفت: متاسفانه بخش عمده ای از معادن غیرفعال مانده که به سرعت به سمت فعالسازی این معادن می‌رویم.
 [ویدئو]

تعیین تکلیف برخی پهنه‌های معدنی کرمان

می متالز - در نشست شورای معادن استان کرمان، تعیین تکلیف برخی پهنه‌های معدنی مصوب شد.
 استاندار کرمان خبر داد:

افتتاح فاز اول پروژه انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان، فردا با حضور رییس جمهور

می متالز - استاندار کرمان از افتتاح فاز اول خط انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های کرمان و یزد به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور رییس جمهور فردا پنجشنبه ۱۵ آبان ماه خبر داد.
 [گزارش تصویری]

همایش روز صنعت و معدن در استان کرمان به روایت تصویر

می متالز - همایش روز صنعت و معدن و آیین تجلیل از واحدهای برتر صنعتی معدنی استان کرمان با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار شد.
 

تقدیر از مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به عنوان معین اقتصادی بخش بلورد

می متالز - جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان کرمان، صبح دیروز به ریاست دکتر فدایی استاندار کرمان و با حضور مسوولین استانی در محل سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد و در این جلسه از علی عباسلو مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان به واسطه اقدامات انجام شده در حوزه مسوولیت اجتماعی و اقتصاد مقاومتی تقدیر به شد.
 نگاهی بر عملکرد 5ماهه نخست واحدهای فولادساز در سال 99

تولید ورق گرم به 3میلیون تن نزدیک شد

می متالز - عملکرد ماهانه تولید شرکت‌های فولادسازی ایران طی سال 99 ( 5ماهه نخست امسال) منتشر شد که بر اساس آن بیشترین محصولات تولید شده در این مدت ورق گرم و سرد بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما