خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  

ثبت رکوردهای جدید واحد ریخته‌گری در فولادسازی شماره ۱ «فخاس»

می متالز - کارکنان توانمند و پرتلاش ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد خراسان توانستند به رکورد ریخته‌گری 11 ذوب متوالی در کارخانه شماره یک فولادسازی دست یابند.

به گزارش می متالز، علیرضا راستگو، رئیس واحد ریخته‌گری مجتمع فولاد خراسان، آماده‌ به‌ کاری تجهیزات، دقت در برنامه‌ریزی برای ریخته‌گری پیاپی و هماهنگی میان بخش‌های مختلف تولید و پشتیبانی، را از عوامل این موفقیت دانست و افزود: حمایت مدیریت عالی شرکت در ارتقا انگیزش همکاران و  اجرای منظم برنامه‌های تولید نقش اساسی در کسب این رکورد در سال جهش تولید داشته است.

وی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در روز یکشنبه (ششم مهرماه) در دو  شیفت کاری B و C با ریخته‌گری ۱۱ پاتیل مذاب ۱۱۰ تنی به صورت پیوسته و بدون تعویض تاندیش ریخته گری، این رکورد را به ثبت رساندیم. این درحالی است که رکورد قبلی در این ناحیه مربوط به ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ در گروه C  با ریخته گری پیاپی ۱۰ ذوب بوده است.

احمد ارشیا، مهندس کل شیفت فولادسازی هم در این باره  اظهار کرد: تاندیش که ظرف واسط بین پاتیل و قالب ریخته‌گری است به‌دلیل محدودیت عمر قطعات ویژه نسوز آن، قابلیت حداکثر ۱۰ ذوب را دارد و به ذوب‌های متوالی که با یک تاندیش ریخته‌گری می‌شود اصطلاحاً «سکوئنس» (توالی) گفته می‌شود. پس از پایان هر سکوئنس، ریخته‌گری برای حدود ۶۰ دقیقه متوقف می‌شود تا فعالیت‌های تخلیه خطوط ریخته گری، آماده سازی قالب­‌ها و بازرسی‌های معمول انجام شود و سپس فعالیت ریخته‌گری جدید آغاز شود.

وی افزود: ریخته‌گری ۱۱ ذوب پیوسته بدون توقف نشان‌دهنده عملکرد دقیق و کنترل مداوم فرآیند توسط کارکنان تولید و بیانگر آماده به کاری بالای ماشین ریخته‌گری و فعالیت های مناسب کارکنان تعمیرات و همچنین ذوب‌رسانی مناسب واحدهای فولادسازی است.

حمیدرضا زارع، معاون بهره‌برداری شرکت، ضمن تبریک دستیابی به این رکورد، از همکاری و تلاش یکایک کارکنان ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، اعم از واحدهای داخلی و پیمانکاران ناحیه و واحدهای پشتیبانی، تشکر و قدردانی کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان مطرح کرد:

رتبه عالی شهرستان فیروزه در حوزه فعالیت معین‌های اقتصادی خراسان رضوی

می متالز - دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی گفت: هفت معین شهرستان فیروزه به جز مجتمع فولاد خراسان همه فعال هستند و تاکنون ٣۶ فعالیت اقتصادی را ثبت سامانه کرده اند که در رتبه عالی اقتصاد مقاومتی استان قرار گرفته است.
 

رشد ۱۴۴ درصدی سود خالص فخاس/ رشد ۱۷ درصدی حاشیه سود خالص فولاد خراسان

می متالز - عملکرد مطلوب مجتمع فولاد خراسان در دروه ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، منجر به شناسایی سود ۸۰۹ ریالی برای هر سهم «فخاس» شد و سود خالص این نماد بورسی در بازار سرمایه شاهد رشد ۱۴۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود.
 نرخ شمش به ۹۵.۱ میلیون ریال به ازای هر تن رسید:

عرضه محدود شمش توسط فولاد خراسان در هفته گذشته

می متالز - جمع کل ارزش معاملات شرکت در این هفته به ۱۵۲ میلیارد ریال رسیده است.
 رکورد تاریخی برای مجتمع فولاد خراسان؛

جهش درخشان سودسازی هر سهم در شرکت فولاد خراسان

می متالز - عملکرد مطلوب شرکت مجتمع فولاد خراسان در دروه 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 1399، منجر به شناسایی سود 809 ریالی برای هر سهم «فخاس» شد و قیمت این نماد موفق بورسی در بازار سرمایه شاهد رشد 144درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود.
 در نشست هم اندیشی برای تسریع در روند فعالیت های اجرایی کارخانه کنسانتره «فولاد خراسان» در خواف عنوان شد:

پروژه سنگان فولاد خراسان، جنبه ملی دارد

می متالز - ذی نفعان و طرف های قرارداد احداث کارخانه کنسانتره سنگ¬آهن «مجتمع فولاد خراسان»، در محل احداث پروژه در سنگان خواف گرد یک میز نشستند تا ضمن بررسی وضعیت موجود پروژه برای تسریع در پیشبرد کار، رایزنی و تصمیم گیری کنند.
 

بارگیری نخستین محموله ریلی اکسید آهن از مجتمع فولاد خراسان

می متالز - نخستین محموله اکسید آهن مجتمع فولاد خراسان از ایستگاه راه‌‎آهن فولاد خراسان به سمت ایستگاه راه‌آهن سنگان بارگیری شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما