خبر
اقتصاد   بورس و سهام   جاده ای و پایانه ها   ریلی و راه آهن  
معاون وزیر راه و شهرسازی:

اوراق کنارگذر جنوبی تهران به زودی در بورس عرضه می‌شود

می متالز - معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از افتتاح ۱۴ پروژه مهم ریلی و آزادراهی با واسطه‌گری یک شرکت تأمین سرمایه وابسته به یک بانک دولتی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش می متالز، امیرمحمود غفاری با اشاره به عرضه نخستین اوراق آزادراهی کشور در بازار سرمایه که ضمانت تعهدات آن به‌عهده این بانک قرار گرفته است، گفت: تأمین مالی حوزه زیرساخت‌ها از طریق بازار سرمایه دارای مزایای فراوانی برای تسریع و تسهیل پروژه‌های مهم حوزه حمل و نقل کشور است.

وی ادامه داد: یکی از قابل قبول‌ترین کالاهایی که می‌تواند در بازار سرمایه عرضه شود، کالای حمل و نقلی است به این دلیل که دارای ضمانت بازگشت سرمایه است.

به گفته معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی، تأمین مالی حوزه زیرساخت‌ها از طریق بورس در همه جای دنیا پیگیری می‌شود.

غفاری به اقدام‌های انجام شده برای رفع موانع عرضه کالای حمل و نقلی در بازار سرمایه کشور طی چند ماه گذشته اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده طی ۱۷ ماه گذشته، بخش زیادی از موانع مقرراتی این موضوع برطرف شده و هم‌اکنون این آمادگی وجود دارد که تأمین مالی پروژه‌های زیرساختی از بازار سرمایه انجام شود.

وی، یکی از مزیت‌های مهم استفاده از ظرفیت بازار سرمایه را کاهش هزینه‌های تأمین مالی پروژه‌ها دانست و افزود: با استفاده از این روش، پس از این کمتر ناگزیر به بهره‌گیری از فاینانس‌های خارجی با هزینه بالا هستیم ضمن آنکه تضمین بالایی برای برگشت سرمایه افرادی است که به بورس وارد می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی به نقش بانک یادشده در نخستین عرضه اوراق آزادراهی کشور در بورس اشاره و عنوان کرد: مهم‌ترین زحمت در فرآیند این روش تأمین مالی به‌عهده این بانک است. البته بانک همراهی ویژه‌ای در این مسیر داشته به طوری که افزون بر آنکه نقش ضامن را بازی کرده، در تسهیل امور نیز در حوزه‌های مختلف کمک ویژه‌ای کرده است.

غفاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به دیگر پروژه‌های در حال اجرا که قرار است تأمین مالی آنها از طریق بازار سرمایه انجام شود اشاره کرد و گفت: پروژه مهم بعدی در حوزه زیرساخت، کنارگذر جنوبی تهران است.

وی همچنین از افتتاح ۱۴ پروژه مهم ریلی و آزادراهی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: افتتاح این پروژه‌ها نهایی شده و ادبیات بورسی این پروژه توسط یک شرکت تأمین سرمایه وابسته به یک بانک تخصصی دولتی انجام شده و به‌زودی در بازار سرمایه عرضه می‌شوند.

نخستین اوراق آزادراهی کشور دوشنبه هفته گذشته در بازار سرمایه منتشر شد که در جریان انتشار این اوراق، بانک عامل، ضمانت تعهدهای اوراق منفعت به ارزش ۲ هزار میلیارد ریال برای احداث و بهره‌برداری آزادراه گرمسار- سمنان (حرم تا حرم) را به‌عهده گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قائم مقام ایمیدرو خبر داد:

نتیجه فعالیت بازارگردانی ۸ شرکت بزرگ بورسی: خرید ۷ هزار میلیاردی سهم

می متالز - قائم مقام ایمیدرو ضمن تکذیب خرید و فروش مستقیم این سازمان در بورس از برآیند ۷ هزار میلیارد تومانی فعالیت صندوق بازارگردانی "فملی، فولاد، کگل، کچاد، فخوز، کگهر، فخاس، هرمز" در مهر خبر داد.
 

پیگیری چهار اقدام "کچاد" برای حمایت از سهام و مالکان عمده

می متالز - شرکت چادرملو که دیروز با رشد قیمت و صف خرید روبرو بود از پیگیری و انجام چهار اقدام در راستای حمایت سهام و مالکان عمده خبر داد.
 انتقاد عضو شورای عالی بورس؛

مشکلات امروز بورس نتیجه سهل انگاری سازمان بورس

می متالز - نایب رئیس اتاق ایران معتقد است که برخی مشکلات امروز بازار بورس نتیجه سهل انگاری در توسعه نهادهای فعال در این بازار است.
 

واگذاری 56 هزار میلیارد ریال از املاک مازاد بانک ملی ایران در نیمه امسال

می متالز - بانک ملی ایران در اجرای ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موفق به فروش بیش از 56 هزار میلیارد ریال از اموال و سهام مازاد خود و شرکت های تابعه در شش ماهه اول سال جاری شده است.
 

سرمایه‌گذاری در بورس، بهترین و صحیح‌ترین گزاره موجود

می متالز - تشویق مردم به سرمایه گذاری در بازار سهام، بهترین و صحیح ترین گزاره موجود است، اما راه های سرمایه گذاری برای افراد، به نسبت درجه ریسک پذیری و شناخت از بازار، متفاوت است.
 

مجموعه عوامل موثر در رشد و افت بازار و کاهش قیمت سهام

می متالز - بازار سرمایه بازاری حساس است و روند حرکتی قیمت ها به هر خبری عکس العمل نشان می دهد. از این رو، نمی توان مسوولیت افت بازار را بر عهده شخص خاصی گذاشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما