خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  

شکست پیاپی رکورد واحد ریخته گری در فولادسازی شماره 1 مجتمع فولاد خراسان

می متالز - کارکنان توانمند و پرتلاش ناحیۀ فولادسازی و ریخته گری مداوم فولاد خراسان توانستند به رکورد ریخته گری 11 ذوب متوالی در کارخانه شماره یک فولادسازی دست یابند.

به گزارش می متالز، رئیس واحد ریخته گری مجتمع فولاد خراسان، آماده به کاری تجهیزات، دقت در برنامه ریزی برای ریخته گری پیاپی و هماهنگی میان بخش های مختلف تولید و پشتیبانی، را از عوامل این موفقیت دانست و افزود: حمایت مدیریت عالی شرکت در ارتقا انگیزش همکاران و اجرای منظم برنامه های تولید نقش اساسی در کسب این رکورد در سال جهش تولید داشته است.

علیرضا راستگو در تشریح جزئیات این خبر گفت: در روز یکشنبه6 مهرماه 1399، در دو شیفت کاری BوC با ریخته گری 11 پاتیل مذاب 110 تنی به صورت پیوسته و بدون تعویض تاندیش ریخته گری، این رکورد را به ثبت رساندیم. این درحالی است که رکورد قبلی در این ناحیه مربوط به 19 اردیبهشت ماه 1392 در گروه C با ریخته گری پیاپی 10 ذوب بوده است.

مهندس کل شیفت فولادسازی هم در این باره اظهار کرد: تاندیش که ظرف واسط بین پاتیل و قالب ریخته گری است به دلیل محدودیت عمر قطعات ویژه نسوز آن، قابلیت حداکثر 10 ذوب را دارد و به ذوب های متوالی که با یک تاندیش ریخته گری می شود اصطلاحاً «سکوئنس» (توالی) گفته می شود. پس از پایان هر سکوئنس، ریخته گری برای حدود 60 دقیقه متوقف می گردد تا فعالیت های تخلیه خطوط ریخته گری، آماده سازی قالب­ها و بازرسی های معمول انجام شود و سپس فعالیت ریخته گری جدید شروع شود.

احمد ارشیا افزود: ریخته گری11 ذوب پیوسته بدون توقف نشان دهنده عملکرد دقیق و کنترل مداوم فرایند توسط کارکنان تولید و بیانگر آماده به کاری بالای ماشین ریخته گری و فعالیت های مناسب کارکنان تعمیرات و همچنین ذوب رسانی مناسب واحدهای فولادسازی است.

حمیدرضا زارع معاون بهره برداری شرکت، ضمن تبریک دستیابی به این رکورد، از همکاری و تلاش یکایک کارکنان ناحیۀ فولادسازی و ریخته گری مداوم، اعم از واحدهای داخلی و پیمانکاران ناحیه و واحدهای پشتیبانی، تشکر و قدردانی کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازدید عضو هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از فولاد خراسان

می متالز - عضو هیات مدیره «صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر» در بازدید از مجتمع فولاد خراسان از نزدیک در جریان آخرین دستاوردها و روند تولید در مجتمع قرار گرفت.
 

صرفه جویی میلیاردی با اصلاح تجهیزات فولادسازی در فولاد خراسان

می متالز - اصلاح صورت گرفته در کوره قوس الکتریک فولاد خراسان، افزایش بهره وری این کوره و صرفه جویی چشم گیر مواد مصرفی را به دنبال داشت.
 از سوی مجتمع فولاد خراسان و همزمان با اوج گیری کرونا صورت گرفت:

تامین بیش از 48 تن اکسیژن مورد نیاز بیمارستان های نیشابور

می متالز - مدیرعامل «مجتمع فولاد خراسان» از اهدای بیش از 48تن اکسیژن تولید شده در این شرکت به «علوم پزشکی نیشابور» همزمان با اوج گیری اپیدمی کووید19 در کشور خبر داد و افزود: این مجتمع در ادامه حمایت های خود از کادر درمان شهرستان، اکسیژن مورد نیاز بیمارستان های نیشابور را به صورت رایگان تامین می کند.
 افزایش نرخ شمش فولاد خراسان به ۱۰۶ میلیون ریال در هر تن

عرضه ۱۰.۰۳۲ تنی سبد میلگرد در هفته گذشته

می متالز - شرکت فولاد خراسان در هفته کاری منتهی به ۲۳ مهر ماه، معاملات ۱.۷۰۰ میلیارد ریالی را در بورس کالا ثبت کرد.
 

اهدا نشان عالی «مدیر سال» به مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان

می متالز - در پنجمین اجلاس سراسری، «نشان عالی مدیر سال» به کسری غفوری، مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان به عنوان یکی از مدیران برتر سال کشور به پاس خدمات ارزنده درحوزه صنعت فولاد، اعطا شد.
 

پیام مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان به مناسبت «روز جهانی استاندارد»

می متالز - پیام مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان به مناسبت «روز جهانی استاندارد»دنیای معدن- «استاندارد» حاصل تلاش بشر برای نظم بخشی به فرایندها و انطباق هرچه بیش تر نتایج اجرای فناوری با انتظارات و مصالح اجتماعی است و در عبارتی کوتاه می توان استاندارد را حکمرانی نظم و ارتقای انضباط با وضع معیارهای مطلوب برای فرایندهایی دانست که خروجی آن ها بر زندگی روزمره مردم تاثیر می گذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما