خبر
اقتصاد   جاده ای و پایانه ها  
رئیس سازمان راهداری خبر داد:

واردکنندگان ناوگان حمل و نقل با کارکرد سه‌سال، یارانه تشویقی می‌گیرند

می متالز - رئیس سازمان راهداری می‌گوید: در بسته‌های تشویقی واردات خودروهای حمل‌ونقل با سه سال کارکرد به‌منظور نوسازی این ناوگان در کشور، تمهیداتی در نظر گرفته شده و افرادی که بتوانند ناوگان با سه سال کارکرد وارد کنند، ۹ درصد مبلغ را به‌صورت یارانه دریافت خواهند کرد.

به گزارش می متالز، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ­ای، با تأکید بر اقدامات صورت گرفته در یک سال اخیر برای ساماندهی ساختار حمل‌ونقل، نسبت به نتایج این اقدامات در آینده ابراز امیدواری کرد.

به گزارش سازمان راهداری، عبدالهاشم حسن‌نیا با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تأثیرات آن در حمل‌ونقل کشور به‌خصوص در حوزه حمل‌ونقل مسافر، از تشکیل کارگروهی برای رفع مشکلات ناشی از این شرایط برای رانندگان با ریاست وزیر راه و شهرسازی خبر داد و با اشاره به تلاش‌هایی که برای رفع این مشکلات در جریان است، افزود: شفاف‌سازی میزان کرایه‌ها یکی از دغدغه‌های رانندگان حوزه حمل‌ونقل است که با تمهیدات پیش‌بینی شده و اجرای محاسبه کرایه حمل بر اساس شاخص تن - کیلومتر بخش زیادی از این مشکل حل شده و تلاش برای ساماندهی این موضوع کماکان ادامه دارد.

حسن نیا همچنین با اشاره به بسته‌های تشویقی برای واردات خودروهای حمل‌ونقل با سه سال کارکرد به‌منظور نوسازی این ناوگان در کشور گفت: افرادی که بتوانند ناوگان با سه سال کارکرد وارد کنند، ۹ درصد مبلغ را به‌صورت یارانه دریافت خواهند کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته از نیازها، ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های لازم، مقرر شد بهسازی و آسفالت روستای کوهنجان و تکمیل پل قصراحمد در شهرستان سروستان و ارتقای ایمنی زیرگذر پرتردد و پرحادثه سروستان به شیراز و همچنین تأمین روشنایی و عملیات ایمن‌سازی محور فرمشکان به کوار شامل پنج کیلومتر ایمن‌سازی و شانه سازی و روکش آسفالت تقاطع اکبرآباد به جهرم در اولویت اجرا قرار گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 به دلیل افت تقاضا و همه گیری کرونا؛

انتظار شرایط بحرانی برای صنعت فولاد در سال ۲۰۲۱

می متالز - اقتصاد دنیا در سال ۲۰۲۰ با چالشهای زیادی روبرو شده است و صنعت فولاد هم با این معضل دست به گریبان بوده است. انتظار می رود این صنعت سال ۲۰۲۱ را نیز با بحران پشت سر بگذارد.
 

اطلاعیه امور ورزش شرکت فولاد مبارکه در خصوص انجام تمرینات ورزشی در منزل

می متالز - برای مقابله با گسترش شیوع بیماری کرونا، کشور در شرایط خاصی قرار گرفته و همه ما بایستی در منازل باقی بمانیم.
 

مبارزه مدنی با کرونا را شروع کنیم

می متالز - در این روزها که شاهد تاخت و تاز ویروس کرونا هستیم که به شکل غیر قابل تصوری در عرض چند ماه از نقطه ای در ووهان چین خود را به جای جای کره خاکی رسانده و در نقاطی که محیط را مناسب تر دیده تا جایی که می‌توانسته از کودک تا پیر از دارا تا نادار و از قدرتمند تا ضعیف را به کووید-۱۹ مبتلا کرده و هرروز جان عده‌ای را بیشتر از روز قبل گرفته، و ما نیز در کشور خود مانند سایر کشورها از گزند این ویروس مهلک در امان نیستیم، اما می‌توانیم با تمهیداتی از شدت تخریب آن بکاهیم تا مانند اعلام سخنگوی وزارت بهداشت شاهد آمار مرگ ۲۵۶ نفر در یک روز نباشیم.
 مدیرعامل بیمه تعاون تشریح کرد

راهکارحمایتی بیمه‌ تعاون برای کمک به کسب‌وکارها در شرایط کرونا

می متالز - مدیرعامل بیمه تعاون در کنفرانس آنلاین «کووید-۱۹ و مدل‌سازی در علم مدیریت» که از سوی دانشگاه لیورپول انگلستان برگزار شد، به تشریح چگونگی مدل‌سازی و اجرای طرح بیمه توقف کسب‌وکار ناشی از اپیدمی (شیوع کووید-۱۹) پرداخت.
 

بهبود فروش خودرو در اروپا

می متالز - تقاضای خرید خودرو در اروپا طی ماه سپتامبر اندکی افزایش یافته است که نخستین رشد این صنعت در سال جاری را نشان می‌دهد.
 

کسری بودجه دولت ترامپ هر روز بیشتر از دیروز

می متالز - کسری بودجه دولت آمریکا با عبور از سه تریلیون دلار رکورد جدیدی به ثبت رساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما