خبر
اقتصاد   مصالح ساختمانی  

برگزاری میز توسعه صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به آفریقا/ معرفی بازارهای جدید صادراتی اولویت تشکیل میزهای صادراتی

می متالز - مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری میز کالا - منطقه‌ای، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به کشورهای آفریقایی خبر داد.

به گزارش می متالز، فرزاد پیلتن افزود: در چارچوب برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران جهت معرفی بازارهای جدید صادراتی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان و با توجه به نیازهای کشورهای آفریقایی و پتانسیل‌های صادرات محصولات مذکور به کشورهای آفریقایی، میز کالا- منطقه‌ای بررسی راهکارهای توسعه صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به کشورهای آفریقایی روز دوشنبه ۲۱ مهرماه و با حضور سفرای ج. ا. ایران در کشورهای کنیا، کنگو، کینشازا و غنا در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می شود.

پیلتن افزود: در این میز علاوه بر شرکت‌های خصوصی تولیدکننده و صادرکننده محصولات مذکور، نمایندگان دستگاه‌های دولتی مانند وزارت امور خارجه، ستاد آفریقا ...و همچنین اتاق بازرگانی و اتحادیه‌های ذی‌ربط و شرکت‌های حمل و نقل کالا حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان دبیرخانه کمیسیون اقتصادی ستاد آفریقا به موازات توسعه صادرات به کشورهای همسایه، در راستای معرفی بازارهای جدید صادراتی به صادرکنندگان، برنامه‌های متنوعی را برای معرفی بازارهای جدید صادراتی از جمله در قاره آفریقا دستور کار قرار داده است.

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران همچنین گفت: کشورهای آفریقایی به دلیل افزایش جمعیت و قرار گرفتن در مسیر توسعه و شهرنشینی، بازار مناسبی برای بسیاری از مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران محسوب می‌شود.

پیلتن افزود: کشورهای چین، اسپانیا، ایتالیا، هند، فرانسه، ترکیه و بلژیک مهمترین صادرکنندگان محصولات مذکور به قاره آفریقا هستند.

ایران در سال ۱۳۹۸ حدود ۶۲۰ میلیون دلار تجهیزات ساختمانی شامل سیم و کابل، کاشی و سرامیک، شیشه، شیرآلات، در و پنجره و لوله و پروفیل و... به جهان صادرات داشته که حدود ۱.۵ میلیون دلار آن به قاره آفریقا بوده است.

وی گفت: سازمان توسعه تجارت ایران امیدوار است با همکاری و تعامل نزدیکی که با سفارتخانه‌های ج. ا. ایران در کشورهای آفریقایی برقرار کرده است، بتواند در زمینه معرفی بازارها و تجار علاقمند آفریقایی به طرف‌های ایرانی، سطح روابط تجاری با قاره آفریقا را به دوران قبل از شیوع ویروس کرونا برساند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس اتاق شیراز:

هم‌نوایی سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی در بی‌توجهی به صادرکنندگان

می متالز - رئیس اتاق شیراز بر این باور است که برای حل مشکلات صادراتی، سازمان توسعه تجارت باید پیگیر و مطالبه گر نیازهای فعالان اقتصادی از بانک مرکزی باشد. اگر این دو نهاد مرتبط با موضوع صادرات بتوانند با همکاری و هماهنگی کامل حرکت کنند، بخش قابل‌توجهی از مشکلات امروز صادرات حل می‌شود.
 

هدفگذاری صادراتی برای کسب سهم بیشتر از بازار همسایگان

می متالز - برپایه آمارهای سازمان توسعه تجارت ایران، در ۶ ماهه نخست ۹۹ بالغ بر ۷۰ درصد از صادرات کشور را ۱۵ کشور همسایه جذب کردند، در حالی که سال ۹۸ این رقم به میزان ۶۰ درصد و سال ۹۷ برابر ۵۵ درصد بود.
 مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:

سهم 59 درصدی همسایگان از صادرات ایران

می متالز - بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران، مجموع صادرات ایران در ۶ ماهه امسال به ۱۳ میلیارد و ۵۶۶ میلیون دلار رسیده که از این میزان ۸ میلیارد و ۱۶ میلیون دلار به ۱۵ کشور همسایه صادر شده است. طبق این آمارها عراق و امارات در رتبه اول و دوم مقاصد عمده صادرات ایران در منطقه قرار گرفته‌اند.
 مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

رفع کامل تعهدات ارزی بیش از 2هزار صادرکننده تا 7 مهرماه سال جاری

می متالز - مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس آمارها 2 هزار و 322 صادرکننده با صادرات 16.6 میلیارد یورو، تا هفتم مهرماه 99تعهدات ارزی خود را به صورت 100درصد ایفا کرده‌اند که نسبت به گزارش پیشین در تاریخ ۳۱ تیرماه سال جاری، ۱۳ درصد افزایش در تعداد و ۱۷ درصد افزایش در بازگشت ارز برآرود می‌شود.
 وقفه زمانی مؤثر در ارائه آمارها، یکی از اشکالات نظام آمار بازرگانی کشور است

چرا نظام آماری بازرگانی خارجی دچار مشکل است؟

می متالز - آمارهای سالیانه گمرک، سازمان توسعه تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و مرکز آمار ایران هیچ‌یک در قالب یک سامانه و داشبورد مناسب اطلاعاتی ارائه نمی‌شوند
 در نشست کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران اعلام شد:

بانک اطلاعاتی فعالان و صادرکنندگان بخش خدمات تشکیل می‌شود

می متالز - دستور العمل اجرایی نحوه تشخیص ارز حاصل از صادرات بخش خدمات، در نشست کمیسیون فاوای اتاق ایران بررسی شد. به گفته سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت، پس از ابلاغ این دستورالعمل، تشکیل بانک اطلاعاتی فعالان و صادرکنندگان بخش خدمات در دستور کار این دفتر قرار گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما