خبر
اقتصاد   نفت   پالایشگاه  
تشریح تحولات مالی، عملیاتی و منابع انسانی پالایشگاه کرمانشاه پس از خصوصی سازی؛

سخنگوی شرکت پالایش نفت کرمانشاه به تشریح تحولات صورت گرفته در این شرکت، از زمان مدیریت بخش خصوصی تاکنون پرداخت

می متالز - محمدرضا امامی نیا، با اشاره به گوشه ای از تحولات و اقدامات مثبت صورت گرفته در پالایشگاه کرمانشاه از زمان خصوصی سازی تاکنون، گفت: مدیریت بخش خصوصی در زمان ورود به پالایشگاه با انبوهی از بدهی های مالیاتی و دیون مختلف مواجه بود که بر همین اساس اولویت اصلی خود را پرداخت این مالیات ها و بدهی ها قرار داد و با تلاش و همت کارکنان خود توانست مبالغ کلانی از بدهی های مالیاتی شرکت را پرداخت کند. براین اساس، بدهی های مالیاتی مربوط به عملکرد و تکلیفی که مانع از صدور كارت بازرگانی شركت شده بود، بطور کامل تسویه شد.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت کرمانشاه، امامی نیا افزود: همچنین كلیه پرونده‌های مالیاتی مربوط به بخش‌های مختلف حقوق، مالیات تكلیفی و مالیات عملكرد تا پایان سال 1397 تسویه حساب گردیدند. مبالغ مالیات سال 98 کامل پرداخت شده و عملکرد آن مطابق مقررات در حال رسیدگی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در کل مبالغ کلانی توسط پالایشگاه کرمانشاه به عنوان مالیات ارزش افزوده از سال ۹۶ الی ۹۸ پرداخت شده است.

سخنگوی شرکت پالایش نفت کرمانشاه گفت: همچنین مالیات پنج فرآورده اصلی نیز توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در سال های ۹۶ الی ۹۸ بحساب خزانه واریز شده است.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت که پرداخت این مالیات ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم وارد چرخه توسعه استان شده و در واقع مواهب آن به تک تک شهروندان عزیز کرمانشاهی می رسد.

امامی نیا ادامه داد: همچنین مدیریت بخش خصوصی پالایشگاه کرمانشاه موفق شد که کلیه بدهی‌های مربوط به سود سهام عدالت كه در سال 1392 پرداخت نگردیده بود تسویه و پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر كلیه بدهی‌های سنواتی پالایشگاه کرمانشاه به شركت های زیرمجموعه وزارت نفت به مبلغ بیش از 440 میلیارد تومان (شامل سه هزار میلیارد ریال به پالایشگاه آبادان، یك هزار میلیارد به شركت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، 200 میلیارد ریال به پالایشگاه اراك، 168 میلیارد ریال به شركت خطوط و لوله مخابرات نفت ایران و 50 میلیارد ریال به سایر شركت ها) پرداخت و تسویه گردیده است.

وی اظهار کرد: مدیریت بخش خصوصی شرکت پالایش نفت کرمانشاه با تاکید سهامدار عمده آن، در مدت چندسال اخیر، نگاه ویژه ای به مسوولیت های اجتماعی شرکت در مواجهه با تحولات و بحران های استان همچون، زلزله، سیل، کرونا، آزادسازی زندانیان نیازمند، کمک به محرومین و مستضعفین کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، کمک به ستاد بزرگداشت اربعین، ستاد بازسازی عتبات عالیات، نهادهای خیریه و عالم المنفعه و ... داشته و همواره در چنین بزنگاه هایی پیش قدم کمک مؤمنانه بوده است که البته هرگز مایل به بیان جزییات آن نبوده و نیستیم.

وی همچنین از انجام تعمیرات اساسی موفق (اورهال) پالایشگاه در دوران مدیریت بخش خصوصی خبر داد و گفت: با انجام این تعمیرات اساسی، ظرفیت تولید پالایشگاه به میزان 25 درصد افزایش یافت.

این مقام مسوول در شرکت پالایش نفت کرمانشاه تصریح کرد: توجه ویژه به پارامترهای محیط زیستی از دیگر اولویت های مدیریت بخش خصوصی شرکت بوده و در همین مدت، پالایشگاه کرمانشاه هر ساله موفق به اخذ گواهینامه و تندیس صنعت سبز کشور شده است. 

وی همچنین گفت: با عنایت اینکه سال ۹۹ به فرموده مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده است، مدیریت بخش خصوصی در راستای اجرایی کردن فرامین معظم له موفق شده ضمن افزایش ظرفیت  تولید از 19 هزار بشکه در روز به 25 هزار بشکه، کیفیت و تنوع محصولات تولیدی را نیز افزایش داده و همچنین در شرایطی که کشور دچار تحریم های ظالمانه استکبار جهانی است، پالایشگاه برای اولین بار در طول تاریخ خود، موفق به صادرات فرآورده های نفتی شده که این مهم در این برهه حساس تاریخی باعث ارزآوری برای کشور شده است.

سخنگوی شرکت پالایش نفت کرمانشاه گفت: از سویی دیگر مدیریت بخش خصوصی این شرکت تاکنون موفق به اجرای کلیه تعهدات خود در قبال سازمان خصوصی سازی و اشخاص ثالث شده و هیچکدام از اقساط و تکالیف این شرکت به سازمان خصوصی سازی و سایرین بلاتکلیف باقی نمانده است.

وی همچنین یادآور شد: طرح ساماندهی مشاغل کارگری، افزایش اشتغال شرکت به میزان 70 نفر، یکسان سازی زمان پرداخت حقوق پرسنل رسمی و قراردادی، پرداخت بموقع حقوق و مزایای پرسنل بدون حتی یک روز تاخیر، پرداخت وام های قرض الحسنه به پرسنل به میزان ده میلیون الی سی میلیون تومان به هر نفر، پرداخت مالیات بر حقوق پرسنل، حق بیمه و بیمه تکمیلی آنها و اعضای خانواده شان، ارائه سبد کالا محصولات لبنی به صورت ماهیانه، سبد غذایی در ماه مبارک رمضان و پاداش های مختلف در مواعید مختلف، افزایش سطح رفاهی پرسنل، بسته های سالیانه نوروزی شامل آجیل و شیرینی و ... تماما از خدمات قابل ذکر مدیریت بخش خصوصی در منابع انسانی پالایشگاه کرمانشاه است که باعث رضایتمندی کامل پرسنل شده است.

سخنگوی شرکت پالایش نفت کرمانشاه در خاتمه گفت: درمجموع تحولات مالی این شرکت نشان می دهد که تفاوت مدیریت بخش خصوصی با مدیریت قبلی دولتی در مبحث عملیاتی و فنی، منابع انسانی، پرداخت مالیات، دیون، بدهی ها و ورود به مبحث مسوولیت اجتماعی بسیار زیاد و غیر قابل قیاس است. پالایشگاه کرمانشاه در آینده نزدیک پیشرفت و توسعه ای قابل ملاحظه در کلیه ابعاد خواهد داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بزرگترین شرکت دولتی فولاد، ۷ ماه معطل مصوبه شورای پول و اعتبار

می متالز - بیش از ۷ ماه است که درخواست سرمایه در گردش یکی از بزرگترین شرکت های دولتی فولادی کشور در شورای پول و اعتبار بانک مرکزی معطل مانده است.
 

بزرگترین شرکت دولتی فولاد، ۷ ماه معطل مصوبه شورای پول و اعتبار

می متالز - بیش از ۷ ماه است که درخواست سرمایه در گردش یکی از بزرگترین شرکت های دولتی فولادی کشور در شورای پول و اعتبار بانک مرکزی معطل مانده است.
 

ثبت رکورد تولیدی جدید «نوری» در نیمه نخست سال

می متالز - شرکت پتروشیمی نوری از ثبت رکورد جدید تولید خود در نیمه نخست سال خبر داد.
 

ضرب الاجل سرپرست فرمانداری شهرستان نظرآباد بمنظور حل مشکلات سیمان آبیک

می متالز - پیرو گزارش‌های واصله مبنی بر کمبود و به دنبال آن افزایش قیمت سیمان، با دستور و پیگیری مستمر مهندس ارمندپور سرپرست فرمانداری شهرستان، جلسه بررسی و حل مشکلات کارخانه سیمان آبیک به ریاست وی و باحضور مدیرکل صنعت، معدن، تجارت استان البرز، معاون اداره کل راهداری استان البرز، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری، مدیرعامل کارخانه سیمان آبیک، مسوول و هیات مدیره انجمن صنفی رانندگان برگزار شد.
 با حضور رضا طاهری فرماندار تاکستان

مسائل و مشکلات شرکت شمش ریزان البرز واقع در شهرک صنعتی حیدریه بخش ضیاآباد بررسی شد

می متالز - در راستای تحقق شعار سال (جهش تولید) صورت گرفت: به منظور بررسی مسائل و مشکلات شرکت شمش ریزان البرز واقع در شهرک صنعتی حیدریه بخش ضیاآباد طاهری فرماندار تاکستان، رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، علی خلجی مدیر عامل برق منطقه ای استان زنجان، آرش رحمانی بخشدار ضیا آباد از این شرکت که در زمینه صنایع فلزی، آهن و فولاد با ۱۲۰ نفر نیروی کار فعالیت میکند بازدید نمودند.
 

اجرای طرح استحصال شورابه‌های دریاچه نمک

می متالز - رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از اجرای طرح استحصال شورابه‌های دریاچه نمک خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما