خبر
اقتصاد   مسکن و ساختمان   شهرسازی  

ایران رییس شورای اجرایی هبیتات شد

می متالز - به مناسبت روز جهانی هبیتات (برنامه جهانی اسکان بشر) ایران به عنوان ریاست شورای اجرایی هبیتات برای مدت یکسال برگزیده شد.

ایران رییس شورای اجرایی هبیتات شد

به گزارش می متالز، روز گذشته در پی انتخاب ایران به عنوان ریاست شورای اجرایی هبیتات وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدئو کنفرانسی با معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات) دیدار و گفت و گو کرد.

محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی در این گفت و گوی تصویری،انتخاب ایران به عنوان ریاست شورای اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات) را یک فرصت جدید و مغتنم برای افزایش همکاری ها در این زمینه در میان کشورهای عضو اعلام کرد و بر ضرورت پیشبرد برنامه ها و اهداف جهانی مربوط به فراهم آوری زمینه های مناسب برای اسکان بشر، تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه مساله مسکن و سکونت از مهمترین مفاهیم اساسی در دنیا و در کشورهای مختلف است اظهار امیدواری کرد: این موضوع که همواره دولت ها به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه ها وسیاست های خود به دنبال ایجاد زمینه های مناسب برای تامین و پاسخگویی به نیازهای موجود در این باره بوده اند و به طور مستقیم با مفاهیم اساسی همچون خانواده و همچنین کیفیت زیست و زندگی انسان ها ارتباط دارد و دستورالعمل های برنامه اسکان بشر ملل متحد و دستور کارهای جدید شهری به عنوان سندهای مصوب در کنفرانس های هبیتات می تواند به عنوان الگوهای توسعه پایدار شهری محسوب شده و مورد اجرا قرار بگیرد.

اسلامی همچنین بر رویکرد ایران در راستای همکاری با برنامه اسکان بشر ملل متحد و کشورهای عضو سازمان ملل متحد در خصوص اجرای سیاست ها و برنامه های جهانی در ارتباط با مباحث اسکان بشر تاکید کرد و گفت: براساس چارچوب های مربوط به تفاهم جدیدی که در حوزه تحقق برنامه اسکان بشر ملل متحد برای سال های 2020 میلادی تا 2025 میلادی تهیه شده است ایران نیز آمادگی همکاری در این زمینه و حرکت بر اساس این چارچوب ها را دارد.این برنامه منجر به آغاز فصل تازه ای از همکاری ها میان کشورهای عضو هیبتات در خصوص برنامه های اسکان بشر خواهد شد.

وزیر راه وشهرسازی همچنین اعلام کرد: علاوه بر استفاده از تجربیات جهانی در این زمینه آمادگی داریم تجربه ایران در خصوص اجرای برنامه های اسکان بشر و همچنین مباحث مربوط به سکونتگاه ها و توسعه شهری پایدار را با سایر کشورها به اشتراک بگذاریم.

در این گفت و گو همچنین معاون دبیر کل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی هبیتات با اشاره به اینکه در دوره جدید و به دلیل تغییرات ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا تغییرات و تحولاتی در حوزه اسکان بشر نیز ایجاد شده و خواهد شد، اعلام کرد: شهرهای دنیا هم اکنون در حال مواجهه با تجربه جدیدی به دلیل شیوع ویروس کرونا و درگیری با بیماری ناشی از آن هستند. بنابراین برنامه ریزان شهری و اسکان بشر هم در این دوره با تجربه جدیدی از تحولات مربوط به زندگی و زیست شهری رو به رو هستند. این تغییر و تحول اساسی که زندگی شهری را هم اکنون با چالش مواجه کرده است نیازمند اندیشیدن راه کارهای جدید، بلند مدت و پایدار از سوی کارشناسان، مسوولان و دست اندرکاران مدیریت زندگی شهری است.

میمونا محد شریف،دبیر کل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی هبیتات با استقبال و اظهار امیدواری نسبت به تفاهم جدید صورت گرفته با ایران در راستای انتخاب تهران به عنوان ریاست شورای اجرایی هبیتات، خاطرنشان کرد:این تفاهمنامه جدید تفاهمی با درجه اهمیت بسیار بالاست و در فصل جدید همکاری دفتر هبیتات با تهران انتظار می رود به واسطه حمایت های دولت ایران و دبیرخانه کمیته ملی اسکان بشر جمهوری اسلامی ایران، فعالیت های مربوط به اجرای پروژه های اثرگذار و پایدار در افزایش کیفیت زیست شهری گسترش یابد.

وی همچنین در راستای اجرای این برنامه ها، بر جذب سرمایه های خارجی تاکید کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 پیام غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران به مناسبت روز ملی صادرات

روز ملی صادرات فرصتی برای بزرگداشت تلاشگران اقتصادی است

می متالز - در پیام غلامحسین شافعی به مناسبت روز ملی صادرات آمده است: در شرایطی که تحریم‌های ناجوانمردانه علیه اقتصاد ایران، شرایط را برای تامین منابع ارزی دشوار ساخته است، اهمیت صادرات غیرنفتی به عنوان بزرگترین منبع تامین‌کننده ارز در کشور دو چندان جلوه می‌کند از همین رو نیاز به حمایت‌های بیشتر از سوی سیاست‌گذاران برای عبور از دشواری‌های تحریم احساس می‌شود.
 

رشد 4.9 درصد اقتصاد چین و امیدواری به خروج کامل از بحران کرونا

می متالز - بر اساس گزارش رسمی اداره ملی آمار چین، اقتصاد این کشور در سه‌ماهه سوم سال 2020 در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 4.9 درصد رشد داشته که این رقم به میزان محسوسی بالاتر از نرخ رشد به ثبت رسیده در سه‌ماهه دوم امسال است.
 

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از قیمت نفت در سال 2021

می متالز - صندوق بین‌المللی پول (IMF) پیش‌بینی کرد قیمت نفت در سال 2021 در محدوده ۴۰ تا ۵۰ دلار در هر بشکه بماند و فشار روی صادرکنندگان نفت خاورمیانه را مضاعف کند.
 یادداشت رئیس اتاق ایران به مناسبت 29 مهر روز ملی صادرات

مانع سوم صادرات را بردارید

می متالز - غلامحسین شافعی در یادداشتی به مناسبت روز ملی صادرات، موانع توسعه صادرات کشور را برشمرده است. به نوشته شافعی، تحریم، شیوع ویروس کرونا و تصمیمات یکجانبه و خلق‌الساعه اکنون موانع اصلی صادرات هستند. او از دولت خواسته است، مانع سوم که کنترلش در اختیار ماست را از سر راه صادرات بردارد.
 اتاق ایران نتایج پایش محیط کسب‌وکار در تابستان 99 را منتشر کرد

افت تدریجی تأثیر کرونا بر محیط کسب‌وکار

می متالز - نتایج پایش ملی محیط کسب‌وکار در فصل تابستان 1399 از سوی مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران منتشر شد. در این فصل، رقم شاخص ملی به 6.05 واحد رسیده که نسبت به فصل قبل 0.04 واحد بدتر شده است. همچنین فعالان اقتصادی به‌طور متوسط، میزان تأثیر کرونا بر محیط کسب‌وکار را 6.62 واحد ارزیابی کرده‌اند که در مقایسه با فصل بهار 0.48 واحد بهبود یافته است.
 وزیران کشورهای تولید‌کننده نفت بر سر چه بحث می‌کنند؟

نشست وزارتی اوپک پلاس تحت فشار

می متالز - روز گذشته وزرای نفت و انرژی ائتلاف تولیدکنندگان نفت خام اوپک پلاس در کنفرانسی ویدئویی که بعد از ظهر به وقت وین برگزار شد برای ارزیابی وضعیت بازار به بحث و گفت‌وگو پرداختند. به‌رغم آنکه تقریبا مسجل است که در این جلسه تصمیم خاصی درباره میزان کاهش تولید یا افزایش عرضه نفت به بازار اتخاذ نخواهد شد، اما می‌تواند تصویری کلی از آنچه ممکن است در کنفرانس بعدی تصمیم‌گیری شود را به بازار ارائه دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما