خبر
آهن و فولاد   مواد  

تامین و فروش انواع مواد کربنی از جمله کک متالورژی و انواع فروآلیاژها

می متالز - شرکت سپاهان پویش آریا از نظر همکاری باشرکت های فولادی و ریخته گری به عنوان یکی از بزرگترین تأمین‌کنندگان مواد اولیه صنایع متالورژی و ریخته‌گری کشور به شمار می رود.

به گزارش می متالز، شرکت سپاهان پویش آریا از نظر همکاری باشرکت های فولادی و ریخته گری به عنوان یکی ازبزرگترین تأمین‌کنندگان مواد اولیه صنایع متالورژی و ریخته‌گری کشور به شمار می رود، مجموعه بزرگ سپاهان پویش آریا متشکل از دو شرکت داخلی، دو شرکت در کشورهای امارات و عمان و شعبات کاری کشورهای چین و هنگ‌کنگ بوده و افتخار همکاری با بیش از ۲۰۰ کارخانه و شرکت بزرگ و کوچک در صنایع فولادی کشور را، در کنار صنایع و خودروسازی و شرکت‌های اقماری آن‌ها بدست آورده است. کارخانجاتی از قبیل: فولاد هرمزگان، ذوب آهن اصفهان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد آلیاژی اسفراین و اصفهان به عنوان مهم‌ترین تولیدکنندگان فولاد آلیاژی کشور و … در این زمره هستند.

تأمین مواد اولیه صنایع فولادی و متالورژی شامل انواع کک و گرافیت، انواع الکترودهای گرافیتی و خمیرهای الکترودی، همچنین محصولات مصرفی میانی شامل پوسته اکسیدی، انواع شمش‌های چدن سفید، خاکستری و داکتیل و چدن‌های آلیاژی، فرو آلیاژها مانند فرومنگنز، فروکروم و … و فروآلیاژهای خاص از جمله فرو وانادیوم، نیوبیوم، تنگستن و …، فروآلیاژهای نیتروژن‌دار، انواع فلزات خاص از جمله کبالت، نیکل و …؛ مواد معدنی و نسوز، و دیگر مواد مصرفی صنایع ریخته‌گری و فولاد در زمره محصولات قابل تامین توسط این مجموعه است. تلاش‌های چند سال اخیر نیز، شرکت را به این افتخار نایل کرد تا بتواند به بیش از بیست کشور از جمله کره جنوبی، عربستان سعودی، امارات، عمان، بلژیک، هلند، جمهوری چک، اوکراین، ترکیه و عراق محصولات تولیدی صنایع فولادی را صادر کند. اهمیت والای نظام‌مندیِ سیستمِ خدمات‌رسانی به مشتریان، مدیران این مجموعه را بر آن داشت تا این شرکت، در سال ۹۱ با پیاده سازی الگوی مدیریت کیفیت موفق به دریافت ایزو ۹۰۰۱:۲۰۰۸ از افنور فرانسه شود.

کک متالورژی

کک در کوره بلند نقش های مختلف تأمین انرژی، احیای کانه های آهن، ایجاد تخلخل برای عبور گازهای احیا کننده و کربوره کردن چدن را دارد. در کوره کوپل نیز کک به عنوان سوخت و عامل احیا کننده مصرف می شود. لازم به ذکر است که کک در صنایع ریخته گری نیز کاربرد دارد.

آنتراسیت

زغال سنگ آنتراسیت به عنوان یک سوخت گرمایشی مناسب مورد استفاده قرار می گیرد. به سختی و در دمای بالا مشتعل می شود و در صورت سوختن، شعله ی آبی رنگ و بدون دود ایجاد می کند. این محصول همچنین در تصفیه آب و فاضلاب پرکاربرد است.

گرافیت ها

انواع پودرهای گرافیت که جهت کربن دهی برای ساخت فولادهای آلیاژی، سرباره سازی در کوره های قوس الکتریک، ساخت انواع چدن های داکتیل جهت مصرف در کوره های القایی و صنایع دیگر استفاده می شوند .
پودر گرافیت کم سولفور درانواع دانه بندی های متفاوت و همچنین نوع بسته بندی های مختلف بنا به درخواست و سفارش توسط این شرکت تولید می شود.

فروسیلیکو منگنز

فرو سیلیکو منگنز یک آلیاژ آهن دار است که توسط ذوب سنگ معدن منگنز و کوارتزیت در حضور کک در کوره قوس الکتریکی تولید شده است. به عنوان اکسید زدا و برای تنظیم مواد شیمیایی از سیلیکون و منگنز در آهن و فولاد استفاده می شود.

آهن اسفنجی

آهن اسفنجی جایگزین مناسبی برای ضایعات آهن است؛ بنابراین می توان درصد بالایی از مواد اولیه جهت تامین ذوب مورد نیاز واحدهای فولادسازی را به جای استفاده از ضایعات، از طریق آهن اسفنجی تامین کرد. آهن اسفنجی دارای عیار بالای آهن است. یکی از دلایل رواج آهن اسفنجی، کمبود ضایعات آهن و افزایش قیمت آن و مشکلات زیست محیطی است.

شمش چدن خاکستری

برای اجزای پیچیده و جدار نازک با تحمل تنش مکانیکی کمتر مانند پوسته ها، محفظه ها، یاتاقان لغزشی، بوش خشک و قطعات گرم به کار برده می شود و همچنین در مدلسازی از چدن خاکستری برای صفحه مدل، مدلهای کوچک و قالبهای فلزی نیز استفاده می‌کنند.

پوسته اکسیدی

این محصول از نورد و فورج شمش‌ها و قطعات فولادی به دست می آید و به عنوان یک ترکیب آهن دار در تولید محصولاتی که نیاز به این عنصر دارند استفاده میشود.

کاربید کلسیم

انرژی شیمیایی که به وسیله کاربید کلسیم تولید می شود، دارای نیروی بسیار قوی بوده و نوآوری جدیدی در صنعت به وجود آورده است. این ماده جزو مواد الزامی و پیشرو صنعت بشمار می آید. کاربید کلسیم از عوامل بسیار مهم در صنعت فولاد سازی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل فولاد هرمزگان:

افزایش ۵۷ درصدی درآمد «هرمز» در نیمه نخست سال/ تولید ۶۸۷ هزار تن تختال

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان از رشد 57 درصدی درآمد شرکت از محل فروش صادراتی و داخلی در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.
 درخشش گروه فولاد مباركه در پنجمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال؛

گروه فولاد مبارکه نشانهای عالی این اجلاس را درو کردند

می متالز - کمیتۀ ارزیابی این اجلاس سراسری، با اهدای نشان عالی مدیر سال 1399 از عملکرد مدیریتی مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه تقدیر کرد.
 

"حتوکا" جابجایی "هرمز" را انجام می دهد

می متالز - شرکت حمل و نقل توکا با شرکت فولاد هرمزگان قرارداد منعقد کرد.
 نسبت به دوره مشابه گذشته؛

سود هر سهم "هرمز" افزایشی بود

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان جنوب در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۸۴۷ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۳۵۱ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۱۴۱ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
 نسبت به دوره مشابه گذشته؛

سود هر سهم "هرمز" افزایشی بود

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان جنوب در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۸۴۷ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۳۵۱ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۱۴۱ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
 رشد محسوس سودآوری فولاد هرمزگان جنوب در سه ماهه دوم:

کسب ۸۴۷ ریال سود به ازای هر سهم در ۶ ماهه

می متالز - متوسط نرخ فروش هر تن اسلب در ۶ ماهه امسال معادل ۶۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما