خبر
خودرو   حمل و نقل عمومی  
در جلسه نیکزاد با وزیر صمت اتخاذ شد:

مصوباتی برای رفع موانع خرید اتوبوس‌های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری + محورها

می متالز - در دومین جلسه بررسی موانع خرید اتوبوس‌های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری با حضور نایب رئیس مجلس، وزیر صمت، معاونان وزارتخانه‌های راه وشهرسازی و کشور، معاونان شهرداری تهران، مدیر عامل سایپا و ایران خودرو اقدامات و مصوباتی برای یک دوره مشخص اتخاذ شد.

به گزارش می متالز، در دومین جلسه بررسی موانع خرید اتوبوس های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری که با حضور نیکزاد نایب رئیس مجلس، رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وزارتخانه‌های راه وشهرسازی و کشور، معاونان شهرداری تهران، مدیر عامل سایپا و ایران خودرو  صبح امروز برگزار شده بود، مقرر شد:

  • ایران خودرو دیزل متعهد شد، ارزبری تولید اتوبوس را حداکثر تا پایان اسفندماه از 55 هزار یورو به 41 هزار یورو در هر اتوبوس کاهش دهد.
  • شهرداری تهران 250 اتوبوس از ایران خودرو خریداری می‌کند. جهت خرید 250 دستگاه اتوبوس بعدی، مقرر شد سازمان شهرداری ها اقدام لازم را جهت اخذ مجوز ترک تشریفات مناقصه از سازمان برنامه و بودجه انجام دهد. قیمت این اتوبوس ها به شرط پرداخت 50 درصد هزینه در پیش پرداخت، ثابت خواهد بود.
  • شهرداری ها تعداد 500 دستگاه اتوبوس از محل اوراق مشارکت خریداری خواهند نمود. این مهم با محوریت سازمان شهرداری ها انجام خواهد شد.
  • عقد قرارداد 500 دستگاه اتوبوس شهرداری تهران تا حداکثر 3 هفته عملیاتی خواهد شد و 500 دستگاه مربوط به شهرداری ها نیز تا حداکثر 3 هفته عملیاتی می شود. این مهم به شرط قیمت ثابت و پرداخت 50 درصد هزینه به صورت پیش پرداخت می باشد.
  • جهت تعیین تکلیف تسهیل خرید اتوبوس های بین شهری جلسه ای با محوریت وزارت صمت با حضور سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور و سایر دستگاه‌های متولی برگزار گردد و تا 15 روز توافق انجام شود و به مجلس شورای اسلامی گزارش شود. این جلسه به نمایندگی آقای صادقی نیارکی از وزارت صمت و آقای حسن نیا به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود.
  • سازمان شهرداری ها حداکثر تا 3 هفته اقدام لازم جهت تامین کپسول گاز 580 دستگاه اتوبوس متوقف شده را انجام دهد.
  • جلسه ای با محوریت آقای صادقی نیارکی و آقای جمالی نژاد و سایر دستگاه های متولی برگزار و درباره بازسازی 5 هزار دستگاه اتوبوس درون شهری تصمیم گیری می شود. تاکنون قرارداد بازسازی 1500 دستگاه اتوبوس منعقد شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبر داد؛

جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر صمت

می متالز - سخنگوی هیات رئیسه بیان کرد: مجلس شورای اسلامی فردا یکساعت درباره مسائل وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور وزیر صمت جلسه غیرعلنی خواهد داشت.
 حسین حقگو کارشناس اقتصادی:

نظام ارزی و سیاست خارجی کشور باید در خدمت صنعت باشد نه بالعکس/ نبود استراتژی توسعه صنعتی حلقه مفقوده صنعت ماست

می متالز - وقتی می توانیم از توسعه صنعتی صحبت کنیم که نظام ارزی کشور، سیاست خارجی کشور، تجارت خارجی و سیستم مالی در خدمت صنعت باشد. یک بخشی از این صنعت کارخانه است، یک بخشی از آن حمل نقل است، بخشی از آن بانک و بیمه و...است، صنعت در بخش مفهوم فراگیر خودش باید به گونه ای باشد که سایر اجزا در خدمت آن باشد.
 

برنامه‌های وزیر صمت در سفر نیم روزه به مشهد چه بود؟

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر امروز چهارشنبه ۲۳ مهرماه به مشهد مقدس سفر کرد.
 

نامه مهم انجمن تولیدکنندگان فولاد به وزیر صمت

می متالز - انجمن تولیدکنندگان فولاد در نامه ای به رزم حسنی وزیر صمت نوشت: لازم است میزان عرضه محصول فولادی در بورس کالا مبنای تعیین سهمیه مواد اولیه قرار گیرد.
 [ویدئو]

اسماعیلی: با انتخاب وزیر زنجیره فولاد تعیین تکلیف می‌شود

می متالز - معاون امور معدنی وزیر صمت گفت: با انتخاب وزیر زنجیره فولاد تعیین تکلیف می‌شود.
 

تشکیل جلسه کمیته خودرو با حضور وزیر صمت

می متالز - کمیته خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل جلسه داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما