خبر
مترو  

اوراق جدید برای توسعه متروی تهران

می متالز - اعضای شورای شهر تهران لایحه‌ای را به تصویب رساندند که براساس آن شهرداری می‌تواند تا سقف ۴هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی منتشر کند.

به گزارش می متالز، دیروز در ادامه بررسی لایحه شهردار تهران درخصوص اصلاح بند یک تبصره چهارم مصوبه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران و مجوز انتشار ۴۰هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی به منظور اجرای طرح‌های حمل ونقل عمومی شهر تهران روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت. محمد علیخانی، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در دفاع از این لایحه گفت: در بودجه سال ۹۹، سقف انتشار اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی ۳۰ هزار میلیارد ریال تعیین شده بود که حالا شهرداری تهران درخواست دارد سقف این اوراق تا ۴۰ هزار میلیارد ریال افزایش یابد. وی با بیان اینکه همان‌طور که می‌دانید ۵۰‌درصد اصل و سود بازپرداخت این اوراق بر عهده دولت است و احتمالا دولت هم بدش نیاید که نتوانیم از این اوراق استفاده کنیم، افزود: به نفع شهرداری است تا جایی که می‌توانیم از این اوراق استفاده کنیم و این موضوع در کمیسیون مشترک بودجه و حمل و نقل نیز بررسی و بدون مخالف به تصویب رسید. اعضای شورای شهر تهران به لایحه اصلاح بند یک تبصره چهارم مصوبه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران و مجوز انتشار ۴۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی به منظور اجرای طرح‌های حمل و نقل عمومی شهر تهران رای مثبت دادند و براین اساس شهرداری تهران می‌تواند تا سقف ۴هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه حمل ونقل عمومی منتشر کند.

کد خبر: 136017
تاریخ: 1399/07/21 - 23:31
منبع: دنیای اقتصاد

توسعه متروی تهران  شهردار تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شهردار تهران از آثار مسابقه بین‌المللی ایده‌هایی برای بازآفرینی کارخانه سیمان ری دیدن کرد/ کارخانه سیمان ری با بهترین طرح به زودی موزه می شود

می متالز - ۷ گروه ایرانی-خارجی با شرکت‌کنندگانی از کشورهای آمریکا، آلمان، ایتالیا، هلند و کره جنوبی در این مسابقه شرکت کرده اند. شهردار تهران از آثار مسابقه بین‌المللی ایده‌هایی برای انطباق کاربری و بازآفرینی کارخانه سیمان ری در باغ‌موزه قصر بازدید کرد.
 

مناطق 17 و 18 تهران به شبکه ریلی متصل می‌شوند

می متالز - شهردار تهران از اتصال مناطق 17 و 18 تهران به شبکه ریلی خبر داد.
 

10 خرداد؛ تصمیم‌گیری درباره طرح ترافیک

می متالز - به درخواست وزیر بهداشت از شهردار تهران و برای همدلی و رفع نگرانی درخصوص افزایش شیوع کرونا، طرح‌های ترافیکی که قرار بود از سه‌شنبه (٦ خرداد) باردیگر اجرا شود، تا اطلاع ثانوی اجرا نخواهد شد.
 

سند راهنمای بررسی نماهای ساختمانی ابلاغ شد

می متالز - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سند راهنمای بررسی نماهای ساختمانی را ابلاغ کرد.
 شهردار تهران در «گاردین» هشدار داد

پیامد تحریم‌ها برای شهرهای جهان

می متالز - شهردار تهران با انتشار یادداشتی در روزنامه گاردین تحت عنوان «تحریم‌ها مبارزه ایران علیه ویروس کرونا را فلج کرده است»، نسبت به پیامد جهانی تحریم‌های آمریکا، خطاب به همه دولت‌ها هشدار داد.
 

شهرداری به دنبال واگن مترو

می متالز - شهردار تهران گفت: شهرداری تهران با وجود عدم اعتماد بانک‌ها به دلیل بدحسابی و نوسانات بازار ارز و تحریم، در توسعه حمل‌و‌نقل عمومی با مشکلاتی مواجه است؛ اما باز هم در حال توسعه حمل و نقل عمومی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما