خبر
اقتصاد   سیمان و بتن   مصالح ساختمانی  

قیمت مصوب هر پاکت سیمان، ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان

می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: باتوجه به افزایش هزینه حمل و نقل و پاکت، قیمت هر پاکت سیمان در بازار از ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

قیمت مصوب هر پاکت سیمان، ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان

به گزارش می متالز، علی نیکزاد در حاشیه نست مشترک با وزیر و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت و در جمع خبرنگاران گفت: قیمت هر تن سیمان به صورت فله نیز ۲۹۰ هزار تومان تعیین شده، که البته هم در قیمت پاکتی و هم در قیمت فله‌ای ارزش افزوده نیز دیده شده است.

وی ادامه داد: در جلسه امروز نرخ سیمان به گونه‌ای تنظیم شد که، مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از این موضوع آسیب نبینند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تمهیدهای اندیشیده شده برای به ثبات رسیدن بازار فولاد گفت: براساس نشست‌های مشترک خوبی که با بخش خصوصی برگزار و تصمیم‌هایی که گرفته شده است، امیدواریم قیمت فولاد طی دو هفته آینده کاهش مناسبی را تجربه کند.

نیکزاد با اشاره به تامین ناوگان درون شهری و برون شهری کشور افزود: ظرفیت تولید حدود ۵ هزار اتوبوس در زیرمجموعه‌های مربوط به وزارت صمت برای اتوبوس‌های درون شهری وجود دارد، همچنین توان تولید ۳ هزار اتوبوس نیز برای قسمت برون شهری موجود است.

وی گفت: مقرر شده هزار اتوبوس تا پایان سال ۹۹ به شهرداری‌های مختلف کشور تحویل داده شود که ۵۰۰ دستگاه آن مربوط به تهران و مابقی مربوط به سایر شهر‌ها است.

نایب رئیس مجلس افزود: پنج هزار دستگاه اتوبوس در شهرداری‌ها به دلیل فرسودگی بلااستفاده مانده‌اند که مقرر شد، عملیات نوسازی این اتوبوس‌ها هم با قیمتی بسیار پایین‌تر از انواع جدید آن توسط ایران خودرو انجام شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نیکزاد در صحن علنی:

مدیریت غیر مقتدرانه در وزارت صمت باعث افزایش قیمت فولاد شد

می متالز - نایب رئیس مجلس دلیل افزایش قیمت فولاد را مقابله نکردن با رانت خواران دانست و گفت: در این زمینه مدیریت مقتدرانه‌ای در وزارت صمت وجود نداشته است.
 رییس مجلس:

طرح تولید پایدار فولاد مشکلات بازار فولاد را کاهش می دهد

می متالز - قالیباف با اشاره به بررسی طرح تولید پایدار زنجیره فولاد در کمیسیون صنایع گفت: امیدواریم این طرح مشکلات صنعت فولاد را کاهش دهد.
 

مجلس از پس گرانی فولاد برمی‌آید؟

می متالز - گرانی قیمت فولاد در کنار افزایش بهای کالاهای مرتبط به آن، باعث بروز مشکلاتی شده که نمایندگان مجلس رفع و رجوع آن را در گرو اصلاح قانون می دانند؛ هرچند برخی از وکلای ملت معتقدند پشت پرده افزایش قیمت فولاد، همان ماجرای تکراری مافیا و رانت‌خواران است.
 نیکزاد:

قیمت فولاد نباید بیش از ۸۰۰۰ تومان باشد/ باید مقتدارنه جلوی دلالان را گرفت

می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید قیمت فولاد و سیمان واقعی شود، گفت: باید مقتدرانه جلوی رانت خواران و دلالان فولاد را گرفت.
 نیکزاد:

شاهد مدیریت مقتدرانه وزارت صمت در حوزه فولاد نیستیم

می متالز - نائب رئیس مجلس با انتقاد ازعدم مدیریت مقتدرانه وزارت صمت در حوزه فولاد گفت: عرضه فولاد در کشورمان بیش از قیمت جهانی است این در حالی است که صادرات فولاد نسبت به سال گذشته 48 درصد کمتر شده است.
 بررسی وضعیت بازار فولاد در مجلس

نیکزاد: قیمت فولاد نباید بیش از ۸۰۰۰ تومان باشد/ باید مقتدارنه جلوی دلالان را گرفت

می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید قیمت فولاد و سیمان واقعی شود، گفت: باید مقتدرانه جلوی رانت خواران و دلالان فولاد را گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما