خبر
مواد معدنی   فلزات گرانبها   گاز  

شبکه گاز به بزرگترین مجتمع طلای خاورمیانه رسید

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: مراحل گازرسانی به مجتمع طلای زرشوران تکاب که بزرگترین مجتمع طلای خاورمیانه است، به اتمام رسید.

به گزارش می متالز، علیرضا شیخی با بیان اینکه پروژه خط تغذیه مجتمع طلای زرشوران و روستاهای تابعه به طول ۴۶ کیلومتر در سایه همت کارکنان شرکت گاز استان به اتمام رسیده، اظهار داشت:  با توجه به تایید نتایج آزمایش‌های مقاومت، نشتی و پوشش، آماده تزریق گاز و تحویل به این مجتمع هستیم.

وی با اشاره به تکمیل شبکه گاز روستای قراقیه، واقع در محور گازرسانی زره‌شوران و احمدآباد تکاب، افزود: هم اکنون گاز این روستا نیز به همراه خط تغذیه مجتمع طلای زرشوران آماده تزریق گاز است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با تاکید بر سختی اجرای پروژه گازرسانی محور زرشوران و احمدآباد تکاب، بیان کرد: در طول اجرای این پروژه شرایط سخت جغرافیایی، ۴۰۰ مورد معارض اراضی موجود در مسیر، توسعه و تعریض جاده تکاب به کندی و تداخل آن با لوله گاز اجرا شده و تخریب آن در سه نقطه به طول یک کیلومتر و جابجایی و مرمت آن، به همراه شیوع ویروس کرونا، روند کار را کمی کند کرده بود که با تلاش کارکنان شرکت گاز استان از این مشکلات عبور کردیم تا بزرگترین مجتمع طلای خاورمیانه و روستاهای آن محور از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

شیخی، درباره گازدار شدن دیگر روستاهای این محور نیز اعلام کرد: ۱۴ روستای دیگر در مرحله تست و آزمایش بوده و پس از تایید آزمایش‌ها، گازرسانی به آنها نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

زرشوران، روستایی از توابع بخش تخت سلیمان شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی ایران است که بزرگترین معدن طلای خاورمیانه را در خود جای داده است.

میزان بهره مندی شهرهای آذربایجان‌غربی از نعمت گاز در دولت تدبیر و امید رشد بسیار مناسبی داشته و به رقم ۹۹.۶ درصد رسید.

تعداد مشترکان شهری گاز در آذربایجان‌غربی در دوره هفت سال از این دولت به بیش از ۷۹۱ هزار و ۸۱۴ عدد رسید و تعداد انشعابات نیز از مرز ۳۰۴ هزار و ۶۱۴ گذشت است.

در دوره تمامی دولت‌های قبل از دولت تدبیر و امید، تنها ۳۰۴ روستا در استان از نعمت گاز بهره‌مند بود که طی هفت سال فعالیت دولت تدبیر و امید به بیش از ۸۶۶ روستا گازرسانی شده است.

به عبارتی دیگر در سال ۱۳۹۲ تنها ۳۲ درصد خانوارهای روستایی از گاز طبیعی بهره مند بودند ولی در حال حاضر ضریب نفوذ گاز طبیعی بین خانوارهای روستایی با درنظر گرفتن طرح‌های در حال اتمام به بالای ۸۱ درصد می‌رسد.

البته دولت تدبیر و امید در میزان شبکه گذاری نیز در مقایسه با تمامی دولت‌های قبل از خود رکورددار است؛ به طوری که تا قبل از سال ۱۳۹۲ تنها یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه گذاری برای گازرسانی به روستاهای آذربایجان‌غربی انجام شده بود که پس از سال ۱۳۹۲ هشت هزار و ۳۵ کیلومتر دیگر شبکه گذاری انجام شده است.

آذربایجان‌غربی زمانی از جمله استان‌های کم‌برخوردار در حوزه گاز طبیعی به شمار می‌رفت اما با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید این نقیصه از طریق تزریق اعتبار ویژه و اجرای طرح‌های گازرسانی در مناطق سخت‌گذر استان برطرف شد؛ این استان با اتمام طرح‌های در دست اجرا تا پایان دولت دوازدهم به استان‌های پیشتاز در میزان برخورداری از گاز طبیعی تبدیل می‌شود.

آذربایجان غربی ۱۷ شهرستان، ۴۳ شهر و بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ روستا دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 شیخی:

مجتمع معادن طلای زرشوران گازدار شد

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز آذربایجا‌ن‌غربی از اتمام گازرسانی به مجتمع طلای زرشوران تکاب خبر داد.
 

اجرای ۵ کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی در آذربایجان غربی

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی گفت: با اجرای پنج کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی در سال نو، جهش گازرسانی را در سال جهش تولید آغاز کرده‌ایم.
 

اجرای ۵ کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی در آذربایجان غربی

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی گفت: با اجرای پنج کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی در سال نو، جهش گازرسانی را در سال جهش تولید آغاز کرده‌ایم.
 

جهش در گازرسانی؛ رویکرد شرکت گاز آذربایجان غربی در سال ۹۹

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی اظهار کرد: تگمیل پروژه‌های در حال اجرا و جهش در گازرسانی به صنایع و مناطق بی‌بهره از گاز طبیعی در استان، راهبرد اصلی این شرکت در سال ۹۹ است.
 

تداوم بازرسی و نشت‌یابی شبکه‌های گاز آذربایجان‌غربی در سال ۹۸

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان‌ غربی از ۱۳۳۷ مورد بازرسی، نشت‌یابی و آزمون‌های مختلف در سال ۹۸ خبر داد.
 

فاز دوم کارخانه طلای زرشوران تکاب احداث می شود

می متالز - فرماندار تکاب از راه اندازی فاز دوم طرح توسعه کارخانه طلای زرشوران این شهرستان خبر داد و گفت: با اتمام احداث این فاز، 700 فرصت شغلی جدید در این منطقه ایجاد می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما