خبر
اقتصاد   فلزات گرانبها  

فلزات گرانبها بیشترین اقلام قاچاق در خراسان رضوی است

می متالز - دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: فلزات گرانبها بیشترین حجم کشفیات قاچاق کالا در این استان طی نیمه نخست امسال بوده است.

به گزارش می متالز، رسول فرزادفر روز سه‌شنبه افزود: طی این مدت ۳۸۱ میلیارد ریال فلزات گرانبهای قاچاق در استان خراسان رضوی کشف و ضبط شده است.

وی ارزش کشفیات کالاهای کشف شده در این مدت را هزار و ۱۵۱ میلیارد ریال اعلام کرد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی ادامه داد: پس از فلزات گرانبها، دستگاههای تولید ارز دیجیتال به ارزش ۱۳۹ میلیارد ریال، مواد غذایی به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال، منسوجات به ارزش ۵۹ میلیارد ریال، دارو به ارزش ۳۹ میلیارد ریال و لوازم خانگی به ارزش ۳۴ میلیارد ریال به ترتیب بیشترین کشفیات این گروه را در خراسان رضوی به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: همچنین در این مدت پنج هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال کالای مظنون به قاچاق در خراسان رضوی کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۵۷ درصد افزایش داشته است.  

فرزادفر به سهم دستگاه های نظارتی کاشف کالای قاچاق در خراسان رضوی طی نیمه نخست امسال اشاره و بیان کرد: اداره پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۴۲.۵ درصد، گمرک ۴۱.۵ درصد، سازمان صنعت، معدن و تجارت ۱۲.۴ درصد و مرزبانی خراسان رضوی ۳.۳ درصد سهم در این حوزه داشته‌اند. 

وی افزود: در این مدت هزار و ۵۲۶ فقره پرونده با موضوع قاچاق کالا در اداره تعزیرات حکومتی تشکیل شد که برای هزار و ۳۸۰ فقره رای محکومیت صادر و مجرمان آنها به پرداخت ۲۵۵ میلیارد ریال جریمه محکوم شدند. ۲۵۷ فقره پرونده نیز منجر به برائت متهم شد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی ادامه داد: همچنین طی نیمه نخست امسال ۹۵.۵ میلیارد ریال کالای ممنوعه قاچاق شامل مشروبات الکلی، آثار مبتذل سمعی و بصری، اموال ناهنجار فرهنگی، آلات قمار و تجهیزات دریافت از ماهواره از انبارها و فروشگاه‌های خرید و فروش کشف شد.

وی این بخش از کشفیات قاچاق را شامل ۱۰۸ هزار و ۶۵۶ بطری مشروبات الکلی به ارزش ۸۰ میلیارد ریال و ۱۳ هزار و ۷۷ قلم انواع تجهیزات دریافت از ماهواره به ارزش ۱۴ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ارزش این کشفیات نسبت به مدت مشابه پارسال پنج درصد در مشروبات الکلی و ۲۹ درصد در تجهیزات دریافت از ماهواره افزایش داشته است.

فرزادفر افزود: ۷۰ تن کالای قاچاق به ارزش ۳۰ میلیارد ریال نیز در این مدت منهدم، ۳۰ باند قاچاق متلاشی و هزار و ۹۲۹ متهم در این ارتباط دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در راستای اجرای طرحهای پیشگیرانه از قاچاق سوخت، ۴۰ میلیون لیتر نفت گاز از طریق بازارچه‌های مرزی، منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، جایگاه سوخت مرزی و جایگاه کنترل سوخت مرزی به خارج از کشور صادر شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۵ درصد از نظر ارزش افزایش داشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۱۵ تن کنسانتره فلزات گرانبها مهمان بورس کالا

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز میزبان عرضه ۴ هزار تن مس کاتد و ۲۰ هزار تن مس کم عیار است.
 روز شمار سومین همایش صنایع غیر آهنی

فرصت‌ها و چالش‌های فلزات گرانبها

می متالز - بر اساس آمار موجود، ایران جزو هفت کشور تولید‌کننده فلزات گرانبها در دنیاست و سنگ‌های قیمتی و جواهرسازی یکی از منابع پردرآمد محسوب می‌شود. این صنعت قابلیت بالایی برای رشد اقتصادی و مالی کشورها به همراه دارد.
 

معامله ورق گرم، مس، طلا و روی در تالار محصولات صنعتی و معدنی

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز دوشنبه 6 مردادماه، میزبان دادوستد 54 هزار و 10 تن ورق گرم، 3 هزار تن مس کم عیار، 3 هزار تن مس کاتد، 100 تن شمش روی و یک کیلو گرم شمش طلا بود.
 

بورس کالا میزبان عرضه معامله ورق گرم، مس، طلا و روی شد

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا روز دوشنبه (ششم مردادماه) میزبان دادوستد 54 هزار و 10 تن ورق گرم، 3 هزار تن مس کم عیار، 3 هزار تن مس کاتد، 100 تن شمش روی و یک کیلو گرم شمش طلا بود
 امروز رقم می خورد؛

عرضه ۱۲۶ هزار تن ورق فولادی در بورس کالا

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۶ مردادماه میزبان عرضه ۱۲۶ هزار و ۷۰۰ تن ورق های گرم، سرد، گالوانیزه و قلع اندود فولادی است.
 یافته های گزارش بانک جهانی مشخص کرد؛

جلای طلا در دوران کرونا

می متالز - بررسی بازار طلا از ابتدای همه‌گیری کرونا، تاکنون، نشان می‌دهد که این فلز در دوره‌های بحرانی یعنی دوره‌هایی که موج بیماری شروع شد یا دوره‌هایی که کشورهای صنعتی دنیا با این بحران درگیر شده‌اند، اوج گرفته است و البته هرگاه، خبری از احتمال کشف واکسن ضدکرونا منتشر یا از تهدید این ویروس مرگبار کاسته می‌شود، قیمت این فلز ارزشمند نیز کاهش می‌یابد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما