خبر
زغال سنگ  

واردات زغال سنگ استرالیا به چین ممنوع شد

می متالز - چین در پی تیرگی روابط سیاسی با استرالیا، خرید زغال سنگ از این کشور را معلق کرد.

به گزارش می متالز، منابع آگاه به بلومبرگ گفتند دولت چین به نیروگاه ها و کارخانه های فولادسازی گفته است استفاده از زغال سنگ استرالیا را فورا متوقف کنند. از بنادر هم خواسته شده است مانع تخلیه زغال سنگ استرالیا شوند.

این ممنوعیت نشان دهنده تشدید تنشهایی است که پیش از این روی صادرات کشاورزی استرالیا هم تاثیر گذاشته بود. هنوز معلوم نیست این ممنوعیت چه زمانی به پایان می رسد یا روی قراردادهای بلندمدتی که هنوز به قوت خود باقی هستند چه تاثیر می گذارد.

زغال سنگ پیش از این هم هدف خشم چین قرار گرفته بود و در سال ۲۰۱۹ تخلیه محموله های استرالیا در بنادر چین با تاخیر روبرو می شد. زغال سنگ یکی از منابع معدودی است که چین تقریبا در تامین آن خودکفا محسوب می شود. این کشور تقریبا نیمی از زغال سنگ دنیا را تولید و می سوزاند و نیروگاههای چینی از زغال سنگ حرارتی کم کیفیت برای تامین بخش کوچکی از نیازهایشان استفاده می کنند.

اما وضعیت زغال سنگ مرغوب متفاوت است. چین میزان کمتری از آن را تولید می کند و کارخانه های فولادسازی چینی به تامین خارجی آن متکی هستند. استرالیا در این زمینه نفوذ غالبی دارد و تقریبا منبع بیش از نیمی از واردات چین است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، چین همچنین  خریدار اصلی سنگ آهن استرالیا به شمار می رود. با این همه محدودیت روی واردات این محصول، ضربه مهلکی به صنعت فولادسازی خواهد زد که به شدت به تامین فراوان و ارزان غولهای معدنی نظیر ریوتینتو و گروه بی اچ پی متکی است.

کد خبر: 136101
تاریخ: 1399/07/22 - 14:30
منبع: خبرگزاری ایسنا

واردات زغال سنگ استرالیا  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازار واردات ورق جنوب شرق آسیا در سکوت

می متالز - بازار ورق گرم وارداتی در ویتنام در سکوت رفته در حالی که هفته قبل خرید های خوبی از سی آی اس و چین صورت گرفته بود.
 

مفتول صادراتی چین در ثبات

می متالز - قیمت مفتول صادراتی چین یک هفته گذشته تغییری نداشته است.
 

توقف واردات زغال سنگ استرالیا فولادسازان چینی را دچار دردسر کرد

می متالز - با توقف موقت واردات زغال سنگ متالورژی استرالیا به چین از اوایل اکتبر قیمت این ماده اولیه افت چشمگیری داشته است.
 نگاهی به عملکرد این فولادساز اصفهانی در بورس کالا:

عرضته ۲۴.۰۰۰ تن تختال در بازار مچینگ

می متالز - نرخ میانگین هر تن از تختال عرضه شده این شرکت به ۱۰۸ میلیون و ۸۳۰ هزار ریال رسید.
 

افزایش سطح موجودی سنگ آهن در بنادر چین

می متالز - داده های بورس فلزات شانگهای (SMM) نشان می‌دهد که ذخایر سنگ آهن در ۳۵ بندر چین تا ۲۳ اکتبر به ۱۱۷.۵ میلیون تن رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۱.۵۲ میلیون تن افزایش داشته و ۱.۲۹ میلیون تن کمتر از یک سال پیش بوده است.
 

تولید روزانه آلومینیوم چین رکورد زد

می متالز - رویترز گزارش داد؛ داده‌های رسمی نشان می‌دهد تولید روزانه آلومینیوم چین به رکورد بالایی رسیده و با توجه به بهبود قیمت‌ها و شروع فعالیت کارخانه‌های ذوب، تولید آلومینیوم چین در سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما