خبر
اقتصاد   فلزات گرانبها  

کاهش بهای طلا همزمان با ترمیم ارزش دلار

می متالز - در حالی که ارزش دلار تا حدودی ترمیم شده و سرمایه گذاران همچنان امیدوار به نهایی شدن بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا هستند، قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود.

به گزارش می متالز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۵ درصد کاهش به ۱۹۱۴ دلار و ۷ سنت رسید. قیمت طلا در بازار معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۴۳ درصد کاهش به ۱۹۲۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

هووی لی اقتصاددان بانک او سی بی سی گفت: «شاخص ارزش دلار ترمیم شده است. با توجه به عدم کاهش بیشتر ارزش دلار، سرمایه گذاران در بازار طلا احساس خطر کرده اند.»

شاخص ارزش دلار امروز با ۰.۱ درصد افزایش مواجه بود و در عین حال ارزش سهام در بازارهای آسیایی کاهش داشت.

پس از آنکه کاخ سفید اعلام کرد جمهوری خواهان سنا مصوبه مورد نظر ترامپ را پیگیری خواهند کرد، سرمایه گذاران از نزدیک تحولات مربوط به بسته محرک مالی جدید را دنبال می کنند.

ترامپ روز یکشبه از کنگره خواسته بود یک مصوبه محرک مالی کوچک تر را به تصویب برساند. مذاکرات بر سر یک بسته محرک مالی جامع همچنان با اختلاف نظر طرفین مواجه است.

لی افزود: «اگر بسته محرک مالی تصویب شود طبیعتا موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد. اما به نظر می رسد که تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری بسته ای به تصویب نخواهد رسید و از این رو در حال حاضر قیمت طلا با اندکی نوسان مواجه است.»

اقدامات محرک مالی گسترده دولت ها و بانک های مرکزی جهان با هدف کاستن از زیان های اقتصادی بحران کرونا سبب شده تا قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۶ درصد افزایش یابد.

در عین حال افزایش مجدد موارد ابتلا به کرونا در اقتصادهای بزرگ جهان از جمله آمریکا و انگلیس موجب نگرانی ها از چشم انداز ترمیم اقتصاد جهانی شده و همین مسئله اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش داده است.

کد خبر: 136110
تاریخ: 1399/07/22 - 15:12
منبع: بورس کالای ایران

طلا  دلار  بانک او سی بی سی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی هفته نخست آبان ماه سال جاری؛

عرضه روزانه ۷۰ میلیون دلار در بازار متشکل ارزی

می متالز - بانک مرکزی از عرضه 70 میلیون دلار به صورت روزانه طی هفت روز ابتدای ماه جاری خبر داد و اعلام کرد: متوسط ٧٠ میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در «بازار متشکل معاملات ارزی» در نرخ‌های حاشیه بازار عرضه شده است.
 [ویدئو]

چین، پرچمدار تولید طلای سیاه

می متالز - براساس نمودار کشورهایی که بیشترین میزان تولید زغال سنگ را از سال ۱۹۸۰ تا کنون نشان می‌دهد، کشور چین با پیشی گرفتن از آمریکا در سال ۱۹۸۳، به مدت ۳۷سال پرچمدار بی‌رقیب تولید زغال سنگ در جهان بوده است. کشورهای هند و آمریکا با اختلاف فاحشی نسبت به چین در رده های دوم و سوم قرار دارند.
 

مشارکت بانک ملت و ایمیدرو در انتشار گواهی سپرده کالایی بر پایه شمش طلا

می متالز - بانک ملت و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران و شرکت مشاور سرمایه‌گذاری معیار با هدف انتشار گواهی سپرده کالایی بر پایه شمش طلا در بورس کالا تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
 بانک مرکزی اعلام کرد:

کاهش نرخ رسمی یورو و ۲۰ ارز دیگر

می متالز - بانک مرکزی امروز (چهارشنبه هفتم آبان ماه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ یورو و ۲۰ ارز کاهش یافت، نرخ ۱۵ ارز افزایش داشت و نرخ ۱۱ ارز نیز ثابت باقی ماند.
 یک تحلیلگر اقتصادی:

تداوم افول ارزش پول ملی به دنبال بی‌نظمی اقتصاد کشور

می متالز - یک تحلیلگر اقتصادی معتقد است تا زمانی مجموعه بی‌نظم اقتصاد کشور بر هیچ یک از اصول، قواعد و الزامات علم اقتصاد استوار نیست و غیر واقعی است، ارزش پول ملی روند افولی خود را ادامه می‌دهد.
 

افزایش جزئی بهای هر اونس طلا

می متالز - در حالی که گمانه زنی های متفاوت در مورد نتیجه انتخابات آمریکا و افزایش موارد ابتلا به کرونا در سطح جهان موجب خنثی شدن تاثیرات کاهشی عواملی همچون تقویت دلار و تضعیف احتمال تصویب بسته محرک مالی دولت آمریکا شده است، قیمت طلا امروز شاهد تغییر اندکی بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما