خبر
آهن و فولاد   اقتصاد   سیمان و بتن   بورس کالا   مسکن و ساختمان  

عرضه فولاد در بورس کالا به پروژه‌های مسکنی و عمرانی صدمه زد

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: عرضه فولاد در بورس کالا به پروژه‌های مسکنی و عمرانی صدمه زد اما وزیر صمت با اقدام‌هایی که انجام داد جلو افزایش قیمت فولاد و سیمان را گرفته است.

عرضه فولاد در بورس کالا به پروژه‌های مسکنی و عمرانی صدمه زد

به گزارش می متالز، محمد اسلامی امروز (سه‌شنبه، ۲۲ مهرماه) در آیین رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی ساختمان که در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، درباره وضع مذاکرات وزارت راه و شهرسازی با شهرداری برای ساخت مسکن استیجاری، افزود: بارها اطلاعیه دادیم طبق ماده ۲ قانون ساماندهی مسکن آمادگی داریم که هم شهرداری و هر سازمانی که قصد تولید مسکن استجیاری را دارد از ما زمین دریافت کند.

وی گفت: دنبال این بودیم که با تدوین دستورعمل اجاره‌داری حرفه‌ای که در سیر مراحل تصویب قرار گرفت از سازمان‌هایی که علاقه‌مند به ساخت مسکن استجاری هستند حمایت کنیم.

اسلامی گفت: بر این اساس می‌توانیم زمین ۹۹ ساله را به سازندگانی دهیم که برای دهک‌های پایین خانه می‌سازند و اگر سازندگان قصد داشته باشند برای عموم جامعه روی زمین‌های دریافتی خانه بسازند می توانند به صورت ۱۰ ساله از ما زمین قسطی خریداری کنند. آیین نامه این مصوبه را به دولت بردیم تا اقساط زمین را از پنج سال به ۱۰ سال افزایش یابد.

وی گفت: متراژ این خانه‌ها ۳۰ متری نیست و ساخت مسکن برای ما همان الگوی ۷۵ متری است.

وزیر راه و شهرسازی درباره قیمت فولاد و سیمان و عرضه خارج از بورس کالا برای این دو قلم نهاده ساختمانی، گفت: کنترل قیمت نهاده‌های ساختمانی وظیفه وزارت صنعت است، قیمت تمام شده نهاده‌ها بررسی می‌شود و سازمان حمایت درباره قیمت تمام شده اظهارنظر خواهد کرد. سازمان تعزیرات نیز در باره عرضه آنها ورود می‌کند.

اسلامی ادامه داد: عرضه فولاد در بورس کالا به پروژه‌های مسکنی و عمرانی صدمه زد اما وزیر صمت با اقدام‌هایی که انجام داد جلو افزایش قیمت فولاد و سیمان را گرفته است.

وی درباره ارسال پیامک اشتباه به بسیاری از مالکانی که صاحب خانه خالی نیستند نیز گفت: همه آمار و اطلاعات راستی‌آزمایی می‌شود و هر مالکی که نسبت به این موضوع اعتراض دارد می‌تواند با مدارک و اسناد مورد نیاز به ادارات راه و شهرسازی استان خود مراجعه کند تا اگر ادعای به حقی داشت از فهرست خانه‌های خالی حذف شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سخنگوی هیات رییسه مجلس:

بورس کالا محور مبادلات فولاد کشور می شود/ ریشه مشکلات بازار در «قیمت گذاری دستوری»

می متالز - سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: عرضه کامل فولاد تولیدی کشور در بورس کالا یکی از مهمترین دغدغه های دولت و مجلس در ماه های گذشته است البته مشکل کار به آنجا برمی گردد که به دلیل قیمت دستوری اعمال شده، شاهد ایجاد تلاطم در بازار فولاد و سواستفاده برخی افراد بودیم که با حضور رزم حسینی وزیر جدید صمت تعاملی جدید با مجلس آغاز شده تا عرضه فولاد از طریق بورس کالا تنها محور بازار باشد تا نرخ گذاری محصولات نیز در شفافیت کامل انجام شود.
 

زیان هفتگی ۶.۵$ میلیارد دلاری سهامداران شرکت های معدن و صنایع معدنی در بورس تهران

می متالز - ارزش بازار ۸۷ شرکت معدن و صنایع معدنی در بورس تهران در هفته گذشته در یکی از بدترین عملکردهای تاریخ خود، با سقوط ۱۱٫۲ درصدی به ۱۴۹۵ هزار میلیارد تومان معادل ۵۷٫۵ میلیارد دلار رسید که معادل ۲۳ درصد ارزش کل بورس است.
 با صدور اطلاعیه‌ای اعلام شد؛

زمان بندی عرضه‌های بورس کالا در هفته اول آبان

می متالز - بورس کالای ایران طی اطلاعیه ای، برنامه عرضه های هفته اول آبان ماه را اعلام کرد.
 نماینده مجلس اعلام کرد:

اثر گرانی مصالح بر صنعت ساخت‌ و‌ ساز و نقش بورس کالا

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی و توقف تولید در صورت ادامه گرانی ها، راهکار ساماندهی این حوزه را عرضه محصولات در بورس کالا دانست.
 

صدرنشینی فولادی‌ها در دادوستدهای مهر ۹۹ بورس کالا

می متالز - بازار فیزیکی بورس کالا مهرماه میزبان داد و ستد 3 میلیون و 208 هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از 344 هزار میلیارد ریال بود که از نکات قابل توجه معاملات در دوره مورد بررسی می‌توان به رشد 5 درصدی حجم معاملات نسبت به شهریورماه در تالار محصولات صنعتی و معدنی اشاره کرد.
 

۴ میلیون گواهی سپرده کالا در بورس کالا معامله شد

می متالز - بورس کالا از معامله 4 میلیونی گواهی سپرده کالایی در این بازار خبر داد و اعلام کرد: در جریان معاملات مهرماه ۱۳۹۹ ابزارهای مالی بورس کالای ایران، معامله‌گران تعداد ۴ میلیون و ۲۳هزار و ۷۶ گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بیش از ۳۵۸۷ میلیارد و ۱۲ میلیون ریال دادوستد کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما