خبر
هوایی و فرودگاه ها  

مخالفت با رهاسازی قیمت بلیت هواپیما

می متالز - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه با رهاسازی قیمت بلیت هواپیما مخالف هستیم، گفت: در جلسه‌ای که بین همه ذی‌نفعان در این حوزه برگزار می‌شود تکلیف نرخ بلیت هواپیما مشخص می‌شود؛ اما باید به این نکته توجه کنیم که به مردم اجحاف نشود.

به گزارش می متالز، طی روزهای گذشته با مشخص شدن نرخ بلیت هواپیما که از آبان ماه اجرایی می‌شود و به گفته انجمن شرکت‌های هواپیمایی بین ۵۰ تا ۸۰ درصد به‌صورت میانگین نرخ بلیت هواپیما افزایش یافت و برخی قیمت‌ها تا حدود ۱۵۰ درصد نیز نسبت به قیمت گذشته یعنی خرداد ماه امسال رشد داشته است، حواشی به‌وجودآمده و صدای مسافران در این روز‌ها در آمده است. در این راستا نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزیر راه و شهرسازی مخالفت خود با افزایش قیمت بلیت هواپیما تا این اندازه را اعلام کردند.

تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: با ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا و الزام سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت دستورالعمل مربوطه و کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی ظرفیت پذیرش مسافر در پروازها از اول آبان ماه و همچنین افزایش نرخ ارز که موجب افزایش شدید هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی شده است، انجمن شرکت‌های هواپیمایی اقدام به افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی از اول آبان ماه سال جاری کرد. با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر آزاد‌سازی نرخ بلیت، سازمان هواپیمایی کشوری قانونا اجازه ورود به بحث نرخ‌گذاری بلیت را ندارد. لیکن به‌دلیل افزایش بیش از اندازه قیمت بلیت، سازمان به این مساله وارد و با دستور وزیر راه وشهرسازی مصوبه افزایش قیمت بلیت انجمن لغو شد.  وی افزود: در حال حاضر نیز سازمان هواپیمایی کشوری با وجود مشکلات فراوان شرکت‌های هواپیمایی، درحال پیگیری، رایزنی و برگزاری جلسات با انجمن شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان این شرکت‌ها برای بررسی و تعیین قیمت تمام شده بلیت و جلوگیری از افزایش قیمت نامتعارف آن است. زنگنه تاکید کرد: قانونا سازمان دخالتی در تعیین نرخ ندارد؛ اما اگر قیمت‌ها رهاسازی شود به آن ورود پیدا می‌کنیم و مخالف آن هستیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اگر به‌عنوان مثال قیمت بلیت هواپیما حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کند، منطقی به نظر می‌رسد؛ اما اگر افزایش قیمت‌ها به‌گونه‌ای باشد که رهاسازی تلقی شود، قطعا سازمان هواپیمایی کشوری به آن ورود پیدا می‌کند؛ چراکه با اجحاف به مردم موافق نیستیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش قیمت بلیت هواپیما منتفی شد

می متالز - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای کامل فروش بلیت هواپیما با ۶۰ درصد ظرفیت پرواز بدون هیچ‌گونه افزایش قیمت خبر داد.
 رئیس سازمان هواپیمایی کشور:

فعلا بلیت هواپیما افزایش نمی‌یابد

می متالز - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش نیافتن بلیت هواپیما خبر داد و گفت: بسته جدید حمایتی از ایرلاین‌ها در راه است و فعلا قیمت بلیت هواپیما افزایش نمی‌یابد.
 وزیر راه:

اجازه نمی‌دهیم شرکت‌های هواپیمایی افزایش قیمت بلیت داشته باشند

می متالز - وزیر راه و شهرسازی در واکنش به اعلام شرکت‌های هواپیمایی کشور در خصوص افزایش قیمت‌ بلیت هواپیما به دلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پی شیوع ویروس کرونا و جبران خسارات ناشی از این شیوع تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم شرکت‌های هواپیمایی به بهانه این که خود تشخیص می‌دهند، افزایش قیمت بلیت هواپیما داشته باشند.
 رضایی کوچی خبر داد:

مخالفت مجلس با افزایش نرخ‌ بلیط پروازهای داخلی

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس معتقد است نرخ‌ جدید بلیط پروازهای داخلی منجر به محرومیت قشر زیادی از مردم از خدمات پروازی و زیان بیشتر شرکت‌های هواپیمایی خواهد شد.
 

انتصابی جدید در سازمان هواپیمایی کشوری

می متالز - مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری تغییر کرد.
 با هدف کاهش اثرات کرونا صورت می‌گیرد

کمک ده‌ها میلیارد دلاری دولت‌ها به شرکت‌های هواپیمایی

می متالز - یکی از اولین صنایعی که از شیوع ویروس کرونا به شدت متاثر شد، صنعت هوانوردی و شرکت‌های هواپیمایی بودند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما