خبر
بازار مسکن  

نرخ پاییزه «رهن کامل» در بازار اجاره مسکن

می متالز - آپارتمان‌هایی که به بهای مترمربعی ۳ میلیون تومان برای رهن کامل فایل شده‌اند در بازار فعلی اجاره مسکن پرتعدادتر از سایر گروه‌های قیمتی به نظر می‌رسند.

به گزارش می متالز، در بازار پاییزه مسکن نیز عرضه آپارتمان اجاری به‌صورت رهن کامل همچنان پرتعداد است، طوری که تقریبا از هر دو فایل نزد بنگاه‌ها، یکی به‌صورت «رهن کامل» یا رهن با اجاره زیر ۵۰۰ هزار تومان فایل شده است. فایل‌هایی که اجاره‌های زیر ۵۰۰ هزار تومانی دارند نیز با توجه به سطوح فعلی قیمت عموما از دید واسطه‌ها و مستاجران به‌عنوان فایل «رهن کامل» معرفی می‌شوند، چراکه انگیزه موجر از دریافت این رقم صرفا پوشش برخی هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر نگهداری ملک در مدت اجاره بوده و اجاره دریافتی در محدوده‌ای نیست که بتوان روی آن به‌عنوان یک منبع درآمد معقول حساب باز کرد.

در حال حاضر فایل‌های زیادی هم در مناطق شرقی و غربی تهران و هم در محدوده مرکزی به بهای مترمربعی ۳‌میلیون تومان ودیعه، در بازار اجاره عرضه شده‌اند. این در حالی است که قیمت‌های پایین‌تر و بالاتر از این مقدار نیز در ارقام پیشنهادی موجران به چشم می‌خورد. به‌عنوان مثال در برخی محله‌های شرقی تهران که میانگین ارزش رهن کامل هر مترمربع آپارتمان مسکونی ۳ میلیون تومان است، در برخی فایل‌ها ارقام بالاتر از این مقدار نیز پیشنهاد شده که البته اغلب از جنس فایل نوساز هستند و به همین سبب قیمت‌های پیشنهادی برای رهن و اجاره آنها قدری تندتر از دیگر املاک عرضه شده در همان محله است. با این حال به نظر می‌رسد برای متقاضیان رهن کامل، بازار پاییزه شرایط خوبی دارد چراکه قیمت‌های پیشنهادی موجران نه تنها اغلب غیرحبابی است، بلکه به اذعان واسطه‌ها با توجه به گذشتن از فصل اجاره، جای مذاکره هم دارد.

کد خبر: 136244
تاریخ: 1399/07/22 - 21:16
منبع: دنیای اقتصاد

بازار اجاره مسکن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سبک ۱۱ کشور برای تنظیم بازار اجاره مسکن در "وضعیت غیرعادی"

می متالز - روش ۱۱ کشور موفق دنیا در حوزه اجاره‌داری برای تنظیم بازار اجاره در شرایط غیرعادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در دنیا تشریح شد.
 با حضور معاون اول رئیس جمهوری

دولت بازار اجاره مسکن را بررسی می‌کند

می متالز - معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از بررسی پیشنهادهای این وزارتخانه برای ساماندهی بازار اجاره در نشست ستاد اقتصادی دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهوری در چند روز آینده خبرداد.
 تورم استانی اجاره‌بها در زمستان ۹۸ منتشر شد

افزایش نرمش موجر اولی‌ها

می متالز - انتشار آمار رسمی مربوط به تغییرات نرخ اجاره مسکن در ۳۱ استان کشور مربوط به بازه زمانی زمستان ۹۸ از افزایش نرمش موجر‌اولی‌ها در برابر مستاجران خبر می‌دهد.
 تجویز دولت برای مستاجرها وارد مرحله آخر تصویب شد

اجاره‌نامه در ستاد ضدکرونا/ دو تفاوت تجربه سوم دولت برای میانجیگری در بازار اجاره مسکن

می متالز - تجویز ضدویروسی دولت برای حل مشکل مستاجرها، در راه بررسی ستاد ملی مقابله با کرونا قرار گرفت. متولی بخش مسکن طرحی برای تصویب در ستاد ضدکرونا تهیه کرده است که براساس آن اختیار تمدید اجاره‌نامه‌های سال ۹۸ برای مستاجرها تا حداکثر ۶ ماه پس از سررسید،‌ به رسمیت شناخته می‌شود.
 

تکرار وعده‌ها به مستاجران

می متالز - همزمان با ورود به سال جدید و در حالی‌که حدود دو ماه تا فرارسیدن زمان اوج نقل و انتقال در بازار اجاره مسکن باقی مانده است برخی از وعده‌های سال‌های گذشته درخصوص ساماندهی بازار اجاره مسکن بار دیگر از سوی متولی مسکن در روزهای اخیر تکرار شده است.
 کیان‌پور مطرح کرد

شفافیت در بازار اجاره مسکن مهم ترین حُسن نظام اجاره داری حرفه‌ای

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مهم ترین حسن و فایده اجرای نظام اجاره داری حرفه‌ای، شفافیت در معاملات بازار اجاره مسکن است، مسئله ای که در شرایط کنونی کمتر دیده می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما