خبر
انرژی های تجدیدپذیر  
نیکزاد:

یک هزار میلیارد تومان در اختیار متقاضیان ایجاد پنل‌های خورشیدی قرار می گیرد

می متالز - نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یک هزار میلیارد تومان با نرخ سود ۴ درصد در اختیار متقاضیان ایجاد پنل های خورشیدی قرار می‌گیرد.

نشست بررسی  تبصره 16 قانون بودجه با حضور نایب رئیس مجلس

به گزارش می متالز، علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست بررسی وضعیت اجرایی‌سازی بند(پ) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۳۹۹ درباره تسهیلات مربوط به ایجاد پنل‌های خورشیدی، گفت: در بند (پ) تبصره 16 قانون بودجه سال 1399، مقرر شده است 5 هزار میلیارد تومان برای ایجاد پنل‌های خورشیدی در نظر گرفته شود؛ به گونه‌ای که به ازای هر نیروگاه خورشیدی 5کیلوواتی، 50 میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات پرداخت شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس ادامه داد: مردم مناطق محروم و روستایی می‌توانند با 50 میلیون تومان پیش بینی شده، نیروگاه خورشیدی 5 کیلوواتی را ایجاد کرده و برق تولیدی خود را به وزات نیرو بفروشد و از این راه کسب درآمد کنند.

وی اضافه کرد: هرچند بانک مرکزی اجرای این تبصره را به 5 بانک ملی، سپه، صادرات، رفاه کارگران و تجارت ابلاغ کرده بود اما تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشده، بنابراین این موضوع در جلسه‌ای با حضور معاون وزیر اقتصاد، رئیس کمیته امداد امام (ره)، بسیج مستضعفان، مدیران عامل بانک‌های عامل مورد بررسی قرار گرفت.

این نماینده مردم در تشریح مصوبات جلسه مذکور، گفت: مقرر شد در مرحله نخست یک هزار میلیارد تومان (هر بانک 200 میلیارد تومان) با نرخ سود 4 درصد در اختیار متقاضیان قرار گیرد تا 20 هزار واحد تعیین تکلیف شود.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: بانک‌های عامل موظف هستند ظرف یک هفته شیوه نامه مورد نظر را به شعب خود ابلاغ کنند، در مرحله بعدی نیز برای واحدهای باقی مانده سازوکار مورد نظر تعریف خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نیکزاد:

شستا عدم رعایت عدالت در توزیع سرمایه را جبران کند/ تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری چند صد میلیاردی در اردبیل

می متالز - نشست جمع‌بندی حضور هلدینگ شستا در اردبیل با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، استاندار اردبیل، مدیرعامل شستا و نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس، برگزار شد.
 نیکزاد مطرح کرد؛

پیشنهاد تشکیل «صندوق حمایت از تولید مسکن» با استفاده از مالیات بر عایدی

می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از پیشنهادات ما در طرح جهش تولید مسکن، تشکیل صندوقی برای جمع‌آوری مالیات بر عایدی مسکن است تا با ایجاد آن در سنوات آتی، صندوقی برای حمایت از تولید مسکن در کشور داشته باشیم.
 نیکزاد در جمع خبرنگاران خبر داد؛

قیمت فولاد ارزان می‌شود/ نوسازی ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال ۹۹

می متالز - نایب رئیس مجلس از کاهش قیمت فولاد در دو هفته آینده نسبت به قیمت کنونی آن در بازار خبر داد.
 نیکزاد در تشریح نشست با مدیرعامل شرکت مخابرات:

نیمی از طلب ۸۰۰میلیاردی بازنشستگان مخابرات در سال جاری پرداخت می‌شود

می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: در نشست امروز مقرر شد ۴۰۰ میلیارد تومان از مطالبات رفاهی بازنشستگان مخابرات در سال جاری پرداخت و در دی ماه نیز در نشستی دیگر باقی مانده آن را تعیین تکلیف کنیم.
 با حضور نیکزاد:

سازوکار تامین تسهیلات مربوط به ایجاد پنل‌های خورشیدی مشخص شد

می متالز - در پنجمین جلسه بررسی وضعیت اجرایی سازی بند(پ) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۳۹۹ سازوکار تامین تسهیلات مربوط به ایجاد پنل‌های خورشیدی مشخص شد.
 دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان:

عرضه سیمان در بورس کالا و افزایش قیمت پاکت/ آمار مطلوب از عملکرد نیمه اول

می متالز - دبیر انجمن صنعت سیمان با پیش بینی عرضه محصول در بورس کالا تا پایان سال و اعمال افزایش دو هزار تومانی پاکت از عملکرد مطلوب شرکتها در نیمه اول سال با رشد ۱۸ و ۱۳.۴ درصدی تولید و تحویل خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما