خبر
انرژی های تجدیدپذیر  
با حضور نیکزاد:

سازوکار تامین تسهیلات مربوط به ایجاد پنل‌های خورشیدی مشخص شد

می متالز - در پنجمین جلسه بررسی وضعیت اجرایی سازی بند(پ) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۳۹۹ سازوکار تامین تسهیلات مربوط به ایجاد پنل‌های خورشیدی مشخص شد.

نشست بررسی  تبصره 16 قانون بودجه با حضور نایب رئیس مجلس

به گزارش می متالز، در پنجمین جلسه بررسی وضعیت اجرایی سازی بند(پ) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۳۹۹ درباره تسهیلات مربوط به پنل‌های خورشیدی با حضور نیکزاد نایب رئیس مجلس، رئیس کمیته امداد، معاون وزیر اقتصاد، بسیج مستضعفان، مدیران عامل بانک‌های عامل عصر امروز برگزار شده بود، مقرر شد:

- در مرحله نخست، تسهیلات مجموعاً تا 10000میلیارد ریال (هر کدام از ۵ بانک عامل 2000میلیارد ریال) به صورت قرض‌الحسنه ۴درصد در اختیار مشمولان قرار دهند.هر کدام از تسهیلات تا سقف 500 میلیون ریال می‌باشد.

- جهت تسهیل ضمانت برای افراد واجد شرایط، ضمانت‌های زیر کفایت خواهد کرد و در دستورالعمل هر بانک‌ها ابلاغ خواهد شد؛

  • یک نفر ضامن معتبر بدون الزام گواهی کسر ازحقوق
  • یک فقره سفته بانکی از متقاضی

- طی تفاهمی بین سازمان بسیج سازندگی و وزارت نیرو تفاهم خرید تضمینی مفاد این طرح به صورت کلی یا انفرادی منعقد گردد و به بانک‌ها ابلاغ نماید.

 - در تفاهم‌نامه مذکور قید گردد که وزارت نیرو حداکثر تا ۲۰ روز، قراردادهای مذکور را به شرکت‌های استانی ابلاغ و تضمین خرید را ابلاغ نماید و با هر کدام از افراد واجد شرایط قرارداد به امضا برساند.

 - شیوه نامه بانک ملی به صورت وحدت رویه در سایر بانک‌ها اجرا خواهد شد. این برنامه توسط هر بانک حداکثر تا یک هفته ابلاغ شود.

 - بازپرداخت اقساط این تسهیلات ۶۰ ماهه می باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تصمیمات ویژه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در حوزه تجارت خارجی و مسائل ارزی مرتبط/ ایجاد تسهیلات بیشتر برای تشویق صادرات

می متالز - در جلسه فوق العاده عصر سه شنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور با اتخاذ تصمیمات ویژه در حوزه تجارت خارجی و مسائل ارزی مرتبط با آن، تسهیلات بیشتری برای تشویق صادرات و استفاده از منابع ارزی جهت تامین ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه واحدهای تولیدی ایجاد شد.
 

رشد ۲۷۰ درصدی سود «وپاسار»

می متالز - بانک پاسارگاد در گزارش ۶ ماهه منتهی به شهریور به ۵۵۹ ریال سود به ازای هر سهم رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷۰ درصد افزایش داشته که ۱۱۳ درصد کل سود سال مالی گذشته است.
 

تسهیلات ۱۸گانه گمرک برای فعالان مجاز اقتصادی

می متالز - گمرک ایران در راستای سیاست‌های دولت برای حمایت از تولید و صادرات، تسهیلات ۱۸ گانه‌ای را برای فعالان مجاز اقتصادی در نظر گرفته است.
 در نیمه نخست امسال ثبت شد؛

پرداخت بیش از ۳۲.۳ هزار میلیارد ریال به صنایع برای اشتغال‌زایی

می متالز - بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است، از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه در قالب ۵۵۹ فقره تسهیلات به واحدهای صنعتی و معدنی ۳۲ هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.
 

کنترل کافی در پرداخت تسهیلات سرمایه‌گذاری/ لزوم نظارت مستمر بر فعالیت بنگاه‌های مالی

می متالز - نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم دقت و کنترل لازم در ارائه تسهیلات، همان مشکل کارخانه سیمان خلخال و ارائه تسهیلات چند میلیاردی را به همراه خواهد داشت.
 طی جلسه‌ای به ریاست قائم مقام بانک مرکزی:

عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا بررسی شد/ لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات مرتبط با کرونا

می متالز - جلسه «بحث‌وبررسی عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا»، به ریاست دکتر اکبر کمیجانی، قائم مقام بانک مرکزی، برگزار و بر لزوم تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات مذکور، تاکید شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما