خبر
اقتصاد   محیط زیست   صنعت  
مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد:

«سیمیدکو» بزرگترین پروژه زیست‌محیطی کشور افتتاح می‌کند

می متالز - مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد از راه‌اندازی واحد فیلتراسیون و بازیابی آب که تقریبا بزرگترین پروژه زیست‌محیطی کشور است، در پاییز امسال خبر داد.

«سیمیدکو» بزرگترین پروژه زیست‌محیطی کشور افتتاح می‌کند

به گزارش می متالز، محمد مدنی فر آخرین وضعیت برنامه‌های این مجموعه در ۶ ماه دوم امسال تشریح کرد و گفت: راه‌اندازی واحد فیلتراسیون و بازیابی آب که تقریبا بزرگترین پروژه زیست‌محیطی کشور است در پاییز امسال در دستور کار قرار دارد. همچنین پیگیری برای اخذ مجوز تامین سنگ طرح توسعه و احداث کارخانه کنسانتره با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن از وزارت صمت نیز در حال انجام است.

وی در خصوص آخرین وضعیت کارخانه تولید گندله شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) افزود: کارخانه گندله سناباد در یک ماه اول راه‌اندازی توانست ظرفیت تولید را کامل و در حال حاضر با ظرفیت نامی، فعالیت در این کارخانه ادامه دارد.

۲۰۰ درصد جلوتر از برنامه تولید گندله

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد تصریح کرد: در حال حاضر کارخانه گندله سناباد از برنامه تولید امسال خود (۱،۵۰۰،۰۰۰ تن در سال ۹۹) در حدود ۲۰۰ درصد جلوتر است. در واقع میزان ظرفیت تولید کارخانه گندله سناباد ۲.۵ میلیون تن بود، اما برنامه‌ریزی برای سال اول با ۶۰ درصد ظرفیت یعنی چیزی حدود ۱.۵ میلیون تن تولید در نظر گرفته شده بود که با توجه به راه‌اندازی توسط نیروهای بومی در کمتر از ۲ ماه ظرفیت تولید نامی کارخانه محقق گردید و خوشبختانه توانستیم در ۳ ماهه تابستان امسال میزان تولید را از ۶۰ درصد ظرفیت به نزدیک ۱۰۰ درصد تولید، مطابق طراحی برسانیم.

مدنی فر در ادامه افزود: در حال حاضر مواردی مانند زیرساخت‌ها، تامین منابع انرژی و … برای طرح توسعه ۲.۵ میلیون تن به ۵ میلیون تن، کارخانه کنسانتره سازی فراهم است و اگر وزارت صمت برای تامین سنگ مورد نیاز به ما یاری برساند می‌توانیم استارت احداث و راه‌اندازی کارخانه ۲.۵ میلیون تنی کنسانتره سازی را نیز برنامه‌ریزی کنیم.

وی در خصوص بازارهای هدف و مصرف‌کننده گندله سناباد نیز گفت: فولاد خوزستان و فولاد شادگان از گندله سناباد استفاده می‌کنند و البته در یک مقطع نیز به فولاد سفیددشت بختیاری گندله ارسال شد تا مشکل تامین مواد اولیه آنها نیز رفع گردد.

تولید ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تن کنسانتره

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد درباره برنامه‌های این مجموعه در نیمه دوم امسال نیز گفت: برنامه تولید ۲ میلیون و ۷۵۰ هزارتن کنسانتره و ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندله را در دستور کار این مجموعه قرار داده‌ایم. همچنین افتتاح واحد فیلتراسیون بازیابی آب که یک کارخانه جنبی است در برنامه ۶ ماهه دوم امسال مجموعه برنامه‌ریزی شده است.

به گفته مدنی فر، در واقع تعریف این پروژه و در نهایت راه‌اندازی کارخانه به دلیل مشکل تامین آب در منطقه بوده و امیدواریم در پاییز این پروژه عظیم را که تقریبا بزرگترین پروژه زیست‌محیطی ایران است، وارد مدار کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

در مجمع «فخوز» چه گذشت | پیش بینی تولید

می متالز - تولید ۴ میلیون تن شمش در فولاد خوزستان پیش بینی شد.
 

طرح‌های توسعه شرکت فولاد خوزستان

می متالز - معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت فولاد خوزستان گفت: فولاد خوزستان اجرای طرح‌های توسعه‌ای بزرگی را در همه زمینه‌ها در دستور کار قرار داده است و امیدواریم با اجرای این طرح‌ها رکوردهای تولید را در سال جاری و سال‌های آتی رقم بزنیم.
 برای دومین هفته متوالی صورت گرفت:

گندزدایی و سم زدایی ساختمان دفتر مرکزی گروه شرکت های فولاد خوزستان

می متالز - به همت مدیریت منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت سیمیدکو، برای دومین هفته متوالی دفاتر شرکت های گروه فولاد خوزستان در تهران گند زدایی شد.
 

بازدید مدرس خیابانی و غریب پور از ‌کارخانه های کنسانتره فولاد سنگان و گندله سازی سیمیدکو

می متالز - مدرس خیابانی و غریب پور از ‌کارخانه های کنسانتره فولاد سنگان و گندله سازی سیمیدکو - ۲۲ -خرداد -۹۹ بازدید کردند.
 

گزارش تصویری افتتاح کارخانه های "کنسانتره فولاد سنگان" و " توسعه فراگیر سناباد"

می متالز - کارخانه های "کنسانتره فولاد سنگان" و "توسعه فراگیر سناباد" با فرمان رییس جمهور و با حضور مدرس خیابانی و غریب پور در سنگان - ۲۲ خرداد ۹۹ - افتتاح شد.
 

ثبت رکورد تولید روزانه گندله در شرکت سیمیدکو

می متالز - مدیرعامل شرکت سیمیدکو اعلام کرد که در کمتر از یک ماه از زمان آغاز رسمی راه‌اندازی کارخانه گندله شرکت سیمیدکو، نخستین رکورد تولید روزانه این کارخانه ثبت شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما