خبر
گاز  

آغاز صادرات گاز آذربایجان به اروپا تا پایان ۲۰۲۰

می متالز - غول نفتی BP تایید کرد که قصد دارد صادرات گاز طبیعی از جمهوری آذربایجان به اروپا را تا پایان سال ۲۰۲۰ آغاز کند.

به گزارش می متالز، این طرح همزمان با تشدید منازعه نظامی در منطقه ناگورنو قره باغ اعلام شده است. ارمنستان و جمهوری آذربایجان وارد شدیدترین درگیری نظامی بر سر منطقه ناگورنو قره باغ در بیش از دو دهه گذشته شده اند و تلاش های دیپلماتیک بین المللی برای متوقف کردن این منازعه همچنان ادامه دارد.

شرکت BP در خط لوله ترانس آدریاتیک سهامدار است که بخشی از پروژه کریدور گاز جنوبی بوده و برای صادرات انرژی از میدان فراساحلی شاه دنیز جمهوری آذربایجان به اروپا طراحی شده است.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد انتظار می رود راه اندازی این خط لوله تا نوامبر آماده شود.

این امر به کنسرسیوم شاه دنیز امکان می دهد طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال ۲۰۲۰ گام های نهایی را برای آغاز عرضه بیست ساله گاز طبیعی از جمهوری آذربایجان به مشتریان در ایتالیا، یونان و بلغارستان بردارد.

کریدور گاز جنوبی ۴۰ میلیارد دلاری از میدان عظیم شاه دنیز ۲ در دریای خزر گاز را منتقل خواهد کرد و از حمایت کمیسیون اروپا برخودار است که به دنبال کاهش وابستگی اروپا به انرژی روسیه است.

بر اساس گزارش رویترز، از کریدور جنوبی تکمیل شده، ترکیه شش میلیارد متر مکعب در سال گاز جمهوری آذربایجان را دریافت خواهد کرد و ۱۰ میلیارد متر مکعب هم برای اروپا اختصاص یافته است.

کد خبر: 136400
تاریخ: 1399/07/23 - 17:03
منبع: ایران پترونت

گاز جنوبی  صادرات گاز  غول نفتی  میدان فراساحلی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آغاز صادرات گاز آذربایجان به اروپا تا پایان ۲۰۲۰

می متالز - غول نفتی BP تایید کرد که قصد دارد صادرات گاز طبیعی از جمهوری آذربایجان به اروپا را تا پایان سال ۲۰۲۰ آغاز کند.
 مدیرعامل شرکت ملی گاز اعلام کرد:

فرصت رایگان بهینه‌سازی ۳۰۰ هزار موتورخانه مسکونی و تجاری

می متالز - معاون وزیر نفت در امور گاز از اجرای رایگان طرح بهینه‌سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری خبر داد و گفت: این طرح که از محل بند ق قانون بودجه و با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی و برای ۳۰۰ هزار موتورخانه در سراسر کشور اجرا می‌شود، ۱۰ درصد مصرف سوخت را کاهش می‌دهد.
 

ظرفیت ۱۲۵ میلیارد دلاری صادرات به ۱۵ کشور همسایه

می متالز - رئیس سازمان توسعه تجارت معتقد است: ظرفیت ۱۲۵ میلیارد دلاری صادرات به ۱۵ کشور همسایه داریم به این معنی که ظرفیت و یا سابقه صادرات کالا‌های مورد نیاز کشور‌های همسایه را داشته ایم.
 

صادرات گاز به پاکستان نیازمند ورود دستگاه‌های دیپلماسی است

می متالز - رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که ۱۵ کشور در اطراف ایران وجود دارد و می‌توانیم ایران را به هاب انرژی تبدیل کنیم گفت: با افزایش تحرکات دیپلماسی در حوزه انرژی می‌توانیم صادرات گاز به پاکستان را داشته باشیم.
 در ۶ ماهه اول سال جاری محقق شد؛

تولید ۱۴ میلیارد متر مکعب گاز از فاز ۱۲ پارس جنوبی

می متالز - مدیر فاز ۱۲ پارس جنوبی گفت: پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی در ۶ ماهه ابتدای سال جاری که یک ماه آن به تعمیرات اختصاص یافته، موفق به تولید حدود ۱۴ میلیارد متر مکعب گاز شده است.
 

چرا گاز ایران به پاکستان نرسید؟

می متالز - اگرچه منتقدان پیکان اتهام عدم صادرات گاز به پاکستان را به سمت بیژن زنگنه نشانه می‌روند، اما مرور تاریخی این قرارداد نشان می‌دهد که بهانه‌جویی‌های پاکستان بر سر احداث خط لوله و بعد از آن قیمت‌گذاری، اجازه نداده تا گاز ایران به همسایه شرقی برسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما