خبر
صنعت   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  

سرامیک‌های صنعتی دانش‌بنیان به صنایع کشور نفوذ کرد

می متالز - هلدینگی دانش‌بنیان با تولید انواع محصولات پیشرفته آلومینایی، کاتالیست، سیلیکاتی، آلفا آلومینا، گاما آلومینا در کشورمان، بخش بزرگی از نیاز صنایع مختلف کشور را مرتفع کرده است.

به گزارش می متالز، این شرکت دانش‌بنیان از سال ۱۳۷۶ کار خود را در حوزه تولید گلوله‌های سرامیکی آلومینایی مورد استفاده در بالمیل‌های صنعتی (آسیاب‌های صنعتی) آغاز کرد و این کار را با ایجاد خط تولید لاینرهای آلومینایی بالمیل برای حفاظت از پوشش فلزی آسیاب‌های صنعتی ادامه داد.

پس از تثبیت این دسته از محصولات در بازار، برنامه بعدی خود را نفوذ به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و سرامیک قرار داد.

این محصولات در صنایع مختلفی مانند نفت، گاز و پتروشیمی، معدن و فولاد، کاشی، سرامیک، چینی، لعاب، رنگ و سیمان، صنایع شیمیایی و غذایی، صنایع هوای فشرده، دیر گداز و غیره به کار می‌رود.

سرامیک بال‌های آلومینایی و سیلیکاتی به عنوان یک محصول استراتژیک توسط این شرکت، تولید و در مدت کوتاهی با توجه به کیفیت بالا و اختلاف قیمت چشمگیر آن با نمونه‌های مشابه خارجی در بازار داخلی، توانست جای خود را در صنعت باز کند.

به گفته اصغر برهانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، توسعه تولید محصولات سرامیک‌های ضد سایش مورد مصرف صنایع معدنی و فولادی هدف بعدی این شرکت قرار گرفت.

وی افزود:تولید اکتیو آلومینا با اتکا به دانش بومی و ساخت ۱۰۰ درصدی تجهیزات لازم در صنایع مختلف محصول دیگر این شرکت بود. این محصول، شرکت را در لیست تولیدکنندگان کاتالیست و جاذب در اندازه صنعتی قرار داد.

او می‌افزاید: قطعات ویژه آلومینایی مورد نیاز صنایع مختلف کشور و تولید کاتالیست‌های بازیابی گوگرد برای پالایشگاه‌های گاز کشور و صنایع نفت گاز و پتروشیمی، آجرهای ضد اسید در صنایع غذایی و آزمایشگاهی و فرآوری سنگ آهن الیژیست مورد استفاده در گل حفاری، رنگ‌های ضدخوردگی و صنایع فولاد از دیگر محصولات این شرکت است.

این فعال دانش‌بنیان همچنین بیان می‌کند: ما با اتکا به توان داخلی از سال ۱۳۹۵ به تولید پودر گاما آلومینا به عنوان ماده اولیه تعدادی از محصولات مورد استفاده در این صنایع همت کردیم و با این کار، خروج ارز از کشور را کاهش دادیم. تولید با کیفیت آلفا آلومینا در این شرکت، ایران را به پنجمین کشور تولید کننده این ماده استراتژیک در دنیا بدل کرد.

برهانی ادامه داد: آلومینا دارای ساختارهای کریستالی متفاوت است که بیشتر آنها ناپایدار هستند. تنها فاز پایدار، فاز آلفا آلومینا است.

وی اظهارکرد: ویژگی‌های آلفا آلومینای این شرکت دانش بنیان شامل استحکام فشاری بالا، سختی بالا، مقاومت به سایش، مقاومت در برابر محیط‌های شیمیایی حتی در دماهای زیاد، رسانایی گرمایی بالا، دیرگدازی بالا و مقاومت دی‌الکتریک بالا است.

کد خبر: 136433
تاریخ: 1399/07/23 - 10:12
منبع: معدن مدیا

دانش‌بنیان  پتروشیمی  سرامیک‌  آلومینایی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

زنگ مجمع "فارس" به صدا درآمد

می متالز - مجمع عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ برگزار خواهد شد.
 امروز رقم خورد:

۸۱۰ تن عایق رطوبتی مهمان بورس کالا

می متالز - ۸۱۰ تن عایق رطوبتی در تالار صادراتی بورس کالا عرضه شد.
 رشد تنها ۱۸درصدی سودآوری پتروشیمی خراسان:

حاشیه سود خالص به ۷۲ درصد رسید / نرخ بسیار نازل خوراک دریافتی شرکت

می متالز - جمع درآمد‌های عملیاتی این شرکت در نیمه نخست سال جاری به ۷ هزار و ۲۰۵ میلیارد ریال رسیده است.
 [ویدئو]

رویداد ارائه نیاز فناورانه حوزه معدن

می متالز - شبکه سازی با استفاده از ابزارهای فناورانه هدفی است که اینجا در هفتمین رویداد ارائه نیاز میان صنایع و شرکت های دانش بنیان با موضوع معدن دنبال می شود.
 افت درآمد پتروشیمی آبادان نسبت سال گذشته:

کاهش ۴۹ درصدی ارزش سهم "شپترو"

می متالز - پتروشیمی آبادان در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری ۱۱.۴۴۲ تن از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت دوره گذشته کاهش ۵۳ درصدی را به ثبت رسانده است.
 

تولید و عرضه پلی‌اتیلن در بازار افزایش یافت

می متالز - رئیس دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی از بازگشت واحد پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی مارون به مدار تولید پس از انجام تعمیرات اضطراری خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما