خبر
سنگ آهن  

سنگ آهن به 120 دلار نزدیک تر شد

می متالز - انتظار افت تقاضای فصلی مصرف کننده های نهایی، قیمت سنگ آهن را این روزها ارزان تر نموده است.

به گزارش می متالز، آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد 121.35 دلار هر تن خشک سی اف آر چین ثبت شده که 2.5 دلار هر تن افت روزانه داشت. آخرین قیمت قرارداد سواپ نوامبر نیز 2.75 دلار افت داشته 116.85 دلار هر تن خشک سی اف آر می باشد.
معمولا در فصل زمستان که ساخت و ساز کاهش می یابد و تقاضای فولاد ساختمانی کم می شود افزایش موجودی بازارهای فولاد بر قیمت ها فشار می آورد.

کد خبر: 136468
تاریخ: 1399/07/23 - 23:04
منبع: ایفنا

سنگ آهن  قیمت سنگ آهن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 چین بازار سنگ آهن را گرم نگه داشته است؛

چین طی ۹ ماه، به اندازه کل سال ۲۰۱۹ مس وارد کرد

می متالز - داده های رسمی نشان می دهد که واردات مس چین در سپتامبر نسبت به ماه قبل از آن افزایش یافته است، زیرا بهبود فعالیت‌های کارخانه ای چین، تقاضای این فلز را با افزایش مواجه کرده است.
 معاون خرید ذوب آهن اصفهان:

عدم ممنوعیت صادرات سنگ آهن به تولید فولاد کشور آسیب می‌زند

می متالز - صادرات سنگ آهن با کیفیت در جنوب کشور که مورد نیاز واحد‌های فولادسازی است مدتی است که خبر ساز شده و در نهایت با ورود پلیس امنیت اقتصادی هرمزگان تلاش برای جلوگیری از خام فروشی ادامه دارد.
 دکتر بهمن آرمان استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی:

سنگ آهن فولادسازی های جنوب کشور باید از طریق واردات تامین شود/ بعد از انقلاب هیچ معدن سنگ‌آهن بزرگی در کشور کشف نشده است

می متالز - دکتر بهمن آرمان استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی: راه حل میان مدت برای تامین مواد اولیه مجتمع های فولادی این است که واحدهای فولادی سازی مستقر در جنوب کشور مثل فولاد خوزستان، فولاد هرمزگان و دو مجموعه دیگری که در بندرعباس وجود دارند از طریق واردات سنگ آهن تامین شوند.
 رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت:

خام فروشی مواد معدنی، عبارتی که تعبیر نادرست از آن داریم

می متالز - رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با اشاره به موضوع خام فروشی که این‌ روزها مبنای ممنوعیت صادرات برخی محصولات معدنی شده است اعلام کرد: این عبارتی کاملا مناسب برای تقویت صادرات غیر نفتی است، اما امروز به هر دلیل مدیران مربوطه تعبیری اشتباه از آن دارند.
 

افزایش قابل توجه موجودی سنگ آهن در بنادر چین

می متالز - داده های بورس شانگهای SMM نشان می دهد که موجودی سنگ آهن در ۳۵ بندر چین از ۱۶ اکتبر در مجموع به ۱۱۵.۹۸ میلیون تن رسیده که نسبت به هفته قبل با ۲.۲۸ میلیون تن افزایش همراه بوده است، اما در مقایسه با سال گذشته ۱.۵۳ میلیون تن کمتر شده است.
 

رشد صادرات سنگ آهن فورتسکیو

می متالز - گروه فورتسکیو FMG در سال مالی منتهی به ژوئن ۲۰۲۰ با توجه به تقاضای قوی فولاد چین به طرز بی سابقه ای رشد صادرات را به ثبت رساند و صادراتش را به ۱۷۸.۲ میلیون تن رساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما