خبر
سنگ آهن  

افزایش موجودی سنگ آهن در بنادر چین

می متالز - هفته پایانی سپتامبر و اوایل اکتبر موجودی سنگ آهن بنادر چین رشد زیادی داشت که به دلیل تعطیلات هفته اول اکتبر در چین و کاهش تقاضا بود.

به گزارش می متالز، در کل نیز انتظار می رود در سه ماه پایانی سال عرضه سنگ آهن بالا باشد ولی بهبود قیمت فولاد و تولید بالای آن از بازار سنگ آهن حمایت خواهند کرد. هفته گذشته موجودی سنگ آهن بنادر چین به 120 میلیون تن افزایش داشت که حدود 4 میلیون تن نسبت به دو هفته قبل بالاتر بود و بالاترین رقم ثبت شده از اوایل مارس سال جاری تاکنون بوده است. آن زمان قیمت سنگ آهن کمتر از 90 دلار بود.  در بنادر چین هنوز مازاد گندله و کلوخه سنگ آهن وجود دارد که به دلیل کاهش تولید فولادسازان در سطح دنیا به دلیل پاندمی ویروس کرونا بوده است. همین امر تمایل به خرید سنگ آهن را کاهش داد از این رو برخی از فولادسازان در شمال چین به دنبال برنامه های کاهش تولید زمستانی هستند تا به بهبود وضعیت پرمیوم ها کمک نماید.

کد خبر: 136470
تاریخ: 1399/07/23 - 23:05
منبع: ایفنا

موجودی سنگ آهن  بنادر چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش قابل توجه موجودی سنگ آهن در بنادر چین

می متالز - داده های بورس شانگهای SMM نشان می دهد که موجودی سنگ آهن در ۳۵ بندر چین از ۱۶ اکتبر در مجموع به ۱۱۵.۹۸ میلیون تن رسیده که نسبت به هفته قبل با ۲.۲۸ میلیون تن افزایش همراه بوده است، اما در مقایسه با سال گذشته ۱.۵۳ میلیون تن کمتر شده است.
 

سنگ آهن رو به بالا

می متالز - آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد در بازار واردات چین بالا رفته است. امید به بهبود تقاضا جو بازار را مثبت نمود. قیمت یک دلار رشد داشته نزدیک 122 دلار هر تن خشک سی اف آر است. قرارداد سواپ سپتامبر نیز 1.15 دلار بالا رفته حدود 117 دلار شد.
 

نگرانی از کمبود عرضه قیمت سنگ آهن را بالا برد

می متالز - آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین جمعه اخیر تا ۲ دلار رشد داشته و ۱۲۳ دلار هر تن سی اف آر ثبت شده است.
 

کاهش موجودی بنادر و رشد قیمت سنگ آهن در چین

می متالز - آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در چین جمعه اخیر تا 2 دلار رشد داشته 123 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.
 

مشکل حمل و نقل کالا از مسیرهای دریایی به چین به زودی حل می‌شود

می متالز - رئیس اتاق مشترک ایران و چین، مشکل حمل و نقل کالا از طریق مسیرهای دریایی به چین را مشکل مقطعی و مربوط به مسایل مربوط به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بنادر چین دانست و گفت: مشکل حمل و نقل کالا از طریق مسیرهای دریایی به چین طی دو هفته آینده رفع خواهد شد.
 

تداوم روند افزایشی موجودی سنگ آهن و فولاد در چین

می متالز - آمار تغییرات موجودی انبارهای سنگ آهن و فولاد چین نشان از رشد موجودی برای دومین هفته متوالی دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما