خبر
پالایشگاه  
رحیمی مظفری پاسخ داد:

چرا روند ساخت پالایشگاه ها کُند است؟

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس عدم بهره‌برداری از طرح های پالایشی را به دلیل نبود اراده‌ در میان مدیران نفتی دانست و گفت: تا زمانی صفر تا صد مسائل مرتبط با پالایشگاه‌ها در انحصار دولت باشد ساخت پالایشگاه‌ها به کندی ادامه خواهد یافت.

پالایشگاه پتروشیمی

به گزارش می متالز، عبدالعلی رحیمی مظفری با اشاره به عدم بهره‎برداری از طرح‌های پالایشی، گفت: در حالی از میان 7 طرح پالایشی همچون پالایشگاه‌های هرمز، خوزستان، پارس شیراز، آناهیتا کرمان، شهریار تبریز و کاسپین تنها ستاره خلیج فارس به بهره‌برداری رسیده است که با گذر از تفکر خام‌فروشی، ساخت پالایشگاه‌ در این برهه زمانی برای کشور ضروری است اما تفکر و اراده‌ای در میان مدیران حوزه نفت مبنی بر تحقق این مهم وجود ندارد.  

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید پالایشگاه‌سازی از تصدی دولت خارج شود و بخش خصوصی پای کار آید، ادامه داد: تا زمانی صفر تا صد مسائل مرتبط با پالایشگاه‌ها در انحصار دولت باشد ساخت پالایشگاه‌ها به کندی ادامه خواهد یافت، هزینه‌ها بالا رفته و بهره‌برداری از آن‌ها در جهت رشد اقتصاد کشور محقق نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه  خصوصی‌سازی در مسیر ساخت پالایشگاه‌ها باید به درستی اتفاق افتد، اضافه کرد: بسیاری از هلدینگ‌های به ظاهر خصوصی در اشراف بسیاری از مدیران دولتی هستند و به نوعی خود آن‌ها دست کمی از یک دولت ندارند.

به گفته رحیمی مظفری واگذاری‌های مذکور از زوایای مختلف اعم از کاهش بهره‌وری، کاهش اعتبار بین‌المللی، افزایش هزینه‌های شرکت‌ها، کاهش تاثیرگذاری بر بازارها، افزایش ریسک و کاهش جذب منابع بین‌المللی قابل بررسی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکمیل زنجیره ارزش افزوده به منظور جلوگیری از خام فروشی و خام‌سوزی باید مهمترین هدف دولت باشد، افزود: مهمترین اقدام برای جلوگیری از خام‌فروشی تکمیل زنجیره‌های ارزش‌افزوده به منظور دستیابی به محصولاتی با ارزش‌افزوده بالاتر است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جذاب ترین عرضه اولیه آینده بورس با افزایش ۱۲۰ درصدی صادرات مواجه شد

می متالز - شرکت نفت ستاره خلیج فارس که جزو شرکت های در نوبت عرضه اولیه زیرمجموعه شستا به شمار می رود از افزایش ۱۲۰ درصدی صادرات خود خبر داد.
 

ونزوئلا تولید بنزین در پالایشگاه کاردون را آغاز کرد

می متالز - طبق گفته ایوان فریتز، رهبر اتحادیه نفت ونزوئلا، واحد کراکینگ کاتالیزوری پالایشگاه کاردون فعالیت خود را از روز چهارشنبه آغاز کرده است.
 سنگدوینی تاکید کرد:

عقب ماندگی اقتصادی کشور ماحصل بی‌توجهی به پالایشگاه‌سازی

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس، عقب‌ ماندگی اقتصادی کشور را ماحصل بی‌توجهی به پالایشگاه‌سازی دانست و افزود: به‌یقین تولید هر نوع محصولی برای کشور اشتغال و ارزآوری به دنبال دارد و مانع از خروج ارز خواهد شد.
 

پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس وارد مرحله تولید آزمایش شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: پالایشگاه گازی بید بلند خلیج فارس در شهرستان بهبهان باحجم سرمایه گذاری 55800 میلیارد تومان وارد مرحله آزمایشی شد.
 

بدهی ارزی ۲ پالایشگاه نفتی بندرعباس تسویه می‌شود

می متالز - استاندار هرمزگان گفت: فرآیند تسویه بدهی ارزی پالایشگاه نفت بندرعباس و نفت ستاره خلیج فارس به بانک ملت سرعت بیشتری پیدا می‌کند.
 

سرمایه‌گذاری 355 میلیون دلاری گلنکور برای تمدید عمر دارایی‌های مس استرالیایی

می متالز - گلنکور، غول معدنکاری و کالاهای معدنی، اعلام کرد: این شرکت حدود 355 میلیون دلار برای تمدید عمر کارخانه ذوب و پالایشگاه مس خود در ایالت کوئینزلند استرالیا برای پس از 2022 سرمایه گذاری می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما