خبر
مواد معدنی  

ظرفیت سالانه استخراج معادن نقده ۱۲۴ هزار تن است

می متالز - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده گفت: ظرفیت سالانه استخراج ۱۲ معدن فعال این شهرستان ۱۲۴ هزار تن برآورد می شود که توان بالقوه بسیار خوبی در راستای توسعه این بخش به شمار می رود.

به گزارش می متالز، قربان انوشه اظهار داشت: در حال حاضر سالانه ۷۰ هزار تن انواع مواد معدنی از معادن فعال این شهرستان استخراج می‌شود.

وی بیان کرد: در مجموع ۲۷ نوع مواد معدنی در سطح این شهرستان شناسایی شده است و در حال حاضر از مجموع این مواد معدنی تنها ۱۲ نوع از این معادن استخراج می‌شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده گفت: از مهم‌ترین مواد معدنی استخراج شده می‌توان به مرمر صورتی، شن و ماسه، چینی، مرمر خاکستری و سفید اشاره کرد.

انوشه تاکید کرد: معادن سنگ سیلیس، سنگ چینی و مرمریت جزو معادن راکد این شهرستان هستند.

وی با اشاره به اینکه سنگ مرمر صورتی این شهرستان در خاورمیانه بی‌نظیر است، گفت: این سنگ یکی از مهم‌ترین سنگ‌های استخراج شده از معادن نقده است که ارزش جهانی دارد و به کشورهایی نظیر ایتالیا، چین و ترکیه صادر می‌شود.

وی اظهار داشت: در این معادن حدود ۲ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فعالیت دارند.

۴۳۷ فقره معدن دارای پروانه بهره‌برداری در آذربایجان‌غربی وجود که از این تعداد ۲۶ مورد مربوط به نقده است؛ که پیش بینی می‌شود به مدت ۱۰۰ سال مواد معدنی از معادن شهرستان نقده استخراج شود.

با توجه به اینکه در معادن محل فرآوری تخصصی سنگ‌های معدنی تزیینی وجود ندارد، صاحبان معادن مجبور به خام‌فروشی و صادرات سنگ‌های معدنی به کشورهای همسایه می‌شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معدن طلای سیستان و بلوچستان در مرحله جذب سرمایه گذار

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: مطالعات معدن طلای استان تکمیل شده و این معدن با ذخیره قطعی هشت تن طلا به مرحله جذب سرمایه گذار رسید.
 

خام فروشی مواد معدنی، عبارتی که تعبیر نادرست از آن داریم

می متالز - رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با اشاره به موضوع خام فروشی که این‌روزها مبنای ممنوعیت صادرات برخی محصولات معدنی شده است اعلام کرد: این عبارتی کاملا مناسب برای تقویت صادرات غیر نفتی است، اما امروز به هر دلیل مدیران مربوطه تعبیری اشتباه از آن دارند.
 استاندار اردبیل:

۲۰ منطقه برای اکتشاف معادن در استان امید بخش معرفی شده است

می متالز - استاندار اردبیل گفت: از سال ها پیش ۵ پهنه معدنی در استان اردبیل شروع شده و ۲۰ منطقه در این پهنه ها امید بخش اعلام شده است.
 

استخراج سالانه 70 هزار تن انواع مواد معدنی از معادن فعال نقده

می متالز - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده گفت: در حال حاضر سالانه ۷۰ هزار تن انواع مواد معدنی از معادن فعال نقده استخراج می‌شود و ظرفیت سالانه استخراج ۱۲ معدن فعال این شهرستان ۱۲۴ هزار تن برآورد می‌شود که توان بالقوه بسیار خوبی در راستای توسعه این بخش به شمار می‌رود.
 

ظرفیت سالانه استخراج معادن نقده ۱۲۴ هزار تن است

می متالز - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده گفت: ظرفیت سالانه استخراج ۱۲ معدن فعال این شهرستان ۱۲۴ هزار ت برآورد می شود که توان بالقوه بسیار خوبی در راستای توسعه این بخش به شمار می رود.
 

معدن طلای سیستان و بلوچستان در مرحله جذب سرمایه گذار

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مطالعات معدن طلای استان تکمیل شده و این معدن با ذخیره قطعی هشت تن طلا به مرحله جذب سرمایه گذار رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما