خبر
خودرو  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

نابسامانی بازار خودرو به دلیل حجم نقدینگی بالا

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بهترین راهکار برای جلوگیری از هجوم نقدینگی به بازار خودرو، افزایش جذابیت سایر بازار‌ها است

نابسامانی بازار خودرو به دلیل حجم نقدینگی بالا

به گزارش می متالز، حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ورود مجدد سازمان حمایت از مصرف کننده به پروسه قیمت‌گذاری خودرو، اظهار کرد: در شرایط کنونی علیرغم اینکه سازمان حمایت از مصرف‌کننده بر بازار نظارت دارد، قیمت کالا‌ها روند صعودی دارد، حال این پرسش ایجاد می‌شود که چگونه با انتقال پروسه قیمت‌گذاری به سازمان حمایت از مصرف کننده این سازمان می‌تواند بازار چهارچرخ‌ها را مدیریت کند؟

وی افزود: از آنجایی که بخشی از نابسامانی‌های بازار خودرو ناشی از حجم نقدینگی بالا در جامعه است، دولت باید راهکاری برای ساماندهی سرمایه‌های سرگردان داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: بهترین راهکار برای جلوگیری از هجوم نقدینگی به بازار خودرو، افزایش جذابیت سایر بازار‌ها است در حال حاضر که مردم برای تامین مسکن موردنیاز خود با مشکل روبه رو هستند، ساخت خانه بهترین نسخه برای مقابله با سیلاب سرمایه‌های سرگردان است.

این نماینده مردم درمجلس یازدهم گفت: مادامی ‌که تقاضای کاذب موجود در بازار مدیریت نشود، با موضوعاتی مانند تغییر نهاد قیمت‌گذاری، بازار چهارچرخ‌ها ساماندهی نمی‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بازدید ادواری مدیرعامل ایران خودرو از واحدهای تحقیق و توسعه و کیفیت مقیمی:

با توسعه محصول و حفظ و ارتقای کیفیت،‌ مطالبات مشتریان را محقق می‌کنیم

می متالز - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، در بازدید از مرکز طراحی و توسعه و سالن آدیت کیفیت محصولات، ضمن نظارت بر روند اجرای پروژه‌ها، بر تسریع در تحقق آن تاکید کرد.
 سردار اسحاق صلاحی:

شعار جهش تولید در ایران خودرو عینیت یافته است

می متالز - مشاور بودجه و مالی قرارگاه اقتصاد مقاومتی و همکاری های ملی و فراملی ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از نمایشگاه ساخت داخل قطعات و مجموعه های خودرو در شرکت ساپکو، ضمن مثبت خواندن اقدامات ایران خودرو در زمینه نهضت ساخت داخل، گفت: اتفاقات و اقداماتی که در حال حاضر در ایران خودرو رخ می‌دهد و نیز مجموع آنچه در این بازدید مشاهده شد، بسیار امیدوار کننده است.
 

قیمت جدید ۵ محصول سایپا اعلام شد/ افزایش ۱۶ تا ۳۶ میلیون تومانی قیمت‌ها نسبت به شهریور / تیبا ۹۵ میلیون تومان، ساینا ۷۶ میلیون و کوئیک ۱۳۰ میلیون

می متالز - شرکت سایپا در لیست قیمت گذاری خود قیمت تیبا هاچ‌بک را ۹۵ میلیون و ۴۲۶ هزار تومان تعیین کرده است درحالی که قیمت این خودرو در شهریور ماه ۷۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است.
 

پیش‌فروش خودرو‌ها و ظلمی که به خریداران می‌شود/ چرا مشتریان در لحظه تحویل باید ناگهان چند ده میلیون تومان بیشتر بپردازند؟

می متالز - گرانی پیاپی قیمت خودرو برای افرادی که خودرویی پیش خرید کرده و مجبورند مطابق با قیمت روز، آن را تسویه کنند، تبدیل به یک معضل شده است.
 

تداوم کاهش قیمت خودرو با وجود مجوز افزایش قیمت شورای رقابت

می متالز - باوجودی که روز دوشنبه گذشته رییس شورای رقابت اعلام کرد که خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورمِ بخشی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند، اما با بررسی قیمت ها حاکی است این خبر بر بازار خودرو بی‌تاثیر بوده و سریال روند نزولی قیمت خودروها همچنان ادامه‌دار است.
 نایب‌ رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

شورای رقابت با فرمول شورای حمایت قیمت‌گذاری خودرو را انجام دهد

می متالز - نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزایش عرضه خودرو در بازار را راهکار مشکل بازار خودرو دانست و گفت: نظر کمیسیون صنایع مجلس این است که قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت باشد اما با همان فرمول قیمت‌گذاری که هیات تعیین قیمت‌ها متشکل از چهار وزارتخانه مقرر می‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما