خبر
زغال سنگ  

گزارش عملکرد شرکت زغال سنگ پروده طبس در 6 ماهه نخست سال 1399

می متالز - با گذشت 6 ماه از سال 1399، رمضان كريتی ثانی، مديرعامل شركت زغال سنگ پروده طبس و رئیس کمیته HSEE و مدیریت بحران معادن استان خراسان جنوبی را عهده دار است،

به گزارش می متالز، با گذشت 6 ماه از سال 1399، رمضان كريتی ثانی، مديرعامل شركت زغال سنگ پروده طبس و رئیس کمیته HSEE و مدیریت بحران معادن استان خراسان جنوبی را عهده دار است، گزارش عملكرد این شرکت به عنوان پیشگام معدنکاری مکانیزه کشور، در شش ماهه اول سال 1399 را تشریح نمود.

شركت زغال سنگ پروده طبس از سال 1386 و با هدف بهره برداری تمام مكانيزه از ذخایر معادن مرکزی و شماره 1 در محدوده پروده يك برای استخراج ساليانه 5/1 ميليون تن زغال سنگ خام به روش جبهه كار طولانی و توليد 750 هزارتن كنسانتره در بزرگترين كارخانه زغالشويی كشور که متعلق به این شرکت است، شروع به فعالیت نمود.

در این دوره فعالیت 13 ساله، حدود 2500 فرصت پایدار شغلی ایجاد گردیده و نیروهای جوان، متخصص و متعهد در سطوح مدیریتی، برنامه ریزی و عملیاتی تربیت شده اند و این شرکت توانسته است در شش سال متوالي اخیر، پيشتاز تولید زغال سنگ ایران و تأمین کننده اصلی نیاز صنایع کک سازی و فولاد كشور باشد به نحوی که سهم 40درصدی تولید ملی و سهم حدود 50 درصدی تأمین نیاز ذوب آهن اصفهان را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس در ادامه با اشاره به خلاصه عملكرد 6 ماهه نخست سال جاری، آمار مقايسه ای روند حرکتی شرکت در دوره های شش ماهه نخست سال از شروع فعالیت بهره برداری تا بازه زمانی جاری را نيز ارائه نمود.

گزارش عملکرد شرکت زغال سنگ پروده طبس در 6 ماهه نخست سال 1399

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس با اشاره به آمار مذکور عنوان نمود که دلیل اصلی عدم تحقق برنامه در بخش حفریات معدنی، محدودیت های ناشی از شیوع کووید 19 بویژه در فروردین ماه، بوده است. خرید زغال سنگ خام از معادن مجاور نیز با توجه به شرایط کارخانه و همچنین کاهش سطح تولیدات معادن مجاور به دلیل اثرات محدودیت های شیوع کرونا بر فعالیت های تولیدی این معادن در ماه های فروردین و اردیبهشت سال جاری، کمتر از برنامه تحقق یافته است.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس با اشاره به اینکه بر اساس برنامه، هدف شركت در سال 1399 اجراي حدود 7،800 متر پيشروي در حفريات زيرزمين، استخراج حدود 1.5 میلیون تن زغال سنگ خام و توليد 615 هزارتن كنسانتره زغال سنگ كك شو است، عنوان نمود که در پایان دوره شش ماهه اول، به ترتیب 37%، 54% و 49% برنامه در حوزه های فوق پیشرفت داشته است.

کریتی ثانی در پایان افزود که با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، انتظار می رود در سال جهش تولید، علیرغم تمامی محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا، دشواری های ناشی از تحریم که تأمین اقلام و قطعات موردنیاز را با مشکل مواجه نموده و همچنین افزایش شدید قیمت ها، شرکت زغال سنگ پروده طبس اهداف سال جاری خود را به طور کامل محقق نموده و برای هفتمین سال متوالی، بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کشور باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس:

عرضه زغال سنگ پروده طبس با نماد کزغال در فرابورس تحول آفرین است

می متالز - بزرگترین شرکت زغال سنگ ایران به عنوان دویست و بیست و نهمین نماد معاملاتی و شصت و پنجمین شرکت بازار اول در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج شد.
 در مقایسه با دوره مشابه گذشته؛

نسبت های مالی بنیادی "کپرور" افزایش یافت

می متالز - شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس در دوره منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، در مقایسه با دوره ۶ ماهه سال گذشته افزایش ۱۳۴ درصد درآمدهای عملیاتی، افزایش ۲۵۳ درصد سود عملیاتی، افزایش درصد۲۴۲ سود خالص، افزایش ۴۷ درصد دارایی‌ها و افزایش ۶۰ درصد سود انباشته داشته است.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

انتخاب شفافیت و حمایت از سهامدار با ورود زغال سنگ پروده طبس به فرابورس

می متالز - هومن عميدی کارشناس بازار سرمایه، به مزايای ورود شرکت زغال سنگ پروده طبس به بازار سرمايه اشاره كرد و افزود: ورود شرکت ها به بورس یا فرابورس، اقدامی ارزنده و مثبت برای سهامداران شرکت ها به شمار می رود.
 [گزارش تصویری]

گزارش عملکرد شرکت زغال سنگ پروده طبس در 8 ماهه نخست سال 1399

می متالز - سهم 75 درصدی تولید منطقه ای، 42 درصدی تولید ملی و سهم حدود 50 درصدی تأمین نیاز ذوب اهن اصفهان در اختیار زغال سنگ پروده طبس است.
 مدیرعامل صدر تامین:

زغال سنگ طبس با نماد"کزغال" به فرابورس می آید

می متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با اعلام حضور زغال سنگ پروده طبس با نماد" کزغال" در فرابورس ایران، گفت: بزرگترین شرکت زغال سنگ ایران سوم دی ماه سال 1399 به عنوان دویست و بیست و نهمین نماد معاملاتی و شصت و پنجمین شرکت در بازار اول در فهرست نرخ های فرابورس ایران با نماد کزغال درج شد.
 

بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کشور با نماد کزغال در فرابورس درج شد

می متالز - شرکت زغال سنگ پروده طبس در صف عرضه اولیه قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما