خبر
پتروشیمی  

ایران به جمع تولیدکنندگان پلیمر کمیاب جهان می پیوندد

می متالز - در سال جهش تولید، شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، تولید نیمه صنعتی محصول مهم، کاربردی و استراتژیک پلیمری مورد نیاز تولید ماسک پزشکی، لباس یک‌بار مصرف بیمارستانی، پارچه یک‌بار مصرف حمل و نقل و پوشک نوزاد را آغاز کرد.

به گزارش می متالز، همزمان با ابلاغ سیاست‌های کلان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به منظور متنوع‌سازی سبد محصولات شرکت‌های پتروشیمی با هدف افزایش تاب آوری، متنوع‌سازی بازار‌های فروش، کاهش واردات و کمک برای تکمیل بیشتر زنجیره‌های ارزش، شرکت پتروشیمی شهید تندگویان تولید نیمه صنعتی یک محصول مهم، کاربردی و استراتژیک پلیمری را آغاز کرد.

بر این اساس، برای نخستین بار در صنعت پتروشیمی کشور، در سال جهش تولید، به همت کارشناسان و متخصصان واحد پژوهش و توسعه پتروشیمی شهید تندگویان تولید نیمه صنعتی محصول مهم واستراتژیک (LOW MELT-PET) آغاز شده است.

محصول پلی‌اتیلن ترفتالات با نقطه ذوب پایین (LOW MELT-PET) درحالی به صورت نیمه صنعتی با موفقیت تولید شده است که نتایج تولید نیمه صنعتی این محصول پلیمری نشان می‌دهد که از نظر کیفیت قابل رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی و وارداتی است.

این محصول پلیمری که دارای چهار گرید بوده دارای کاربرد‌های متنوعی از جمله تولید ماسک پزشکی، لباس‌های یک بار مصرف بیمارستانی، پارچه‌های یک بار مصرف در سیستم‌های حمل و نقل و پوشک نوزاد است.

مطابق با برنامه زمان بندی تعریف شده، به زودی پتروشیمی شهید تندگویان، علاوه بر تولید صنعتی و تجاری (LOW MELT-PET)، تولید محصولات جدید دیگری همچون گرید‌های زیست تخریب پذیر، گرید PET G بسته بندی با شفافیت و دوام بالا، تولید کاتالیست‌های بر پایه آنتی موان مورد استفاده در واحد‌های تولید پلی‌اتیلن ترفتالات PET را آغاز کند.

شرکت پتروشیمی شهید تندگویان در سال جهش تولید همچنین موفق به تولید گرید‌های مختلف PET از جمله تولید صنعتی گرید چادر مشکی و گرید نخ تایر شده است.

پتروشیمی شهیدتندگویان به‌عنوان بزرگ‌ترین و تنها تولیدکننده محصول PET در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۵۸۷ هزار تن محصول متنوع از جمله گرید‌های مختلف PET برخوردار است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

زنگ مجمع "فارس" به صدا درآمد

می متالز - مجمع عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ برگزار خواهد شد.
 

قزاقستان مجتمع پلی‌پروپیلن با خوراک گاز می سازد

می متالز - قزاقستان از ساخت و راه‌اندازی یک مجتمع تولید پلی‌پروپیلن با خوراک گاز در غرب این کشور خبر داد.
 

مجمع عمومی «فارس» آخر مهرماه برگزار می‌شود

می متالز - شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) از زمان برگزاری مجمع عمومی خود خبر داد.
 [گزارش تصویری]

ویژه برنامه چهلمین سالگرد دفاع مقدس بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان

می متالز - ویژه برنامه چهلمین سالگرد دفاع مقدس توسط بسیج شهید تندگویان کارخانه ذوب آهن اصفهان در شهرستان لنجان برگزار شد.
 

«شگویا» تولید محصول جدیدی را آغاز می‌کند

می متالز - شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از آغاز تولید نیمه‌صنعتی یک محصول مهم، کاربردی و استراتژیک پلیمری خبر داد.
 

"نوری" از رهن "فارس" درآمد

می متالز - شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس سهام شرکت پتروشیمی نوری را آزاد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما