خبر
انرژی   نفت  

افزایش ۱۰۰ درصدی تولید گازوئیل یورو ۴ و یورو ۵ شرکت پالایش نفت اصفهان

می متالز - معاون تولید شرکت پالایش نفت اصفهان اعلام کرد که مقدار تولید گازوئیل یورو ۴ و یورو ۵ این پالایشگاه با افزایش تقریبی ۱۰۰ درصدی از روزانه ۲ میلیون لیتر به ۴ میلیون لیتر در روز افزایش‌ یافته است.

به گزارش می متالز، علیرضا جعفرپور در این باره گفت: برای افزایش کیفیت گازوئیل و افزایش مقدار تولید گازوئیل یورو ۴ و یورو ۵، تغییراتی در شرایط عملیاتی رآکتورهای واحدهای آیزوماکس اعمال و فرآیند تولید این محصول بهینه‌سازی شد.

وی درباره افزایش اخیر تولید گازوئیل یورو در شرکت پالایش نفت اصفهان از ۲ میلیون لیتر در روز به ۴ میلیون لیتر در روز تأکید کرد: افزایش کیفیت این محصول ضمن ایجاد ارزش‌افزوده برای شرکت، تأثیر قابل‌توجهی در حفظ محیط‌زیست و کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی خواهد داشت.

معاون تولید شرکت پالایش نفت اصفهان از راه‌اندازی پروژه عظیم تصفیه گازوئیل این پالایشگاه در سال آینده خبرداد و گفت: با توجه به پیشرفت بیش از ۸۵ درصدی این پروژه، مراحل پیش‌راه‌اندازی آغاز شده است و انتظار می‌رود با بهره‌برداری کامل از این پروژه تمامی ۲۰ میلیون لیتر گازوئیل تولیدی روزانه این پالایشگاه تصفیه شود که مشخصات آن مطابق با استاندارد بین‌المللی یورو ۵ می‌شود.

جعفرپور با بیان اینکه پروژه تصفیه گازوئیل هزینه‌ای بالغ‌ بر ۴۹۵ میلیون یورو و ۳۱۹۱ میلیارد تومان در بر داشته و در حال تکمیل است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح، ترکیبات گوگردی گازوئیل تولیدی پالایشگاه اصفهان به کمتر از ۱۰PPM کاهش خواهد یافت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تجدید ارزیابی شپنا از محل زمین تا ۲ ماه آینده

می متالز - مدیر مالی پالایش نفت اصفهان از نهایی شدن تجدید ارزیابی شپنا از محل زمین تا دو ماه آینده خبر داد.
 

روش‌های نوین افزایش راندمان پالایش نفت ستاره خلیج‌فارس

می متالز - رئیس مهندسی پالایش شرکت نفت ستاره خلیج فارس، روش‌های متخصصان این پالایشگاه در راستای ارتقای راندمان، افزایش ظرفیت و حفاظت از محیط‌زیست را تشریح کرد.
 

تقاضای کاهنده چین برای نفت و نگرانی بازار

می متالز - طی ماه های گذشته با واردات حجم بالای نفت، نقش مهمی در حمایت از احیای تقاضای جهانی برای نفت داشته است اما دورنمای نامعلوم تقاضای این کشور بازار را نسبت به عدم ادامه تداوم تقاضای قوی این کشور برای خرید نفت نگران کرده است.به گزارش ایسنا، آمار گمرک چین از واردات نشان می دهد که همچنان نفت زیادی به بنادر این کشور وارد می شود و گمرک در حال ترخیص محموله هایی است که هفته ها منتظر تخلیه شدن هستند.
 

کد سه شخص حقیقی به خاطر سفارش گذاری نامتعارف مسدود شد

می متالز - شرکت فرابورس به منظور جلوگیری از ورود سفارش‌های نامتعارف برخی سهامداران و کدهای معاملاتی، تصمیم جدیدی اتخاذ و انجام معامله این گروه در ۱۰۸ شرکت کارگزاری را محدود کرد.
 امروز انجام می‌شود:

میزبانی رینگ داخلی بورس انرژی از عرضه انواع فرآورده‌ هیدروکربوری

می متالز - رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران امروز دوشنبه ۲۸ مهر ماه، میزبان عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری خواهد بود.
 

افزایش سرمایه پالایش نفت اصفهان

می متالز - مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام این شرکت گفت: براساس مصوبه مجمع فوق‌العاده، سرمایه شرکت از ۵۱ هزار میلیارد ریال به ۷۶ هزار میلیارد ریال افزایش یافت که این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و اندوخته طرح و توسعه از طریق صدور سهام جدید به تصویب رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما